Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

akú zrkadlovky ked mam Vážny záujem o fotenie ???

radddka89
radddka89 2009-01-30 20:10:13+01
Mala som klasickú fotku už na strednej a prešla som si aj cez čiernu komoru a odvtedy som nadŠená fotím , tento semester začínam študovaŤ fotku aj na Vysokej škole a neviek akú digitálnu zrkadlovku si mám zvoliť pretože technické parametre mi maloktoré niečo hovoria. mohli by ste mi prosím poradiť, pretože som rozhodnutá investovať do zrkadlovky okolo 15 000 az 20 000-maximálne a kedže nato pojde prospechové stipko nerada by som bola potom nešťastná.
 
duroslav
2009-01-31 12:04:57+01
príspevok od: rick01
quaq: tu potom vyvstáva aj otázka, kto má lepší výber (cenovo dostupných) objektívov.
Pokiaľ sú cenovo dostupné objektívy jediným kritériom, tak tie má napr. Tamron a z tohoto pohľadu sú na tom N aj C rovnocenné.
 
rick01
2009-01-31 12:14:19+01
O tamrone sa tu nič nehovorilo. Bavíme sa len o Nikone a Canone.
 
duroslav
2009-01-31 12:27:45+01
príspevok od: rick01
O tamrone sa tu nič nehovorilo. Bavíme sa len o Nikone a Canone.
Máš pravdu, nehovorilo sa o Tamrone, to ale neznamená, že sa o ňom nemôže začať hovoriť.
O Nikone a Canone sa tu zatiaľ písalo v súvislosti s telom. Nikto a obzvlášť nie dotazujúca sa osoba však nehovoril o nutnosti používania originál objektívov. S cenovo dostupnými objektívmi si začal ty a či sa ti to páči alebo nie, tam má Tamron väčší výber než N a C.
 
rick01
2009-01-31 13:02:54+01
Nj, ok nebudeme sa tu doťahovať. Chcel som tým povedať, že ja by som išiel radši do toho C450D, keďže aj výber canon objektívov (okrem iného) je podľa mňa lepší, ako u Nikonistov. Toť len môj názor.

Pravdou ale je, že dotyčná zrejme pôjde radšej do lacnejšieho a menej kvalitného tamrona, než do drahších originálnych objektívov, keďže fotoaparát bude slúžiť v podstate len na zábavu, nie na profesionálne fotenie.
 
2009-01-31 14:04:26+01
no jasne, sa tu hadajte o veciach, o ktorych prd viete, len ste o nich citali... ja som cital, ze durianova ma noveho frajera :-D

nech si vyberie Radka cokolvek, to rozhodnutie musi urobit sama. pokial uz fotila na kinofilm, urcite fotila na nejaky fotak. tak mozno ma z neho objektivy a potom je volba jasna. pokial bol len pozicany a vyhovovala jej obsluha toho pristroja, tak nech ide do tej istej znacky. pokial chce zacat od zakladov, MUSI si uvedomit, co vsetko chce fotit, kolko penazi chce v buducnosti investovat do fotenia (20tis je zaklad, ak to myslis ´vaznejsie´, rataj so 3-10tis EURO, pripadne viac podla toho, co chces fotit). musi si taktiez uvedomit, ci chce uplne novy fotak, alebo jej staci pouzivany, no vyssia trieda. Canon 30/40D, alebo Nikon D80 z druhej ruky jej poskytnu omnoho viac moznosti, nez zakladne rady. odsudzovat tamron/tokinu/sigmu dokaze len clovek, ktory ich nikdy nemal v rukach a tak jeho nazor je nehodny vyslovenia. tokina 11-16/2.8 je dokonaly aps-c sirokac, tamron 17-50/2.8 perfektny lacny svetelny zakladak, sigma hocijaky macro v pohode vacsinou za podstatne nizsiu cenu nahradi original.

ak to Radka mysli vazne, uvazovat o zrkadlovke Olympus/Panasonic/Pentax/Samsung/Sigma je momentalne zbytocne, lebo skor ci neskor natrafi na bod, ked jej bude chybat urcity element a bude musiet prejst ku canon/nikon.
 
backo
2009-01-31 15:29:38+01
radka nic proti tebe, ale ty studujes na VS fotku a nevies zakladne parametre fotoaparatov? a venujes sa jej uz od strednej skoly?

to nieco svedci o nasich VS a asi aj tebe.
sorry
 
radddka89
2009-01-31 15:45:09+01
ja si myslim ze zakladne parametre zvladam , neviem kde si nasiel ze nie, ale ja som nemala ako hlavny predmet fotku a ani teraz nemam takze mam urcite medzierky a co sa tyka digitalov som ale uplne mimo. zakladne parametre ako expozicia, ohniskova vzdialenost, clonove cislo adt to mi problem nerobí. aj som to hore pisala ze tieto parametre v pohode skor tie co sa motaju okolo digitalu mi nic nehovoria
 
zelovoc
2009-01-31 15:50:48+01
Canon 450D, Nikon D80/60, Pentax K200d, Sony A200, vyber je siroky, posluzia vsetky velmi dobre, aj tak ide o to kto foti a nie s akou znackou.
 
beholder
2009-01-31 16:23:52+01
´odsudzovat tamron/tokinu/sigmu dokaze len clovek, ktory ich nikdy nemal v rukach a tak jeho nazor je nehodny vyslovenia. tokina 11-16/2.8 je dokonaly aps-c sirokac, tamron 17-50/2.8 perfektny lacny svetelny zakladak, sigma hocijaky macro v pohode vacsinou za podstatne nizsiu cenu nahradi original´

....musím s tým len súhlasiť....
 
jake
2009-01-31 18:09:57+01
príspevok od: radddka89
nad canonom presne eos 450D som uvazovala aj ja dakuejm za radu
poradili ti tu dobre, dlho som fotil na Canon 400D a potom aj 450D a su to dobre fotoaparaty. Zaroven do buducna pri nejakych usporach mas moznost dokupovat z velmi rozsiahleho prislusenstva . Su aj ine dobre znacky - Nikon, Pentax, Sony a Olympus, kde sa da navyberat. Ale pre rozsah u nas bezne dostupneho prislusenstva by som Ti doporucil sa rozhodnut medzi Canonom alebo Nikonom. D80 je tiez dobry fotak, ale v tejto triede a cene asi niet nad 450D. Okrem ineho, skus ist do dobreho obchodu a chytit do ruky. Radi Ti s tym pomozu. Sama zistis co Ti lespie vyhovuje - ergonomia je tiez dolezita. A to najdolezitejsie, nedaj na moje rady. Peniazky su Tvoje a Tvoja slobodna vola, osud to vzdy zariadi tak, ze sa pre seba rozhodnes najlepsie.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()