Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Canon 35mm f2 vs Sigma 30mm f1.4

RadovanŠkohel
2013-03-22 09:24:01+01
Dobrý deň. Chcel by som poznať Vaše skúsenosti a rady pri rozhodovaní v kúpe, medzi už spomenutými sklami. Objektív bude primárne určený na foto vo vnútri plus "portrét" . za každú radu veľmi pekne ďakujem ..
 
Thunderbolt120
2013-03-22 10:40:42+01
Presne tuto sa aj ja rozhodujem nad týmito dvoma, zatiaľ som priklonený skôr ku Canonu
 
RadovanŠkohel
2013-03-22 10:52:24+01
príspevok od: Thunderbolt120
Presne tuto sa aj ja rozhodujem nad týmito dvoma, zatiaľ som priklonený skôr ku Canonu
prečo? neláka ťa f 1,4 ?
 
Thunderbolt120
2013-03-22 10:54:21+01
príspevok od: RadovanŠkohel
prečo? neláka ťa f 1,4 ?
Mňa skôr láka možný prechod na FF v budúcnosti.
 
michaldudik
2013-03-22 10:56:30+01
Mal som oba. Ak by som sa mal k niektorému vrátiť tak ku canonu. Ak ti nebude prekážať o chlp pomalšie a hlučnejšie ostrenie, tak je topodľa mňa lepšia voľba. Mne sa viac páčilo hlavne podanie farieb. Prvý kus sigmy som musel vymeniť z dôvodu zlého ostrenia, druhý kus ostril dobre ale niečo mi tam chýbalo. Fotky z canonu sa mi páčili proste viac.
 
RadovanŠkohel
2013-03-22 11:18:01+01
príspevok od: Thunderbolt120
Mňa skôr láka možný prechod na FF v budúcnosti.
to je plus u canonu aj pre mňa ...
 
RadovanŠkohel
2013-03-22 11:20:17+01
príspevok od: michaldudik
Mal som oba. Ak by som sa mal k niektorému vrátiť tak ku canonu. Ak ti nebude prekážať o chlp pomalšie a hlučnejšie ostrenie, tak je topodľa mňa lepšia voľba. Mne sa viac páčilo hlavne podanie farieb. Prvý kus sigmy som musel vymeniť z dôvodu zlého ostrenia, druhý kus ostril dobre ale niečo mi tam chýbalo. Fotky z canonu sa mi páčili proste viac.
som si vedomí možnej vady sigmi.. včera son skúšal canon a je hlučný ale nie je to podstatná vada na rozdiel od možného zlého zaostrovania u sigmi....
 
lochnes
2013-03-22 12:08:51+01
Zdravím, riešil som toto asi pred 3 mesiacmi, mal som možnosť si vybrať...
Poľahčujúcou okolnosťou je že mám 7D s microadj. tak som sa nebál FF/BF, keď som videl spracovanie canon, oproti sigme mi to prišlo o level horšie, sigma je kus objektívu... Čo sa týka výstupu, sigma je naozaj ostrá od 1.4 !!! ale na rohy sa neposliehať, tie začínajú byť ostrejšie až od F4... no kôli rohom som si to sklo nevyberal. Canon je hlučnejší, pomalší, a pre mňa rozhodujúce - menej svetelný - cítil som veľký rozdiel medzi F1.4 a F2.
Chcel som proste svetelný záklaďák pre APSC, a riskol som to so sigmou a kľudne môžem natiahnút nejaké fotografie na F1.4. V slabom svetle iné ako 1.4 nepoužívam... Mám nejaké ukážkové foto na mojom webe v poslednom článku... F2.0 hentak pozadie nerozmaže Ale pravda je že keď pôjdem na FF sigma so mnou nemôže ísť... ale nikdy sa netrápim čo raz niekedy možno bude, chcem teraz fotiť so super sklom a najmenšou clonou + keď budem už finančne ready na FF tak chcem ABSOLUTNE špičku v 35mm.... Novú Sigmu 35mm 1.4 nebudem sa trápiť s F2.0 za 200e na FF tele za také peniaze...
 
RadovanŠkohel
2013-03-22 12:18:46+01
príspevok od: lochnes
Zdravím, riešil som toto asi pred 3 mesiacmi, mal som možnosť si vybrať...
Poľahčujúcou okolnosťou je že mám 7D s microadj. tak som sa nebál FF/BF, keď som videl spracovanie canon, oproti sigme mi to prišlo o level horšie, sigma je kus objektívu... Čo sa týka výstupu, sigma je naozaj ostrá od 1.4 !!! ale na rohy sa neposliehať, tie začínajú byť ostrejšie až od F4... no kôli rohom som si to sklo nevyberal. Canon je hlučnejší, pomalší, a pre mňa rozhodujúce - menej svetelný - cítil som veľký rozdiel medzi F1.4 a F2.
Chcel som proste svetelný záklaďák pre APSC, a riskol som to so sigmou a kľudne môžem natiahnút nejaké fotografie na F1.4. V slabom svetle iné ako 1.4 nepoužívam... Mám nejaké ukážkové foto na mojom webe v poslednom článku... F2.0 hentak pozadie nerozmaže Ale pravda je že keď pôjdem na FF sigma so mnou nemôže ísť... ale nikdy sa netrápim čo raz niekedy možno bude, chcem teraz fotiť so super sklom a najmenšou clonou + keď budem už finančne ready na FF tak chcem ABSOLUTNE špičku v 35mm.... Novú Sigmu 35mm 1.4 nebudem sa trápiť s F2.0 za 200e na FF tele za také peniaze...
ď ...
 
jozorybarik
2013-03-22 13:33:42+01
Ja som riesil podobnu dilemu takto pred rokom. Nakoniec som siel do sigmy a vobec nelutujem. Urcite by som si ju kupil este raz. Co ma viedlo k tomuto zaveru ? Nasledovne myslienkove pochody:

1.) Tiez som to chcel do interieru a 35vs30 je na aps-c snimaci citelny rozdiel (mam canon 550D)
2.) V interieri f2 vs f1.4 je obrovsky rozdiel, t.j pri slabom svetle mozem fotit na prijatelom ISO
3.) Rychle, presne ale hlavne tiche HSM ostrenie je na nezaplatenie napr. fotenie spiaceho dietata
4.) Bokeh sigmy vs tohto canonu je tiez neporovnatelny (8 lamiel vs 5)
5.) Ze je ostrost v rohoch biedna ? Nefotim tym krajimky, ale hlavne portrety, tak mi to nevadi
6.) Tiez som sa bal front focusu a naozaj som ho mal. Pol roka som to neriesil, fotil som hlavne v exterieri pri f2 tak to bolo ok, ale pri 1.4 bol velky odpad. Riesenie ? Objetiv som kupoval vo Fax&Copy, t.j som im ho doniesol aj s telom na kalibraciu (v ramci zaruky). Jedina nevyhoda, ze com cca 2,5 tyzdna bol bez fotaka. To je cele. Tym padom humbug okolo FF/BF sigmy mi pride prehnany. Ak toto ma byt jediny problem, ze objektiv musim dat nakalibrovat, tak to mi pride najmenej oproti tomu co ziskam. Teraz fotim na f1.4 krasne zaostrene fotky (teda aspon ja to tak subjektivne vnimam - prikladam foto dcery pri vecernom kupani ked bola zasvietena len nocna lampicka).

Aby som to zhrnul podla mna je sigma 30mm 1.4 vyborny objektiv a casto nepravom odsudzovany za nedostatky, ktore nie su relevantne.
 
RadovanŠkohel
2013-03-22 13:47:55+01
príspevok od: jozorybarik
Ja som riesil podobnu dilemu takto pred rokom. Nakoniec som siel do sigmy a vobec nelutujem. Urcite by som si ju kupil este raz. Co ma viedlo k tomuto zaveru ? Nasledovne myslienkove pochody:

1.) Tiez som to chcel do interieru a 35vs30 je na aps-c snimaci citelny rozdiel (mam canon 550D)
2.) V interieri f2 vs f1.4 je obrovsky rozdiel, t.j pri slabom svetle mozem fotit na prijatelom ISO
3.) Rychle, presne ale hlavne tiche HSM ostrenie je na nezaplatenie napr. fotenie spiaceho dietata
4.) Bokeh sigmy vs tohto canonu je tiez neporovnatelny (8 lamiel vs 5)
5.) Ze je ostrost v rohoch biedna ? Nefotim tym krajimky, ale hlavne portrety, tak mi to nevadi
6.) Tiez som sa bal front focusu a naozaj som ho mal. Pol roka som to neriesil, fotil som hlavne v exterieri pri f2 tak to bolo ok, ale pri 1.4 bol velky odpad. Riesenie ? Objetiv som kupoval vo Fax&Copy, t.j som im ho doniesol aj s telom na kalibraciu (v ramci zaruky). Jedina nevyhoda, ze com cca 2,5 tyzdna bol bez fotaka. To je cele. Tym padom humbug okolo FF/BF sigmy mi pride prehnany. Ak toto ma byt jediny problem, ze objektiv musim dat nakalibrovat, tak to mi pride najmenej oproti tomu co ziskam. Teraz fotim na f1.4 krasne zaostrene fotky (teda aspon ja to tak subjektivne vnimam - prikladam foto dcery pri vecernom kupani ked bola zasvietena len nocna lampicka).

Aby som to zhrnul podla mna je sigma 30mm 1.4 vyborny objektiv a casto nepravom odsudzovany za nedostatky, ktore nie su relevantne.
Ďakujem pekne, pravdepodobne to bude aj moja cesta.. ..
 
Thunderbolt120
2013-03-22 13:56:49+01
Hmm, neviem prečo, ale stále sa mi páči viac Canon
 
Napster050
2013-03-22 13:59:45+01
no jo, ale čo ked o dva roky vymením telo a FF/BF tu bude zase ? kalibrácia už zadarmo nebude.
Za dobrý krok považujem novšiu verziu 35/1.4 ktorá sa predáva aj s USB adaptérom cez ktorý sa dá FF/BF nastaviť.
Podľa the-digital-picture je canoňácka verzia na plnej diere ostrejšia ako táto sigma na f2
 
kuk
2013-03-22 14:36:49+01
ohnisko 35 je pre mňa na apsc viac zaujímavejšie ako 30
na ff by som bral skôr 50ku
 
hugoba
2013-03-22 19:41:46+01
príspevok od: Napster050
no jo, ale čo ked o dva roky vymením telo a FF/BF tu bude zase ? kalibrácia už zadarmo nebude.
Za dobrý krok považujem novšiu verziu 35/1.4 ktorá sa predáva aj s USB adaptérom cez ktorý sa dá FF/BF nastaviť.
Podľa the-digital-picture je canoňácka verzia na plnej diere ostrejšia ako táto sigma na f2
vraj k Sigma 35/1,4 ten USB dock nieje sucastou balenia,tiez som si myslel ze je.
 
Anti
2013-03-22 20:14:20+01
IQ Sigmi je samozrejme lepsia. Stara 35mm f/2 proste nema na to vykreslit 18MP APS-C senzor. Neviem ako je na tom nova IS verzia co sa IQ tyka ale podla mna ju v Canone nemaju v umysle nejak extremne vylepsit aby nekonkurovala 35mm 1.4L. Tak to bude podla mna aj s avizovanou 50mm 1.4 IS.
 
lennyl
2013-03-22 21:09:43+01
tu Sigmu 30/1.4 EX DC mam asi mesiac. Verzia pre Pentax ale nema HSM ostrenie.
predtym som mal 35/2.4 a v miestnosti je niekedy 35mm na APS-C dost, nie ani tak ze nemas kam uz cuvat, ale aj ten uhol zaberu je iny pri 30mm.

zatial som s nou vela nepofotil, na 1.4 nie je uplne ostra (Sigma 50/1.4 EX DG HSM je urcite lepsia co mam), 1.6 clona je este neista, 1.8 a 2 je vsak vyborna. Ale asi som iba narocny na ostrost, lebo kazdy kto ukazuje fotky s tej Sigmy 30/1.4 na 1.4 clone ju chvali aka je ostra a ja mam presne tie iste fotky a nie je to uplne terno

tiez som bol s 30/1.4 a telom v servise, hned po kupe, na nastavenie FB/FF na objektive, v ramci zaruky zadarmo. Chcel som kupit povodne Pentax FA31/1.8 Limited, ale 1200euro zan teraz nedam, nova Sigma 35/1.4 EX DG HSM mi prisla velka a tazka v obchode, samozrejme opticky je to TOP.
napisal som kratku recenziu s ukazkami fotiek aj vo vacsom rozliseni (bokeh, protisvetlo, portret)
http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=28&t=3866
 
viking81
2013-03-22 22:41:10+01
príspevok od: Anti
IQ Sigmi je samozrejme lepsia. Stara 35mm f/2 proste nema na to vykreslit 18MP APS-C senzor. Neviem ako je na tom nova IS verzia co sa IQ tyka ale podla mna ju v Canone nemaju v umysle nejak extremne vylepsit aby nekonkurovala 35mm 1.4L. Tak to bude podla mna aj s avizovanou 50mm 1.4 IS.
mam 7D a 35-ka f/2 bez IS dokaze tento snimac vykreslit lavou zadnou....
 
hugoba
2013-04-14 07:10:43+02
SIGMA USB DOCK is to be available at the start of May in Sigma and Canon fit. Nikon mount will follow. The UK RRP is £39.99 including VAT.
 
lacikam
2013-04-14 07:43:50+02
SIGMA 30/1,4 je jedno z menej podarených skiel.. Má dosť výrazné geometrické skreslenie (potrebuje následne softwareovo korigovať) a tiež farebnú (chromatickú) vadu. Viditeľné na kontrastných hranách a aj pri portrétoch. Ten objektív nie je hoden svojej ceny (podľa mňa), sorry.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()