Hore

Vianočné tipy II. - CSC fotoaparáty

Včera sme vám predstavili tipy na zaujímavé digitálne zrkadlovky. Čoraz častejšie však dávajú fotografi prednosť CSC fotoaparátom a to nielen kvôli ich menším rozmerom a nižšej hmotnosti. I tentokrát si predstavíme tie zaujímavejšie modely. Začneme opäť zhora.

Sony A7r II


Full frame je métou mnohých náročných fotografov. Zatiaľ bezkonkurenčne tu vládne Sony A7r II, budúci rok to možno bude už stredoformát od Fuji, tento rok ho stihli len predstaviť, v predaji bude až v roku 2017.

Plnoformátový Sony A7r II obrazovo konkuruje najlepším zrkadlovkám. I pri vysokom rozlíšení 42 Mpx si udržuje nízku úroveň šumu aj pri vysokých citlivostiach. Výhodou j veľké množstvo adaptérov, vďaka ktorým môžete na fotoaparát nasadiť prakticky akýkoľvek objektív. Pre objektívy Canon EF, Sigma SA a Nikon F sú v ponuke dokonca adaptéry, zachovávajúce funkcie automatického zaostrovania a ovládania clony. To však nie je všetko. Máme tu 399-bodový hybridný AF, 4K video a množstvo funkcií s ním spojených, snímač stabilizovaný v 5-tich osiach a citlivosť až ISO 102 400. Mínusom tohto vynikajúceho fotoaparátu je malá výdrž batérií.

https://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom/ilce-7rm2

Fujifilm X-T2

Tohtoročná novina dokázala, že rýchle kontinuálne zaostrovanie nie je len doménou digitálnych zrkadloviek. A nielen to. X-T2 je prvý CSC Fujifilm, ktorý môžeme považovať za plnohodnotnú videokameru a to dokonca s 4K rozlíšením. X-Trans CMOS snímač tretej generácie prináša aj vyššie rozlíšenie 24 Mpx a nové obrazové profily.

Vlajková loď Fujifilm ponúka koncepciu zrkadlovky s hľadáčikom (samozrejme elektronickým), umiestneným nad osou objektívu. Zaujímavá je konštrukcia výklopného displeja. Oproti predchodcovi sa o trochu zlepšila aj ergonómia ovládania.

Tento fotoaparát je určený najnáročnejším fotografom. Tí sa nemusia báť menšieho APS-C snímača, pretože ten od Fuji produkuje veľmi málo šumu. Lákadlom je jedinečný, charakteristický obrazový výstup a široké portfólio kvalitných objektívov. A ak máte radi viac hľadáčikový štýl, v mnohom porovnateľné parametre nájdete v modeli X-Pro2.

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_t2/

Fujifilm X-T2 si môžete objednať aj u nás v eshope:

http://shop.ephoto.sk/fotoaparaty/992-fujifilm-x-t2-cierny.html|Fujifilm X-T2
http://shop.ephoto.sk/fotoaparaty/993-fujifilm-x-t2-fujinon-xf18-55-mm.html|Fujifilm X-T2 + 18-55

Fujifilm X-T2 
Fujifilm X-T2 + 18-55

Olympus OM-D E-M1 Mark II

Ak sme spomenuli Fujifilm X-T2, bolo by hriechom nespomenúť nový Olympus OM-D E-M1 Mark II. I tento fotoaparát má za cieľ dokázať, že CSC môže zaostrovať rovnako dobre ako zrkadlovka, ba dokonca i lepšie. Dva 4-jadrové procesory a obrovský buffer stoja za vysoko nadpriemernými parametrami rýchlosti. Sériové zábery s max. frekvenciou 15 (mechanická uzávierka), alebo 60 (elektronická uzávierka) za sekundu sú skutočne impozantným parametrom. Fotoaparát dokáže vďaka funkcii Pro Capture zachytiť aj okamihy, ktoré sa stali ešte pred úplným stlačením spúšte.

Oproti predchodcovi tu máme novší a lepší snímač s ešte lepšou stabilizáciou obrazu (účinnosť až 5,5 EV), plne otočný displej, vylepšenú ergonómiu ovládania a držania a aj novú batériu s vyššou výdržou. Čerešničkou na torte je 4K video, v CSC fotoaparáte Olympus vôbec po prvýkrát.

Vzhľadom na veľký záujem a obmedzený počet dovezených kusov, sa môže stať, že fotoaparát pod stromček nedostanete.

https://www.olympus.sk/site/cs/c/cameras/om_d_system_cameras/om_d/e_m1_mark_ii/index.html

Olympus PEN-F

Náš výpočet zaujímavých CSC fotoaparát by nebol úplný, ak by sme sem nezaradili najväčšieho retro krásavca. Možno nie je tak praktický, ako súrodenci z radu OM-D, ale ponúka rovnako skvelú výbavu v luxusnejšom obale. Naviac ma najlepšie prepracované obrazové efekty. Retro dizajn tu nie je samoúčelný a len na parádu. Naopak, ergonómia ovládania je výborná. Držanie je už horšie, k fotoaparátu sa najlepšie preto hodia malé pevné objektívy.

I keď fotoaparát vyzerá ako historický, nájdete v ňom všetky moderné funkcie známe z ostatných Olympusov. 20 Mpx snímač je stabilizovaný a umožňuje snímať aj fotografie vo vysokom rozlíšení (Multishot 80 Mpx RAW). Na výber máte až 800 bodov AF. Medzi funkciami nájdete aj tichú elektronickú uzávierku, špeciálne funkcie pre fotenie nočných záberov, či obľúbené art efekty. Displej je plne otočný s dotykovým ovládaním, nechýba veľký elektronický hľadáčik a ani ovládanie cez WiFi. Spomenúť musíme i kvalitné Full HD video. Vyberať môžete medzi strieborným a čiernym prevedením.

https://www.olympus.sk/site/cs/c/cameras/pen_cameras/pen_f_cameras/pen_f/index.html

Olympus PEN-F si môžete objednať aj u nás v eshope:

http://shop.ephoto.sk/fotoaparaty/992-fujifilm-x-t2-cierny.html|Fujifilm X-T2
http://shop.ephoto.sk/fotoaparaty/993-fujifilm-x-t2-fujinon-xf18-55-mm.html|Fujifilm X-T2 + 18-55

Olympus PEN-F

Panasonic G80

Máme tu prvý amatérsky model, nie tak populárny ako doteraz vymenované. Táto šedá myška si však vyslúžila zlaté ocenenie od portálu dpreview.com. Model strednej triedy je určený pre náročnejších amatérov, ale je vhodný aj pre začiatočníkov s vyššími ambíciami, u ktorých sa predpokladá rýchly pokrok.

Na túto triedu fotoaparátu je tu nadštandardná úprava proti prachu a striekajúcej vode. Veľmi dobrá je ergonómia ovládania, ktorá je porovnateľná s pokročilými zrkadlovkami. Vo fotoaparáte nájdete osvedčený Micro 4/3 Live MOS snímač s rozlíšením 16 Mpx. Ten je stabilizovaný a dokáže spolupracovať so stabilizáciou v objektívoch. Panasonic patrí k priekopníkom 4K videa a to nechýba ani v tomto modeli. Nájdete tu samozrejme aj 4K Photo a Post Focus. Displej je plne otočný s dotykovým ovládaním a nechýba ani kvalitný elektronický hľadáčik. Z vychytávok spomeňme WiFi, tichú uzávierku (až 1/16 000 s.) a panoramatický režim.

http://www.panasonic.com/sk/consumer/fotoaparaty-a-videokamery/fotoaparaty-lumix-g-dslm/dmc-g80.html

Sony A6000

Čo tu hľadá tento “deduško”, keď už sú na trhu dvaja ďalší nástupcovia? Sony A6000 patrí medzi bestsellery. Zďaleka nie je zastaralý a predáva sa za veľmi priaznivú cenu, čo sa o jeho nástupcoch povedať nedá. Že fotoaparát nepatrí do starého železa dokazujú jeho parametre, ktoré sú stále porovnateľné aj so súčasnými fotoaparátmi. APS-C snímač typu CMOS má rozlíšenie 24 Mpx a umožňuje pracovať s citlivosťou až ISO 25 600. Rýchle hybridné zaostrovanie využíva 179 AF bodov. Rýchlosť sériového snímania je nadštandardných 11 obr./s. 3” displej je výklopný, nie však dotykový. Hľadáčik je typu OLED. Video je vo Full HD rozlíšení max. 60p.

Fotoaparát môžete ovládať aj z chytrého zariadenia, samozrejme cez WiFi. S párovaním pomôže NFC. Cez USB môžete fotoaparát ovládať z počítača.

Fotoaparát ponúka vysokú obrazovú kvalitu, typickú pre APS-C zrkadlovky, ale v oveľa menšom a ľahšom balení. Ak nám na fotoaparáte niečo chýba, tak je to stabilizovaný snímač.

https://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom/ilce-6000-body-kit

Canon EOS M5

Canonu sa do bezzrkadloviek príliš nechce, ponuka sa však postupne zlepšuje a po čisto začiatočníckych modeloch je tu konečne fotoaparát, ktorý ma čo povedať aj náročnejším fotografom.

APS-C snímač s rozlíšením 24Mpx doplnený procesorom Digic 7 obrazovo prekoná dokonca EOS 7D Mark II. Spoľahlivé zaostrovanie aj v horších svetelných situáciách zaručuje hybridný Dual Pixel CMOS AF. Oproti zrkadlovkám EOS je tu výhoda v podobe 5-osej stabilizácie snímača. Maximálna snímková frekvencia je 9 obr./s.

Video je vo Full HD rozlíšení 60p. Ako prvý EOS radu M má zabudovaný elektronický hľadáčik, 3,2” displej je výklopný s dotykovým ovládaním a mimoriadne vysokým rozlíšením 1 620 000 bodov. Okrem Wifi je tu aj Bluetooth, ktorý umožňuje prepojenie s chytrým zariadením.

Natívnych objektívov nie je toľko, čo u iných značiek. Vďaka adaptéru EF-EOS M však môžete naplno využívať širokú paletu objektívov typu EF.

http://www.canon.sk/cameras/eos-m5/

Olympus PEN E-PL8

Starý známy v novom kabáte, či lepšie povedané luxusnom kožuchu? Áno, to je Olympus PEN E-PL8, ktorý ponúka vnútornosti E-PL7 v atraktívnejšom a kvalitnejšom obale. Tento fotoaparát si zaslúžil miesto v našom zozname vďaka tomu, že je to model navrhnutý pre dievčatá a ženy. Vsádza na atraktívny dizajn a množstvo módneho príslušenstva. Pritom je to stále ten známy PEN radu PL, ktorý už roky poznáme. Máme tu osvedčený Micro 4/3 snímač s rozlíšením 16 Mpx, široký paletu umeleckých efektov, pripojenie k chytrému zariadeniu a vylepšené snímanie selfie. Teda všetko, čo bude mladá blogerka potrebovať. Ak nám niečo chýba, tak je to elektronický hľadáčik.

https://www.olympus.sk/site/cs/c/cameras/pen_cameras/pen/e_pl8/index.html

Olympus PEN E-PL8 si môžete objednať aj u nás v eshope:

http://shop.ephoto.sk/fotoaparaty/992-fujifilm-x-t2-cierny.html|Fujifilm X-T2
http://shop.ephoto.sk/fotoaparaty/993-fujifilm-x-t2-fujinon-xf18-55-mm.html|Fujifilm X-T2 + 18-55

Olympus PEN E-PL8

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
marcus_labeo
2016-12-06 15:42:19
Väčšinou sú tu topmodely, takže o kvalitách a parametroch netreba pochybovať. Ale aj ceny sú pomerne horibilné. Za tajný tip by som preto považoval Pana G80, ponúka 90% toho, čo Oly E-M1 II, a to za 40% jeho ceny.
 
vojko
2016-12-06 16:56:17
Včera som sa vyjadroval len k Nikonom, dnes k Olympusom. Dôvod je, že som od Nikonu prešiel k Olympusu a obidve značky sledujem pozorne, ostatné len okrajovo.

Takže k Olympus tipom:

OM-D E-M1 II - príliš, príliš drahé na vianočný darček. Kto si to môže dovoliť? Za polovičnú cenu sa dá kúpiť E-M1.

PEN-F - ťažká imidžovka, odporúčam E-M5 II za cenu o 200 EUR nižšiu (už aj s cashbackom)

E-PL8 - imidžovka, v podstate zhodný s modelmi E-PL7 a E-PL6, tu odporúčam OM-D E-M10 II - má hľadáčik, vstavaný blesk a 5-osú stabilizáciu. Po odpočítaní cashbacku ho dostanete za rovnakú cenu.

Rád by som vedel, kto dával tie tipy? Je to nejaké kolektívne dielo alebo názor jedinca?
 
vojko
2016-12-06 17:04:46
Teraz som si uvedomil, že v tých tipoch môže byť úplne iná logika než tá moja. Podľa mňa tie odporúčané OLYMPUS modely sú buď príliš drahé alebo príliš imidžové, takže normálne by si ich veľa ľudí nekúpilo. Ale ako darček iste potešia. Hlavne, keď to nebude zo spoločného domáceho rozpočtu.
 
jan21
2016-12-06 17:07:40
Ja sa zas vyjadrím ku Canon-u EOS M5 a ku trošku zavádzajúcemu tvrdeniu "Oproti zrkadlovkám EOS je tu výhoda v podobe 5-osej stabilizácie snímača"...toto je len softvérove a len pre video! Takže taká "naša domáca polovýhoda
 
matoxxx
2016-12-06 17:13:14
Nevedel som že pen je iba pre ženy.
 
z80
2016-12-06 17:13:49
A kde je OM-D E-M10 Mark II ?
Pri sucasnej casback akcii (realne to funguje, peniaze mi poslali cca. za tyzden) ide o najlepsie Olympus telo z pohladu pomeru cena vs. funkcionalita.
 
vojko
2016-12-06 17:34:53
príspevok od: z80
A kde je OM-D E-M10 Mark II ?
Pri sucasnej casback akcii (realne to funguje, peniaze mi poslali cca. za tyzden) ide o najlepsie Olympus telo z pohladu pomeru cena vs. funkcionalita.
Súhlas, keby som ja robil výber, za Olympus je tam na prvom mieste.
 
blahoslav J B Art
2016-12-06 18:23:00
príspevok od: matoxxx
Nevedel som že pen je iba pre ženy.
vychadzajuc z reklamneho sloganu ... 'Pen is for women'
 
ruiger1
2016-12-07 21:29:38
príspevok od: vojko
Teraz som si uvedomil, že v tých tipoch môže byť úplne iná logika než tá moja. Podľa mňa tie odporúčané OLYMPUS modely sú buď príliš drahé alebo príliš imidžové, takže normálne by si ich veľa ľudí nekúpilo. Ale ako darček iste potešia. Hlavne, keď to nebude zo spoločného domáceho rozpočtu.
no napriklad ja si teraz kupujem OM-D E-M1 II a viem ze je zopar dalsich, co ho uz teraz kupuju.
 
Bpali
2016-12-07 22:30:21
príspevok od: ruiger1
no napriklad ja si teraz kupujem OM-D E-M1 II a viem ze je zopar dalsich, co ho uz teraz kupuju.
Servus...keď sa môžem opýtať, kde doporucis kúpiť?
 
vojko
2016-12-08 14:42:41
príspevok od: ruiger1
no napriklad ja si teraz kupujem OM-D E-M1 II a viem ze je zopar dalsich, co ho uz teraz kupuju.
Na E-M1 II si brúsim zuby aj ja, ale 2000 EUR za neho nedám. U mňa je strop za telo 1000 EUR. Takže si počkám asi dlhšie, zatiaľ si v pohode vystačím s E-M1.
 
musicman
2016-12-09 23:56:12
a co tak panasonic GX80? pre tych hlavne co doteraz nevlastnili ziaden csc system si myslim dobra volba.. G80 je uz zbytocne velky(velkostou skor uz ako zrkadlo) a aj drahsi ,GX80 je taka zmensenina G80
 
fatality
2016-12-10 00:23:19
príspevok od: musicman
a co tak panasonic GX80? pre tych hlavne co doteraz nevlastnili ziaden csc system si myslim dobra volba.. G80 je uz zbytocne velky(velkostou skor uz ako zrkadlo) a aj drahsi ,GX80 je taka zmensenina G80
a sak tebe Stancok,sa lubil GX7..este si nekupil?
 
napoleon1
2016-12-10 10:24:32
A co tak Pentax K-1? FF
 
josseee
2016-12-10 12:35:07
príspevok od: napoleon1
A co tak Pentax K-1? FF
a co takto poriadne precitat (aspon) titulok clanku?
 
napoleon1
2016-12-10 16:07:13
príspevok od: josseee
a co takto poriadne precitat (aspon) titulok clanku?
pentax a maju vybavene
 
blahoslav J B Art
2016-12-10 16:14:12
príspevok od: napoleon1
pentax a maju vybavene
navyse momentalne ponuka Pentax zlavu 300 eur na model K1, kde zabudli namontovat zrkadlo
 

Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia