Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Vyber zrkadlovky - 40D D80 450D

sankiakis
sankiakis ocenenie redakciou 2008-11-17 12:03:02+01
Ano viem ze tieto temy su kamenovane ale predsa sa spytam. Najprv k cene, povedzme mam 10-20 tisic. Vsetky tri sem spadaju. K pixelom, no myslim ze aj tych 6 by mi stacilo nechystam sa tlacit bilboardy. D40 a 450D su lowendy a pritom 450-ka stoji takmer tolko co D80 a ta sa mi zda byt o nieco vyssie. Medzi D40 a 450D je takmer dvojnasobny cenovy rozdiel. Kvoli comu? Dvojnasobnoym poctom pixelelov? Ako prva zrkadlovka ako som uz cital je dobra aj 40D aj 450D. Oplati sa ale kupovat nieco lowendove ak si myslim ze ma to bude bavit a tak ci tak pojdem coskoro do vyssieho radu. Staci teda napriklad ta D40 za cca 9 tisic a potom vlozit viac penazi do objektivov, alebo vrazit takmer 20 do 450D a zit nejaky dlhsi cas so setakom alebo kupit tu D80 ktora mi pride ze je naozaj uz o niecom inom s objektivom AF-S DX 18-135 mm IF-ED. A este jedna vec, niekto pisal ze po prichode D90 sa 80-tky daju celkom vyhodne a v dobrom stave predavat z druhej ruky. Je to tak? Ale zas na druhej strane som cital ze ked uz z bazaru tak objektiv, telo v ziadnom pripade nie. dakujem
 
2008-11-18 00:07:03+01
príspevok od: sankiakis
Ano su tu aj viac krat, ale kazdy z tych ludi co sa pytaju ma na mysli nieco ine a chce vediet odpoved na tu svoju konkretnu variantu..
nemas pravdu.
vacsinou je to o tom istom: ktory mi odporucite, lebo nie som dostocne svojpravny a schopny, aby som si dokazal pred sebou obhajit nakup jedneho stroja a vyhladat v historii vsetky podobne diskusie...
preco? aby potom, ked bude zle fotit mohol povedat, ze keby si vybral iny, tak by robil lepsie fotky :-D :-D :-D :-D :-D
ale aby isiel do obchodu, skusil si jeden, skusil si druhy, pozrel na internete, alebo v casopisoch porovnania (ktorych je plna r.t) a podla vlastneho rebricka hodnot vybral pre seba to spravne, tak to nie...

neviem si predstavit takych ludi v obchode s oblecenim :-D 3 tricka, vsetky sa im pacia, no maju peniaze len na 1 - taktiez budu volat kamaratom a zistovat, ktore si maju kupit?!? :-D :-D :-D

na tvoju druhu otazku:
obmedzuje ta v niecom stavajuci fotak? myslis, ze marginalne naklady suvisiace s prechodom ti prinesu porovnatelny, alebo vyssi marginalny narast v umeleckej a technickej kvalite tvojich fotiek? ak si na obe odpovedal ano, tak chod do toho ;)
je to tak lahke, vediet sa rozhodnut ;)
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2008-11-18 00:22:07+01
príspevok od:
nemas pravdu.
vacsinou je to o tom istom: ktory mi odporucite, lebo nie som dostocne svojpravny a schopny, aby som si dokazal pred sebou obhajit nakup jedneho stroja a vyhladat v historii vsetky podobne diskusie...
preco? aby potom, ked bude zle fotit mohol povedat, ze keby si vybral iny, tak by robil lepsie fotky :-D :-D :-D :-D :-D
ale aby isiel do obchodu, skusil si jeden, skusil si druhy, pozrel na internete, alebo v casopisoch porovnania (ktorych je plna r.t) a podla vlastneho rebricka hodnot vybral pre seba to spravne, tak to nie...

neviem si predstavit takych ludi v obchode s oblecenim :-D 3 tricka, vsetky sa im pacia, no maju peniaze len na 1 - taktiez budu volat kamaratom a zistovat, ktore si maju kupit?!? :-D :-D :-D

na tvoju druhu otazku:
obmedzuje ta v niecom stavajuci fotak? myslis, ze marginalne naklady suvisiace s prechodom ti prinesu porovnatelny, alebo vyssi marginalny narast v umeleckej a technickej kvalite tvojich fotiek? ak si na obe odpovedal ano, tak chod do toho ;)
je to tak lahke, vediet sa rozhodnut ;)
Nie, nie ty nemas pravdu:))) ..citam diskusie na tejto stranke zopar mesiacov a aj na inych, recenzie poznam naspamat atd atd.. nejde o schopnost alebo neschopnost niecosi vybrat.. ked sa tu spytam otazku co kupit niekto mi em napise hento iny tamto a to mi pomoze a zlepi vsetky tie informacie z recenzii a clankov.. V obchode som este nebol a nedrzal ich v ruke, to mam ale v plane:) S trickami to porovnavat nemozes. Tricka nemaju miliontristo moznych parametrov+ kombinacie s objektivmy a podobne.. A tiez tricko nestoji 20k cize jeho kupu nemam preco taskto riesit. Ale koniec koncov kadzy kto sa snazi tu alebo kde nieco dovediet si kupi ten svoj v ramci moznosti naj stroj a je s nim spokojny..snad. Dufam ze ja sa po kupe nebudem stazovat a vyhovarat aj na vas ze mi neikto zle poradil co si kupit. Ano je to moje rozhodnutie v tom mas uplnu pravdu. ano a ano a idem do toho:)
 
bear
- moderator
2008-11-18 07:10:31+01
príspevok od: sankiakis
Este zabrdnem:) Canon EOS 1000D na dpreview som cital porovnavanie s 400 a 450D a za cenu okolo 13k sa mi nezdal az taky zly.. Ono problem je v tom ze si urcim cenovy strop a potom je nieco zas lepsie ale drahsie o povedzme 3000sk a potom zas nieco ine ma nieco lepsie a cena ide opat hore ´len´ o dakych 5000sk a nakoniec sa dostanem na 40-50tisic ktore nemam a skoncim zas pri tych 10-20 a som tam kde som bol:) Za malo penazi malo muziky a tu to plati velmi tvrdo..
1000D v porovnani s 400D (450D nema nic horsie ako 1000D):
- ma starsi AF (rovnaky aky bol pouzity v 350D), rozdiel je v tom, ze nema zvysenu citlivost a presnost stredoveho bodu pre objektivy so svetelnostou 2.8 a lepsou.
- maly buffer (nic pre sportoveho fotografa)
+ ISO vidis v hladaciku a ma aj AutoISO
+ LiveView (obcas sa to hodi)
 
Ultra TXF
2008-11-18 08:26:44+01
príspevok od: sankiakis
Este zabrdnem:) Canon EOS 1000D na dpreview som cital porovnavanie s 400 a 450D a za cenu okolo 13k sa mi nezdal az taky zly.. Ono problem je v tom ze si urcim cenovy strop a potom je nieco zas lepsie ale drahsie o povedzme 3000sk a potom zas nieco ine ma nieco lepsie a cena ide opat hore ´len´ o dakych 5000sk a nakoniec sa dostanem na 40-50tisic ktore nemam a skoncim zas pri tych 10-20 a som tam kde som bol:) Za malo penazi malo muziky a tu to plati velmi tvrdo..
Vzdy je to o tom,že tam ten je len od 2000,- drahší,tam ten len o 5000,-,
takto sa dá ísť donekonečna.
Ak máš pevný limit ,tak sa ho drž,lebo prídeš o gate.Ak si finančne priškrtený,
tak si kľudne kúp aj Canon 1000D,tak či tak budeš mať výdaje na objektívy, postupne aj na ďalšie príslušenstvo.Pokiaľ si doteraz zrkadlovku nemal ,
bude tá 1000D pre teba ako zázrak :)A potom neskôr si možno kúpiš lepšie,čím nechcem povedať,že 1000D alebo Nikon D60,80 sú zlé.Je to základná trieda zrkadloviek.Nemám rád výraz amatérska,pretože to v nás evokuje nekvalitu....ako sa hovorí je to amatér alebo je to amatérsky spravené v zmysle ,že je to zle spravené.Každá zrkadlovka v dnešnej dobe je dobrá.
 
dedo Milan
2008-11-18 09:32:17+01
Sachtikus - 18.11.2008 - 00:22

Nie, nie ty nemas pravdu:))) ..citam diskusie na tejto stranke zopar mesiacov a aj na inych, recenzie poznam naspamat atd atd.. nejde o schopnost alebo neschopnost niecosi vybrat.. ked sa tu spytam otazku co kupit niekto mi em napise hento iny tamto a to mi pomoze a zlepi vsetky tie informacie z recenzii a clankov.. V obchode som este nebol a nedrzal ich v ruke, to mam ale v plane:) S trickami to porovnavat nemozes. Tricka nemaju miliontristo moznych parametrov+ kombinacie s objektivmy a podobne.. A tiez tricko nestoji 20k cize jeho kupu nemam preco taskto riesit. Ale koniec koncov kadzy kto sa snazi tu alebo kde nieco dovediet si kupi ten svoj v ramci moznosti naj stroj a je s nim spokojny..snad. Dufam ze ja sa po kupe nebudem stazovat a vyhovarat aj na vas ze mi neikto zle poradil co si kupit. Ano je to moje rozhodnutie v tom mas uplnu pravdu. ano a ano a idem do toho:)

Ale má pravdu. Tá kúpa je:
1./ o rozhodnutí sa k značke
2./ o tom ako vážne uvažuješ s fotením
3./ o tom čo budeš fotiť
4./ o tom aké objektívy a príslušenstvo na to budeš potrebovať
5./ o tom čo budeš fotiť ako prvé
6./ vyhľadáš si k tomu ceny
7./ to pre Teba najdôležitejšie zrátaš či Ti na to vydá
8./ prvé pre čésa rozhodneš je objektív a potom to telo
9./ a tých milión parametrov? Čo myslíš, koľko ich budeš v priebehu fotenia meniť. 5, alebo 10
10./ a teraz urob to čo som napísal, či Ti z toho niečo nevyjde. Ak nie to je smola, lebo asi nevieš čo by si chcel
Nič v zlom, ale takto môžeš vo všetkom na 95% vyhodnotiť potrebnosť akéhokoľvek ´náradia´







ž.










ú
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()