Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

akú zrkadlovky ked mam Vážny záujem o fotenie ???

radddka89
2009-01-30 20:10:13+01
Mala som klasickú fotku už na strednej a prešla som si aj cez čiernu komoru a odvtedy som nadŠená fotím , tento semester začínam študovaŤ fotku aj na Vysokej škole a neviek akú digitálnu zrkadlovku si mám zvoliť pretože technické parametre mi maloktoré niečo hovoria. mohli by ste mi prosím poradiť, pretože som rozhodnutá investovať do zrkadlovky okolo 15 000 az 20 000-maximálne a kedže nato pojde prospechové stipko nerada by som bola potom nešťastná.
 
javelin
2009-01-30 20:18:52+01
Skus forum o technike tu na ephoto
 
Hegi
2009-01-30 20:29:13+01
Dovolím si niečo povedať, kedže máme určenú cenovú kategóriu... podľa mňa by nebolo zlé zohnať ešte odniekiaľ Nikon D80, keby si veľmi chcela do tých 20000 sa vôjdeš. Aj ja som ho chcel, ale kedže ho nemali vrhol som sa na Canon 450D a som tiež spokojný :)
 
radddka89
2009-01-30 20:48:48+01
nad canonom presne eos 450D som uvazovala aj ja dakuejm za radu
 
Hegi
2009-01-30 20:51:50+01
nemáš zač... :) Jeho kúpou určite nič nepokazíš.
 
Roko_rv
2009-01-30 20:58:47+01
Ahoj ak más rozpočet do 20 tisíc tak jednoznačne canon 450d ja somsi objednal včera cez bestcena vynde ťa presne aj s poštovným 588euro čo je asi naj cena na trhu ktorú som nasiel ak nerátam tu že pixmania mala asi 3 alebo 4 dni tento fotoaparát za 512 euro ale uz je to ovela drasie a aj zlozitejsie lebo sa zasiela tovar z francuzka čo som ja pocul. takže ak tak určite cnon 450d nič ním nepokazís a myslím že aj ten seták IS je o niečo lepsí ako jeho predchodcovia. želám pekný deň.
 
duroslav
2009-01-30 21:06:37+01
S tou cenou 450D je to tak, že v Rakúsku sa už niekoľko mesiacov cena setu s 18-55 pohybuje pod 500 EUR. Konkrétne teraz sa dá kúpiť za 479.
 
rick01
2009-01-30 21:09:04+01
radka: ako už javelin vtipne poznamenal, treba si aj niečo pozrieť, nie hneď pustiť otázku do éteru len tak bez rozmyslu. Na takto položenú otázku sa nedá odpovedať.

Bolo by dobré aj povedať, na aký druh fotografovania sa chceš zamerať. Taktiež predpokladám, že už máš poriešené všetky objektívy, keď spomínaš len telo DSLR.
 
radddka89
2009-01-30 21:46:51+01
neda sa presne povedat co konkretne budem fotit a com usa budem venovat a to preto ze v priebehu vysokej bydem musiet presjt cez vsetko a sama este neviem co mi zachuti , samozrejme som si aj precitala ale bola som doteraz vzdy zamerana na klasicke fotky takze pokial ide a ine technicke parametre ako ohniskova vzdialenost clona a uzavierka mam stym aj tak problemy a snazim sa priebezne tieto informacie doplnat ale pokial s digitalom nezacnem pracovat myslim zem ito stale nebude nic vraviet
 
beholder
2009-01-30 21:51:03+01
príspevok od: Roko_rv
Ahoj ak más rozpočet do 20 tisíc tak jednoznačne canon 450d ja somsi objednal včera cez bestcena vynde ťa presne aj s poštovným 588euro čo je asi naj cena na trhu ktorú som nasiel ak nerátam tu že pixmania mala asi 3 alebo 4 dni tento fotoaparát za 512 euro ale uz je to ovela drasie a aj zlozitejsie lebo sa zasiela tovar z francuzka čo som ja pocul. takže ak tak určite cnon 450d nič ním nepokazís a myslím že aj ten seták IS je o niečo lepsí ako jeho predchodcovia. želám pekný deň.
..jednoznačne???:)))...veď si si ho iba včera objednal....,takže predpokladám, že skúsenosti s ním nemáš asi žiadne...

...k tej bestcene.....pokiaľ máš dosť času a trpezlivosti, kým tovar bude doma pod strechou, kľudne.....ja som tú trpezlivosť po dvoch objednávkach už stratil...


...´vynde´...´drasie´...´francuzka´...?!chlape,rob s tým niečo:)...
 
duroslav
2009-01-30 22:01:00+01
Som z toho, čo tu píšeš trošku zmätený :-) Na jednej strane píšeš, že máš skúsenosti s klasickou fotografiou aj tmavou komorou a na druhej zase že ti nič nehovoria základné pojmy typu clona, ohnisková vzdialenosť. Však s tým všetkým si už musela prísť do styku aj pri fotení na film. To nie je len výsada digitálov. Digitály sa od filmových foťákov líšia jedine záznamovým médiom.
Čím fotíš teraz?
Myslím že vo vlastnom záujme bude lepšie keď si naštuduješ aspoň základné veci a potom rieš nákup zrkadlovky. Nebuď netrpezlivá. Určite bude konečný výsledok lepší keď sama budeš presne vedieť čo kupuješ a prečo to kupuješ, než keď si kúpiš niečo iba preto, že ti to poradil niekto tu na fóre.
 
Roko_rv
2009-01-30 22:05:19+01
Pozri o 450 d som čital uz asi všetky dostupne recenzie od kedy ju canon uviedol na trh či už sa jedná o video alebo písané recenzie ja som sa ti len snažil poradiť ochotne na nič ťa samozrejme nenahováram to určite nie je len na tebe čo si kupiš su to tvoje prašule. Kup si nikon d60 aspon ti bude šumieť pri ISO 3200. A k tomu pravopisu ak ty budes ovládať aspon 5svetových jazykov tak potom opravuj druhých papa.
 
rick01
2009-01-30 22:14:01+01
radddka89: no tak to by sa ti hodilo skôr niečo univerzálne a keďže ešte nemáš jasno ohľadom clony či ohniska, čo takto siahnuť po nejakom ultrazoome? Výjde ťa o dosť lacnejšie ako zrkadlovka, keďže u DSLR kúpou tela investície ešte len začínajú ;).
Časom by si sa do toho dostala a potom pri výbere DSLR by si sama vedela, čo je pre teba najvhodnejšie.
 
beholder
2009-01-30 22:20:09+01
príspevok od: Roko_rv
Pozri o 450 d som čital uz asi všetky dostupne recenzie od kedy ju canon uviedol na trh či už sa jedná o video alebo písané recenzie ja som sa ti len snažil poradiť ochotne na nič ťa samozrejme nenahováram to určite nie je len na tebe čo si kupiš su to tvoje prašule. Kup si nikon d60 aspon ti bude šumieť pri ISO 3200. A k tomu pravopisu ak ty budes ovládať aspon 5svetových jazykov tak potom opravuj druhých papa.
...žiaľ.....máš ten názor/názory iba z recenzií (ktoré sú mnohokrát zavádzajúce).....myslím ,že je vhodnejšie radiť ,no hlavne odporúčať pokiaľ máš aj osobné skúsenosti...

...o D60 tu reč nebola (teda,aspoň som si nevšimol).....s tým šumom to ale neber až tak tragicky....(mimochodom,bol by som zvedavý ako často tých iso 3200 aj reálne využiješ........niekomu stačí vedieť napr.správne exponovať...

...je fajn ovládať aspoň jeden jazyk (pokiaľ máš niejaký ten prejav na verejnosti).....poriadne...


p.s......isto nespochybňujem kvality 450ky.....len sa mi tieto ´nefundované´rady akosi nevidia.....toťvsjo,gúdbaj,aufvíderzén...
 
viking81
2009-01-30 22:49:11+01
tak ja pridam fundovanu...450d mam uz asi pol roka...nemozem mu vytknut pol kriveho slova co sa technickej stranky tyka...ked ide o fotky...tak za tie moze fotograf :) ale nesumi moc..je celkom rychly v ostreni aj so setakmi...ma vynikajuce ovladanie...vsetky podstatne funkcie mas pod tlacidlami...a aj hladacik je prijemny...a je v nom aj iso zobrazene :) je sidce trosku mensi...ale ako niekto napisal idealny do zenskej ruky...cize vrelo odporucam, ale chod si ho najprv niekam osahat aj tak :)
 
radddka89
2009-01-30 23:07:45+01
nie nie tieto parametre chapem mam tam namiesto O - A takze ta veta namiesto toho aby znela pokila ide o ine parametre ako , clona , ohniksova vzdialenost , ... som zmetena stymito mam skusenost , ta veda je v skutocnosti len s preklepom a to trosku meni jej vyznam.
 
Hegi
2009-01-31 08:28:20+01
ja som 45Otku ani neošahával, jednoudcho som ju objednal a odkedy ju mám doma som úplne spokojný. Do ISO 400 fotky veľmi dobre kvality, takmer bez šumu. Na ISO 800 je už šum viideť ale pokiaľ tú fotku nechcete tlačiť vo veľkom formáte, nebude tak cítiteľný. No a ISO 1600 je taktiež použiteľné, nie je však treba skúšať s ním fotiť veľké množstvá fotiek :) K setovému objektívu asi len toľko, že ostrí spoľahlivo a celkom rýchlo. Kresba, ostrost je za tú cenu tiež na vysokej úrovni. K ovládaniu prístroja: Je veľmi jednoduché, človek má všetko po ruke. jediné na čo si bude treba chvíľu zvykať je umiestnenie gombíka ISO. Hľadáčik je super, dá sa cez neho pekne zaostrit, taktiež má tento Canon gombík na kontrolu hĺbky ostrosti, veľmi užitočná vec. Displej je veľký, prehľadný všetko je na ňom vypísané tak ako treba :)
 
quintes
2009-01-31 10:05:47+01
bitka nováčikov.. Kto má väčšiu pravdu, kto ovláda lepšie svoj aparát, kto koľko rečí vie, ach jaj.. Budúcnosť fóra je neistá, pokiaľ sa neodstráni možnosť zakladať duplicitné vlákna.
 
quaq
2009-01-31 10:25:32+01
príspevok od: radddka89
nad canonom presne eos 450D som uvazovala aj ja dakuejm za radu
ahoj ja ti odporucam Nikon D60 je za podobnu cenu okolo 15.000- 16.000 skk ako C 450D a hlavne je tam AF-S 18-55 3,5-5,6 G ktory je minimalne o triedu ak nie o dve lepsi ako 18-55 od canonu tajze porozmislaj velmi dobre ci po 3 mesiacoch budes vrazat 11.000 do dobreho objektivu ver mi mam s tym skusenosti, vela stastia pri vybere
 
rick01
2009-01-31 11:39:53+01
quaq: tu potom vyvstáva aj otázka, kto má lepší výber (cenovo dostupných) objektívov.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()