Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Canon 450D + 2 objektivy alebo Nikon D90 + 2 objektivy

spider
spider 2008-11-10 15:34:40+01
Zdravim všetkych, Hned na zaciatok sa ospravedlnujem za zalozenie temy ktora sa podoba na mnohe ine, ale nie je to celkom tak. Uz asi rok uvazujem o kupe zrkadlovky a setrim na nu a na vianoce by som si chcel dat drahy darcek len sa fakt neviem rozhodnut co kupit. Co sa tyka tela som bol na 95 % rozhodnuty pre Nikon D90. Teraz mam moznost kupit celkom dobry set s dvoma objektivmy (nie setovymi), a to Nikkor AF-S 16-85mm f/3-5-5.6G ED VR DX a Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 G IF-ED VR. Cital som na tie objektivy recenziu na photozone.de a ta 16-85-ka je v pohode. Len ta 70-300-ka nie je az tak super, aspon co sa tyka ohniska 300 mm, kde je dost radikalny pokles ostrosti a kontrastu. Porovnal som to s Canon EF 70-300mm f/4-5.6 USM IS a musim povedat, ze podla testu je to super sklo vzhladom k cene a urcite lepsie ako ten Nikkor. Ku Canonu 450D a 70-300-ke by som mohol mat Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 USM IS, co sa mi zas zda podla recenzii ako dost nepodarene sklo a navyvazenymi vysledkami, ktore je urcite ovela horsie ako Nikkor 16-85-ka...Takze teraz vobec neviem ktora kombinacia bude lepsia, ked v kazdej je jeden objektiv lepsi a druhy horsi... Na zaver aby to bolo este zlozitejsie som pozrel recenzie na oblubeny tele zoom Canon EF 70-200mm f/4 USM L IS a ostal som ohromeny vysledkami testu. Existuje nejaka alternativa od Nikkoru alebo Tamrom, Sigma k tomuto super sklu od Canonu. Len mi neodporucajte Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G IF-ED VR, lebo na ten fakt financie nemam. Dakujem vsetkym za konstruktivne rady a sory za tak dlhy prispevok.
 
maciakba
2008-11-11 00:44:02+01
ten shop kde to mas moznost zobrat je megafoto.sk? :-)
 
spider
2008-11-11 10:01:21+01
príspevok od: maciakba
ten shop kde to mas moznost zobrat je megafoto.sk? :-)
Ten shop nie je megafoto.sk, nemozem povedat ktory a nie je to ani podstatne. Mam tam znameho, ktory mi vie vybavit dobru cenu bez dph a veeelku zlavu, ale nechci vediet podrobnosti. Napisal som to len preto aby mi neodporucali napr Canon 450D lebo je lacnejsi. Mna bude stat rovnaku sumu Canon 450D aj Nikon D90.
 
spider
2008-11-11 10:07:56+01
príspevok od: Ultra TXF
No s Canonom a Nikonom to je ako s Rock Shox-som a Manitouom alebo Scottom a Cannondalom...pre teba ako bikera :) Ktorý je lepší ? Musíš sadnúť a vyskúšať :)
V tom mas pravdu. Ja ani nechcem polemizovat ci je lepsi Nikon alebo Canon, obaja su vynikajuci. Nikon sa mi paci pre lepsiu ergonomiu, stavovy displej, pentaprizmovy hladacik, mnozstvo priamych tlacidiel, super displej...Na Canone sa mi zas paci ponuku super objektivou za prijatelne ceny... Keby sa tak dalo skombinovat telo Nikon a objektiv Canon...Dost absurdna predstava, co.
p.s. Ako biker som tu dilemu vyriesil asi pre mesiacom: Specialized Rockhopper comp disc s vidlou Rockshox Recon.
 
maciakba
2008-11-11 10:46:08+01
ja si kupujem canon 450d ak by ma netlacili financie idem do d90 :)
 
Ultra TXF
2008-11-11 10:56:37+01
Tak čo sa týka toho biku výborná voľba,výborný allround bike.
Tá voľba svedčí o tom,že si vášnivý biker....v tom prípade pozor na pády so zrkadlovkou v ruksaku :)
Ja by som na tvojom mieste bral ten Canon 450D...jednak začínaš a kďalšia event.výbava ťa bude stáť menej.radšej sa potom poobzeraj po objektívoch...tam je to závažnejšie rozhodovanie.
 
Wampa
2008-11-11 10:59:46+01
Ja tiez pojdem do Canon 450D len este mi manzelka nedala zelenu takze musim posluchat :(
 
maciakba
2008-11-11 19:34:39+01
príspevok od: Wampa
Ja tiez pojdem do Canon 450D len este mi manzelka nedala zelenu takze musim posluchat :(
mne zase nechec priatelka povolit fotit jej akty :-D (co uz najdem si inu slecnu na katy ]:-> ) hehe ale k veci ano ano lacnejsie telo a potom radsej investovat do drahsieho svetelneho objektivu, a inak jo tie pady na biku chce ho nosit v trezore radsej %-)
 
dedo Milan
2008-11-13 19:12:46+01
Ten shop nie je megafoto.sk, nemozem povedat ktory a nie je to ani podstatne. Mam tam znameho, ktory mi vie vybavit dobru cenu bez dph a veeelku zlavu, ale nechci vediet podrobnosti. Napisal som to len preto aby mi neodporucali napr Canon 450D lebo je lacnejsi. Mna bude stat rovnaku sumu Canon 450D aj Nikon D90.

Myslím si, že keď platí tá v texte uvedená rovnica, tak asi netreba rozmýšľať. Jasná voľba je, že Nikon. Peniaze sčasti ušetrené na zľave a DPH a vložia sa do objektívu.
 
Ultra TXF
2008-11-13 19:36:13+01
Súhlasím..v prípade rovnosti cien určite ten Nikon.
 
jasdfree
2008-11-13 21:37:53+01
príspevok od: pe3k
noo ja som pisal ze nikon D90 je sklamanie.... proti D300 nic nemam.... no co sa sumu pri vysokych hodnotach ISO tyka je na tom lepsie canon 50D ako nikon D300...
hhaa tak ja som zasa cital ze D90 je este lepsia v sume ako D300 a je obecne zname ze 40D na D300 nemal ... A zasa som cital ze 50D je sklamanie lebo ma mierne horsi vystup ako 40D pri tych pixeloch chapes?? to znamena ze je mozno troooosku lepsi ako 40D co sa nechyta na D90 a ako mozes povadat ze 50D je lepsi ako D300 v sume??? ved uz len cena hovori o tom co je lepsie hhh marketing ti nic nehovori ??? bud prosim ta nabuduce objektivny a citaj viac
 
Ultra TXF
2008-11-13 22:36:56+01
príspevok od: jasdfree
hhaa tak ja som zasa cital ze D90 je este lepsia v sume ako D300 a je obecne zname ze 40D na D300 nemal ... A zasa som cital ze 50D je sklamanie lebo ma mierne horsi vystup ako 40D pri tych pixeloch chapes?? to znamena ze je mozno troooosku lepsi ako 40D co sa nechyta na D90 a ako mozes povadat ze 50D je lepsi ako D300 v sume??? ved uz len cena hovori o tom co je lepsie hhh marketing ti nic nehovori ??? bud prosim ta nabuduce objektivny a citaj viac
...inak sa mi páči tvoje fráza ....´je obecne známe´.....
Samozrejme,že C 40D nemal na N D300, preto Canon vydal 50D .
A cena vôbec nehovorí o tom čo je lepšie :) :)
Nikon má smolu,že tak D300 ako aj D700 vydal skôr ako Canon svoje 50D a 5D Mark II a ten nasadil také ceny aké nasadil.Ale nakoniec môžeš byť rád,lebo tým pádom musel ísť s cenami dole aj Nikon a hoooodne.Takže z toho všetci profitujeme :)
 
spider
2008-11-14 17:07:58+01
príspevok od: Ultra TXF
Súhlasím..v prípade rovnosti cien určite ten Nikon.
Som rad ze si tiez myslis, ze ked odmyslime cenu a porovname len parametre, moznosti a vystup, tak je na tom D90 lepsie. Mal som pocit z inych tem na fore, ze budes tvrdo presadzovat 450D, ktory sam mas a poznas. A okerm toho v sete s 16-85 VR to bude dobry zaklad na dlllhu dobu. A ked sa naucim poriadne fotit a budem mat pocit, ze potrebuujem nejaky telezoom, bude na trhu mozno viac moznosti.
 
spider
2008-11-14 17:13:52+01
príspevok od: jasdfree
hhaa tak ja som zasa cital ze D90 je este lepsia v sume ako D300 a je obecne zname ze 40D na D300 nemal ... A zasa som cital ze 50D je sklamanie lebo ma mierne horsi vystup ako 40D pri tych pixeloch chapes?? to znamena ze je mozno troooosku lepsi ako 40D co sa nechyta na D90 a ako mozes povadat ze 50D je lepsi ako D300 v sume??? ved uz len cena hovori o tom co je lepsie hhh marketing ti nic nehovori ??? bud prosim ta nabuduce objektivny a citaj viac
Neviem kde ty citas taketo informacie, ale mal by si skusit aj ine zdroje. Mozno budes prekvapeny ale tie tvoje domnienky ako je D90 lepsi v sume ako 40D alebo 50D su uplne scestne. Sum na D300 je podla mna veeelmi podobny 50D - ved su to aj priamy konkurenti a neda sa jsne povedat, ktory je lepsi a ani to nema vyznam. Rozdiely su na urovni ISO 3200 a viac co potrebujes naozaj malokedy a vacsinou je to len z nudze. A okrem toho sum nie je vsetko, ovela dolezitejsie je nizky sum a co najviac detailov.
 
Ultra TXF
2008-11-14 20:51:10+01
príspevok od: spider
Som rad ze si tiez myslis, ze ked odmyslime cenu a porovname len parametre, moznosti a vystup, tak je na tom D90 lepsie. Mal som pocit z inych tem na fore, ze budes tvrdo presadzovat 450D, ktory sam mas a poznas. A okerm toho v sete s 16-85 VR to bude dobry zaklad na dlllhu dobu. A ked sa naucim poriadne fotit a budem mat pocit, ze potrebuujem nejaky telezoom, bude na trhu mozno viac moznosti.
Pozri ja ti to poviem asi takto.....ja som si v čase môjho rozhodovania veľmi precízne zistil maximum informácií a popýtal sa ľudí čo sa tomu rozumejú.
Na základe toho som si kúpil Canon 450D a nič viac nepotrebujem .Mam určité medze a nie som technoidný typ,ktorý musí mať vzdy najnovší model.
Zrkadlovku som chcel kvôli komfortu a možnostiam,ktoré ti akýkoľvek pokročilý kompakt nikdy neposkytne.Fotenie na baví a na to čo chcem fotiť mi je aj tá 450D až až....Vôbec ma nemrzí,že sa objavil na trhu teraz Nikon D90 alebo,že je za dobrú cenu Canon 40D....je mi to jedno.Sledujem to,ale je mi to jedno.
Teraz riešim objektívy a iné príslušenstvo.
Možno ak by som kupoval teraz ,tak kúpim Nikon D90 alebo Canon 40D,ale skôr ten Nikon .Ale celkom ma baví trochu porýpať tu do ľudí....pokiaľ sa nebijeme je dobre :)
Samozrejme pri podobnosti dvoch strojov pri rozhodovaní rozhoduje cena a následné investície.To je všetko,sledujem všetky značky ale portfólio majú najlepšie canon a nikon.Kvalitou je to jedno...cena rozhoduje amožno trochu pocit :)
 
manager
2008-11-19 18:54:45+01
Prosím. Chcel by som kúpiť Canon 450D so setovým objektívom 18-55. Čo hovoríte na doplnkový objektív Tamron AF 70-300 f/4.0-5.6 Di LD Macro 1:2 pre Canon. CHcel by som mať nejakú univerzálnu sadu na fotenie od krajinky cez makro a nejaký rozumný rozsah ohniska. Ďakujem
 
BurGi
2008-11-19 18:58:58+01
príspevok od: manager
Prosím. Chcel by som kúpiť Canon 450D so setovým objektívom 18-55. Čo hovoríte na doplnkový objektív Tamron AF 70-300 f/4.0-5.6 Di LD Macro 1:2 pre Canon. CHcel by som mať nejakú univerzálnu sadu na fotenie od krajinky cez makro a nejaký rozumný rozsah ohniska. Ďakujem
Ten setak skus radsej vymenit za Tamron 17-50 :) s tele ti moc neporadim... nwm ake mas financie, ale inak je good Sigma 70-200 f/2.8 :)))
 
bear
- moderator
2008-11-19 19:03:06+01
príspevok od: manager
Prosím. Chcel by som kúpiť Canon 450D so setovým objektívom 18-55. Čo hovoríte na doplnkový objektív Tamron AF 70-300 f/4.0-5.6 Di LD Macro 1:2 pre Canon. CHcel by som mať nejakú univerzálnu sadu na fotenie od krajinky cez makro a nejaký rozumný rozsah ohniska. Ďakujem
To je objektiv, co sa vacsinou dlho neohreje a budes ho chciet vymenit za nieco lepsie, ci uz s lepsou svetelnostou, alebo aspon IS. Obcas, ked ideme von ´nalahko´ a nechcem brat 70-200/4, tak ako tele objektiv dobre posluzi aj 100/2.8 macro (to je podla mna rozumnejsia volba). S makro objektivom mas kratky, ale kvalitny tele objektiv, portertny objektiv a makro objektiv. 100mm macro zaznamena na 100mm urcite viac detailov, ako 70-300, ak budes z pevnej 100 robit vyrez a zvacsovat obrazok mozno sa vyrovnaju v urovni detailov niekde okolo 150-200mm. Navyse macro ma 2-4x lepsiu svetelnost.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()