Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sigma 10-20 vs Tokina 12-24....

RadoT
RadoT 2008-11-08 19:14:46+01
OK... Potreboval by som radu od uzivatelov alebo ludiii ktory mali moznost otestovat tieto sirokace popripade ak niekto riesil podobny problem ako ja... Hladam Sirokouhle sklo na krajinku ( mozno sem tam interierovky )... S co najmensou CA, deformaciou atd... Tieto dva presli do posledneho kola... Cenove rozdieli su minimalne... Este skor ako ma zakopete pod ciernu zem a odvolate ma na starsie temy a google... Vsetko co sa dalo som precital... Vydel som mnozstvo fotiek a recenzii... TRUST ME... Osobne sa mi viac pozdava ta Tokina... Nic proti Sigme no nechce sa mi testovat cely sklad Jessopsu kym najdem spravny kus... Na druhej strane tie dva mm mozu pomoct... Svetelnost velmi nehraje rolu kedze to chcem najme na krajinku... Ktory by ste si (popripade ktory ste si) vybrali vy? Dakujem za kazdu reakciu... PS: mam Nikon D90 ( mozu byt aj alternativy no v podobnej cenovej relacii... Plz... ;)
 
Tom.M
2008-11-09 23:27:13+01
Hmmm, ste tusim nejaki moc presvedcivi s tymi tvrdeniami, tusim este aj mna zmanipulujete. Na slrgear.com to ale take jednoznacne nebolo, tak ja ti nevim...Karle. Skor sa obavam toho, co je tu spomenute, ze jeden kus moze byt super, druhy zas nie. U tokiny je ta istota asi vyssia, co vy na to?
 
Ultra TXF
2008-11-09 23:41:02+01
príspevok od: Tom.M
Hmmm, ste tusim nejaki moc presvedcivi s tymi tvrdeniami, tusim este aj mna zmanipulujete. Na slrgear.com to ale take jednoznacne nebolo, tak ja ti nevim...Karle. Skor sa obavam toho, co je tu spomenute, ze jeden kus moze byt super, druhy zas nie. U tokiny je ta istota asi vyssia, co vy na to?
No ono ti to je ťažlé Karle.Pokiaľ si bežný user,tak je to úplne jedno ktorý zo spomínaných objektívov si kúpiš a asi by som išiel do najväčšieho rozsahu,resp.do najväčšieho záberu,t.j. do nejakého objektívu 10-xx,pretože na to si ho kupujem.Pokiaľ ale budeš hľadať lupou na každej fotke nedostatky ako napr.stratu ostrosti v rohoch tak potom mušíš zvažovať.Mne je to osobne jedno,pretože nerobím väčšie fotky ako A4 a neverím,že by som tam zbežným pohľadom našiel nejaké zásadné rozdiely.Preto čakám na ten Tamron 10-24/3,5-4,5.Má pre mňa zaujímavý rozsah i svetelnosť.
Preto nechcem Tokinu 11-16/2,8 hoci je zo všetkých spomenutých najlepšia,ale má žalostne malý rozsah.Tokina 12-24 zase nie je 10-xx.
Chceš super kvalitu alebo radšej väčší rozsah pri mierne menšej kvalite ?
Všetky tie objektívy sú dobré,akúrát pri sigme môžeš natrafiť na zlý kus skôr ako u iných značiek.
 
Tom.M
2008-11-09 23:51:33+01
Mne by vpodstate stacila aj ta Tokina 11-16 bo ako zakladak mam Nikkor 16-85 co ma dost slusny rozsah. Samozrejme, ze niesom profik a ja niesom istotne jeden z tych, ktory by hladal chyby lupou. Vec je ale ta, ze kazdy sa snazi kupit co najkvalitnejsie za prijemnu cenu a bez strachu, ze natrafi na blby kus. Ja by som chcel to siroke sklo na krajinku a s tym rozsahom 11-16 by to hadam nebolo az take zle, ako sa poznam, asi by som stejne pouzival vacsinu casu najsirsie ohnisko. Inak dik za poradenie!
 
Ultra TXF
2008-11-10 00:02:26+01
príspevok od: Tom.M
Mne by vpodstate stacila aj ta Tokina 11-16 bo ako zakladak mam Nikkor 16-85 co ma dost slusny rozsah. Samozrejme, ze niesom profik a ja niesom istotne jeden z tych, ktory by hladal chyby lupou. Vec je ale ta, ze kazdy sa snazi kupit co najkvalitnejsie za prijemnu cenu a bez strachu, ze natrafi na blby kus. Ja by som chcel to siroke sklo na krajinku a s tym rozsahom 11-16 by to hadam nebolo az take zle, ako sa poznam, asi by som stejne pouzival vacsinu casu najsirsie ohnisko. Inak dik za poradenie!
Si skrommný....´mne by stačila aj tán tokina 11-16´ :)
Mne ide o to aby som mal čo najširší záber,ale aby som ani nemusel často meniť objektívy.Ten rozsah 11-16 je pomerne malý,resp.najmenší zo všetkých objektívov
o ktorých sa bavíme.Rozsah 10-24 mi poskytuje neporovnateľne väčšiu slobodu.
 
Tom.M
2008-11-10 00:12:04+01
Hehe, skromnost je moje druhe meno :o) Snad sa chapeme ako to myslim, zeby mi ta Tokina stacila....samozrejme mam na mysli rozsahom. Tokina 11-16 je ale predsa draksia, mensi rozsah, sigma by mi dobre posluzila, rozsah ma mne postacujuci viac nez dost, svetlost mi pri krajinke chybat nebude koli DOF, mat len stastie a nenarazit na blby kus...no, ale predsa to ma este cas a este si mam kedy rozmysliet, ze ktory vlastne zobrat...ked budes mat toho tamrona, potesilo by ma, keby si sa podelil o skusenosti ;o)
 
Ultra TXF
2008-11-10 00:14:30+01
príspevok od: Tom.M
Hehe, skromnost je moje druhe meno :o) Snad sa chapeme ako to myslim, zeby mi ta Tokina stacila....samozrejme mam na mysli rozsahom. Tokina 11-16 je ale predsa draksia, mensi rozsah, sigma by mi dobre posluzila, rozsah ma mne postacujuci viac nez dost, svetlost mi pri krajinke chybat nebude koli DOF, mat len stastie a nenarazit na blby kus...no, ale predsa to ma este cas a este si mam kedy rozmysliet, ze ktory vlastne zobrat...ked budes mat toho tamrona, potesilo by ma, keby si sa podelil o skusenosti ;o)
Jasné...už mám na neho odložené :)
 
2008-11-10 07:29:16+01
Fotim krajinky, sigma 10-20 a vaecsinu (skoro vsetko z nej) mam na ohniskach do 15mm skor blizsie k tomu najsirsiemu 10mm, obcas ciastocne orezem, takze pri krajinke by mi v pohode postacila Tokina 11-16 pri zachovani uplnej slobody :))
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()