Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

canon 70-200mm IS

triplexko
triplexko 2008-10-07 07:32:16+02
Chcel by som niekho porosit, kto ma tento objektiv, či mi vie povedať na čo su tie vypinače na objektíve. Nedostal som návod tak sa neviem ktomu dopracovať. zaujima ma ten posledný. Je to stabilizácia obrazu v dvoch polohách 1 a 2.. ... co to je? A este by ma zaujimalo ten prvý, to je nejaké zaostrovanie od nejkaých dĺžok. Kedy sa to využíva? Dakujem.
 
PeCh
2015-08-13 15:46:16+02
príspevok od: Martin P
pardon za like
ale fotku si treba stiahnut a potom otvorit napr v ps a potom je vidiet vsetko ma to pri 300 dpi 30x46cm a tam uz je vidiet vsetko aj tie atmosfericke tepelne vibracie - chvenie vzduchu tepelne podrobnejesie som to rozobral v inom vlakne s tou istou fotkou od toho isteho opytovaca
Jasne. Štandardne to ephoto po rozkliknutí zobrazí stále malé. Až teraz vidím, že je potrebné fotku otvoriť mimo ephoto zobrazenia.

Ale ako bolo píasané to nie je problém objektívu. Je to chcenie vzduchu teplom. Odfotil by to tak každý objektív a digitálna kompresia to dokáže len zvýrazniť.
 
jan21
2015-08-13 18:55:43+02
príspevok od: Martin P
pardon za like
ale fotku si treba stiahnut a potom otvorit napr v ps a potom je vidiet vsetko ma to pri 300 dpi 30x46cm a tam uz je vidiet vsetko aj tie atmosfericke tepelne vibracie - chvenie vzduchu tepelne podrobnejesie som to rozobral v inom vlakne s tou istou fotkou od toho isteho opytovaca
Ale aj tak je v niecom upravena, chýba exif.
Inak si myslim že je to "tetelenie" teplého vzduchu ktoré sa takto prejaví a na tu vzdialenosť je hodne viditeľné.
Čím to bolo fotené a na akú vzdialenosť?

PS: Keď si myslíš že ten obejktív je špatný..kúpim
 
Martin P
2015-08-13 19:10:49+02
príspevok od: jan21
Ale aj tak je v niecom upravena, chýba exif.
Inak si myslim že je to "tetelenie" teplého vzduchu ktoré sa takto prejaví a na tu vzdialenosť je hodne viditeľné.
Čím to bolo fotené a na akú vzdialenosť?

PS: Keď si myslíš že ten obejktív je špatný..kúpim
ja ti ten objektiv nemozem predat lebo niesom vlastnikom a ani autorom fotografie
a nevidis kolko metrov aspon odhadom moze byt vzdialena rovina ked sa to chvenie vzduchu zacne prejavovat?
mam s tymto dost skusenosti a vzdialenost kedy sa tepelny pohyb vzduchu zacne prejavovat je rozny a zavisi od vela faktorov ako je vlhkost teplota nadmorska vyska rocne obdobie a ako silno fuka vietor
a to nevies ze vo fotosope sa da nastavit funkcia nezachovania exifu? staci trebars nieco urobit s farebnostou ostrostou alebo velkostou a exif je prec
a asi si necital druhe vlakno zalozene tiez tymto istym dopytovatelom ked mas dojem ze tu niekto hovoril o tom ze ten objektiv je zly predsa sme sa dohodli s ostanymi ze to je chvenie vzduchu a nic sa proti tomu neda urobit lebo to je priroda takze tvoj koment nebol na mieste z viacerych aspektov
 
jan21
2015-08-13 20:27:48+02
príspevok od: Martin P
ja ti ten objektiv nemozem predat lebo niesom vlastnikom a ani autorom fotografie
a nevidis kolko metrov aspon odhadom moze byt vzdialena rovina ked sa to chvenie vzduchu zacne prejavovat?
mam s tymto dost skusenosti a vzdialenost kedy sa tepelny pohyb vzduchu zacne prejavovat je rozny a zavisi od vela faktorov ako je vlhkost teplota nadmorska vyska rocne obdobie a ako silno fuka vietor
a to nevies ze vo fotosope sa da nastavit funkcia nezachovania exifu? staci trebars nieco urobit s farebnostou ostrostou alebo velkostou a exif je prec
a asi si necital druhe vlakno zalozene tiez tymto istym dopytovatelom ked mas dojem ze tu niekto hovoril o tom ze ten objektiv je zly predsa sme sa dohodli s ostanymi ze to je chvenie vzduchu a nic sa proti tomu neda urobit lebo to je priroda takze tvoj koment nebol na mieste z viacerych aspektov
Neviem Martin, prečo reaguješ ty?
.) Iné vlákno som nečítal!
.) Reagoval som na speedo ktorý písal "Foto originál" a zjavne nieje, ked tam nieje exif z ktorého sa da mnoho vyčítať.
.) Vzdialenosťviem len odhadnúť, Vieme to presne - nevieme " Clona f/8" nehovorí nič o ohniskovej vzdialenosti na ktoru to bolo fotené a kedže máš dosť skúsenosti ...že keď to bolo fotené na 200, tak sa to tetelenie vzduchu deformujúce obraz, môže takto prejaviť!
.) a to o objektíve je len snaha o vtip

ps: som len chcel na otazku speedovi odpovedať tak, ako viem ja.
 
Martin P
2015-08-13 21:52:34+02
príspevok od: jan21
Neviem Martin, prečo reaguješ ty?
.) Iné vlákno som nečítal!
.) Reagoval som na speedo ktorý písal "Foto originál" a zjavne nieje, ked tam nieje exif z ktorého sa da mnoho vyčítať.
.) Vzdialenosťviem len odhadnúť, Vieme to presne - nevieme " Clona f/8" nehovorí nič o ohniskovej vzdialenosti na ktoru to bolo fotené a kedže máš dosť skúsenosti ...že keď to bolo fotené na 200, tak sa to tetelenie vzduchu deformujúce obraz, môže takto prejaviť!
.) a to o objektíve je len snaha o vtip

ps: som len chcel na otazku speedovi odpovedať tak, ako viem ja.
reagujem preto lebo si ty na mna reagoval
ved niesom na hlavu aby som sa plietol do debaty niekomu inemu
pozri si co si napisal a komu
a ked chces odpovedat speedymu tak mu aj odpovedaj a nie mne
a nerozumiem tvojej reci a myslienkam
nevadi nevsimaj si ma ani ja nebudem teba
 
tomas2009
2015-08-15 14:19:37+02
Ved a co, to je velmi dobre sklo, asi najlepsie co sa da aj ked na Canon kupit...xixi, niekto by ho chcel vlastnit, ale niekto proste len pride a kupi si to najlepsie co je na trhu, v tom je zasadny rozdiel...na to nemusi citat tony recenzii a rozhodovat sa...a aj tak nakoniec nic nekupit..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()