Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Blesk canon 430EX II vs. sigma EF 530 DG ST

erika4
erika4 2008-11-03 20:31:21+01
Ktorý blesk si kúpiť: CANON Speedlite 430EX II alebo SIGMA EF-530 DG ST. Prosím poraďte.
 
Slavo Jancisin
2008-11-05 09:23:16+01
príspevok od: Karol Srnec
Novy NIkon SB-900 ma len jednu nevyhodu - je velky! Je to ale prvy blesk plne optimalizovany pre D-SLR aj s fullframe snimacom. Rozsah zoomu je velky a oproti SB-800 ma na FF lepsie pokrytie sceny (SB-800 ma tmavsie rohy). Ja vellmi ocenujem sytem korekcnych filtrov, SB-900 ma cidlo, ktore fotoapartatu povie, aky je nasadeny filter a ten podla toho upravi WB. Znizuje to chybu fotografa ak zabudne WB prestavit. S filtrami sa da dosiahnut pri kombinaci blesku a stavajuceho osvetelenia vyrovnana farebnost v celom priestore a nebiju sa tak rozne farebne zdroje.
vďaka za info, mám d-300 a váha u mňa až taký problém nie je, zatiaľ mám zdravé ruky. a zasa svadby (kde je na foťaku aj blesk) fotím iba z donutenia, tak 3-4 krát do roka ... aj to väčšinou za pánboh zaplať (alebo za nejaké koláče), ale tá informácia o lepšom pokrytí scény (tmavé rohy pri SB-800) je určite dôležitá (aj keď D-300 nie je FF).
 
javelin
2008-11-05 10:30:34+01
príspevok od: Ultra TXF
To je jeden z tých frustrovaných nikoňákov čo nemali na Canon a teraz len rýpu,lebo závidia. Canon bol,je a bude naj....ako kelt. :)
Ja mam kamaratov aj Canonákov....a možem sa kamaratit aj svama dvoma...ked chcete....
Apropo , ked som prechádzal z Pentax na Nikon tak som ja velice len zvažoval Canon 40D , ale kedže ho majú všetci moji známi , hovorím si...:Penazi mam neviem čo snima...kupim si kopu dobrých objektívov....budú to odomna chciet požičat...ja samozrejme nepožičiam (pretože som lakomec), už od mala....naserú sa na mna a je po kamaradstve....Kúpil som Nikon....s tými peniazmi som si to vymyslel....no mohol som mat kludne Canon a požičiavat si od kamošov sklá....
 
Ultra TXF
2008-11-05 12:10:38+01
...som si vydýchol,bál som sa že sa so mnou nebudeš kamošiť :) Mne Nikon nie je synťapický.....neviem prečo,ale á priori mi nikdy nesedel vzhľadom,Canon má taký kultivovanejší vzhľad :)Kvalitou to je zajedno i keď teraz má Canon zase navrch.
 
quintes
2008-11-05 13:56:02+01
príspevok od: Ultra TXF
...som si vydýchol,bál som sa že sa so mnou nebudeš kamošiť :) Mne Nikon nie je synťapický.....neviem prečo,ale á priori mi nikdy nesedel vzhľadom,Canon má taký kultivovanejší vzhľad :)Kvalitou to je zajedno i keď teraz má Canon zase navrch.
počuj usama bzzz ck :-) ja som si tiež myslel že sme kamaráti :-)
a čo sa týka tej nekonečnej vojny medzi canon a nikon tak sa nebudem vyjadrovať. Lebo keby chcem vojnu tak rypnem do afkaa.i a máme to tu. Páči sa mi ale tá inovácia od nikonu na tom blesku 900 ktorá zmeria wb aj s filtrom. To sa musí teda uznať
 
javelin
2008-11-05 15:42:40+01
Súhlas chlapci. Nám amatérom by sa ten fotak mal aj trocha páčit.:)
Je to v podstate taká hračka pre dospelých....heh...
A mne sa na Nikone zrovna páčila tá červená šipka....a ešte som si dokúpil aj Bat.Grip....nech ho mám väčší....nasadím Tamron 70-200 + sln. clonu (aj ked nesvieti slnko) a vyzerá to ako profi mašina.....Takto vystrojený ho idem vyvenčit medzi ludí...ale pozor nič nefotím....aby som si nevycvakal životnost závierky....
Inak u mna ešte zavážila možnost zapnut si totu mriežku na matnici, aby som cikal rovno...pardon cvakal, som chcel napísat.....
Inak chcel by som sa spýtať (nechcem zakladat nové vlákno) , že predtým som mal Pentax ist DL , (čo bol horší foták ako Nikon D80) a fotil som sním rovnako na ho.no ako s Nikonom....poradte ,nechce sa mi Googlovat a ani snorit na tejto stránke....som od prirodzenia lenivý... tak neviem.....
 
quintes
2008-11-05 18:08:51+01
ja som ti davno vravel, ze s canonom sa cika lepsie a rovnejsie :)
 
trojuholnik
2008-11-11 18:44:16+01
tak som dal nakoniec ten 430EX II myslim ze urcite bude stacit, hlavne som usetril par tisic zajtra by som ho mal mat
 
svatyulet
2009-01-20 11:28:02+01
príspevok od: Ultra TXF
To je jeden z tých frustrovaných nikoňákov čo nemali na Canon a teraz len rýpu,lebo závidia. Canon bol,je a bude naj....ako kelt. :)
canon je iny bordel radsej drotom do oka ako mat jednooku zrkadlovku od canonu...som nesmierne stastny a hrdy na to ze mam Nikon
 
Ultra TXF
2009-01-20 13:35:22+01
príspevok od: svatyulet
canon je iny bordel radsej drotom do oka ako mat jednooku zrkadlovku od canonu...som nesmierne stastny a hrdy na to ze mam Nikon
Človeče táto debata už dávno skončila :)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()