Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Strata Fotiek poradte prosím.

Slobodomurar
Slobodomurar 2008-10-11 21:26:38+02
Dobry podvecer. Viem ze to tuna asi nepatri ale som uz v koncoch a neviem si poradit. Problem: Na prepalovatelne DVD na ktorych som uz mal napalenene nejake foto som chcel dopalit aj dalsie a ako obvikle som ich tam pridal a pekne mi to vypalilo.Ked so si potom chcel pozriet fotky tak tam nic nebolo a este ked som si dal vlastnosti toho dvd tak mi napisalo ze 0 bas jtou volneho a 0 bajtov vyuziteho miesta na disku???Tak som teda tomu nemohol uverit.Ale este ked som vytiahol vom DVD tak a tej strane co napaluje tak su tam tie tmave miesta takze napalene to tam bude.Ale neviem preco mi to nechce ist. Ak ste sa niekto stakym problemom uz stretli tak mi prosim poradte rad by som tie fotky mal. Dakujem za kazdu radu.
 
martin.haburaj
2008-10-16 07:49:37+02
príspevok od: dmedia
Tu mi neda, a co s nimi asi budes tak robit ked ich mas tisicky? To som zvedavy n a tu radu.
Už ich mám desaťtisícky. jednoduché. Mám ich všetky na HDD v PC. teraz ako som si kúpil 1TB disk už ani nepremazávam RAWka. Vzhľadom na trvanlivosť médii mi to príde riskantné napaľovať to. Prišiel som tak už o nejaké dáta a to boli média uložené a nič sa s nimi nerobilo. Len som ich a nič.

Pokiaľ HDD netrieskaš o zem, alebo niesi trúba a nezmažeš to, tak sa nemá čo stať.
 
dmedia
2008-10-16 08:38:02+02
Ako nechcem sa natahovat, len v dobrom: co budes robit ked ti odide disk a prides o vsetky? Okrem toho, ze fotim, robim v IT 15rokov, a isto 8 z 10 hdd po case odidu, niektore uz pri instalacii-i velmi dobre znacky a neexistuje ziadna znacka co neodchadza. Posledne kamosovi tak pri zapnuti pc odisiel disk, vies staci, ze napr. odide zdroj, jeden zbludeny impulz prebehne a mas vymalovane. Media nie su takisto spolahlive, ale tak jednoznacne by som sa nespoliehal na disk, nezachranoval som data z jedneho , ale z desiatok diskov pre kamosov co fotia a mali tam odlozene spolahlivo fotky. Idealne je mat ich aspon dvojmo, napr. na dvoch diskoch(jeden v PC a jedn v stole), alebo disk+media, to uz ako komu vyhovuje. Ja osobne by som isto nikdy nenapalil na 8.5gb DL media-tomu vobec neverim. Uchovavam fotky na disku, ale mam este viac hdd diskov kde su odzalohovane raz za cas z toho z PC, plus si este niektore veci poistim na dobre dvd medium-verbatim, panasonic, sony,emtec, a nepouzivam ziadne tesco smeidy za 3sk/ks.
 
fotomape
2008-10-16 09:20:09+02
tak mne zatial odysli 3 hdd nevravim ze by ich niekto nevedel dat do kopi ale 2 z toho zhoreli takze tak neboli tam sice v tom case fotky ale boli tam ine veci na ktorych sa pracovalo a urcite bola toho velka skoda a clovekja taky pohodlny ze sak nic sa nemoze stat a zrazu HDD nejde :( takze urcite ked je moznost tak na viac hdd zalohy a pripadne aj media
 
martin.haburaj
2008-10-16 09:25:30+02
príspevok od: fotomape
tak mne zatial odysli 3 hdd nevravim ze by ich niekto nevedel dat do kopi ale 2 z toho zhoreli takze tak neboli tam sice v tom case fotky ale boli tam ine veci na ktorych sa pracovalo a urcite bola toho velka skoda a clovekja taky pohodlny ze sak nic sa nemoze stat a zrazu HDD nejde :( takze urcite ked je moznost tak na viac hdd zalohy a pripadne aj media
No hej. Mne sa odfajčil jedine keď mi tresol na zem z 1,5m výšky. A i to som ho rozbehol so zníženou kapacitou. Ale ide :-)

(aké to boli značky? aby som vedel čo nemám kupovať :-D)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()