Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

SIGMA 70-300 4-5.6 APO DG MACRO

Roko_rv
2009-02-05 23:38:20+01
Ahojte viem táto téma tu už bola viac krát... ale nakoniec sa vždycky odbočilo a skončilo to pri : kúp si 70 - 200mm je to lepšie kvalitnejšie sklo a pod. Preto by som sa rád opýtal hlavne užívateľov ktorí majú SIGMU 70-300 4-5.6 APO DG MACRO či sú s ňou spokojný ako sa fotí šport, zvieratá v prírode a prípadne macro, či zoomovanie ide ľahko a pod. Viem nieje to žiadne extra super sklo ale myslite na to že som úplný začiatočník a nepotrebujem fotiť žiadne olympiády alebo pre športové noviny. Vopred všetkým ďakujem za názory a postrehy.
 
dusan1973
2009-02-06 08:14:29+01
Ja mám predchodcu bez APO, rozdiel je v tom že APO znižuje chromatickú aberáciu ktorou tieto objektívy trpia. AF je pomalý, keď mám fotoaparát zavesený na krku tak sa objektív samovoľne vysúva tak ako keby som zoomoval, predná príruba sa otáča takže sa horšie pracuje s filtrami. Presnosť AF je závislá od podmienok v ktorých fotíš. Na jednu slušnú fotku pripadá 7-10 nepodarkov pri fotení rýchlych akcii, ak máš čas a použiješ manuálne zaostrovanie tak sú výsledky lepšie. Keď si pozrieš moju galériu tak tam nájdeš pár fotiek urobených týmto objektívom. Dnes by som si tento objektív už nekúpil.
 
javelin
2009-02-06 09:17:08+01
Ako vravíš ,si začiatočnik a nepotrebuješ kvalitu.....tak si ho kup....v každom prípade nerataj s makrom, nerataj s ostrostou, a všetko ostatné čo napísal Dušan 1973 platí v plnej miere.....realne podla mna nič horšie na trhu nenájdeš....tak do toho.....ozaj bacha na prach a vlhkost....dostanu sa aj do vnutra objektíva , pretože nie je ani štandartne zatesnený....Prajem príjemné starosti....
 
bear
- moderator
2009-02-06 09:21:26+01
Taketo objektivy je asi lepsie kupovat second-hand. V bazaroch ich je plno a ked ho budes chciet o 2 mesiace predat mozno za neho dostanes podobnu cenu ako si zaplatil.
 
Tomyno
2009-02-06 13:29:28+01
Mam ho uz daky ten rok, ak chces fotit s nim sport tak to veru nie je bohvie co sam viem lebo sem tam fotim hokej,futbal s nim.Makro naozaj s nim nefotit na to su speci macro skla. Ako bol spomenute je slabo zatesneny proti prachu a inym necistotam dost rychlo sa to vo vnutri zanesie. Pozitiva zhniem v skratke vyborny na krajinku za slusneho pocasia kedy si mozes ostrit manualne. Toď vsjo ;)
 
zvonec
2009-02-06 13:29:32+01
Ja som mal ten objektiv (APO verzia). Predal som ho, dovody:
Pri foteni na chopku pri -20 mi zoom tak ztuhol, ze bol nepouzitelny.
Priserne pomaly autofocus.
Mechanicke prevedenie nic moc. => Mohlo sa to vsak zmenit, nakolko Tych verzii bolo viacej.

Bola to moja druha a posledna sigma, a povedal som si nikdy viacej. Na druhej strane kazdy ma ine naroky a tebe to moze vyhovovat.

Pozitiva => Velmi pekne podanie farieb.

Sigmu som nahradil canonom 100-300USM som relativne spokojny.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-06 13:44:39+01
Zo vsetkych objektivov Sigma je tento najmenej spolahlivy z hladiska kompatibility. Ked som fotil este na Minolty, menil som ho 2x, pretoze s novym modelom nespolupracoval.
 
Domino
2009-02-06 14:07:41+01
Zabudol si na Tamron 70-300...:-))
 
2009-02-06 14:38:07+01
aky mas fotak?
nikon jedneho casu produkoval 70-300/4-5.6 G
lacny, plastovy, pomaly, no do 135mm vynikajuci, do 200mm pouzitelny, nad blato. kedysi som ho kupil za 2000Sk, predal za 2500.
canon tiez ma nejake lacne, mozno aj ostatne znacky...
 
javelin
2009-02-06 15:35:17+01
Jediné čo mu nemožeš vyčitat je -20...))) , klobuk dolu pred telom ktoré s nim pracovalo.....
 
pleski
2009-02-06 15:46:45+01
Ak sa zmieris so vsetkymi minusmi ktore tu spomenuli predomnou, a kupis ho, tak ti bude sluzit, ale len do chvile, pokial nevyskusas nieco lepsie. Ja som ho mal asi rok, potom som ho predal o polovicu lacnejsie, aby som sa ho zbavil :) Nieje to ulpne zly objektiv, ale musis si byt vedomy, co odneho mozes ocakavat a co nie. Na makro to nieje, a ani na rychle sporty, alebo slabsie osvetlene. Ale zase, je lahky, a do tych 200mm sa da pouzit. Ak sa ti da, pozicaj ho niekde na skusku, alebo kup bazarovy, usetris si peniaze na lepsi :) Nie sme predsa taki bohaty, aby sme kupovali lacne veci.
 
Roko_rv
2009-02-06 17:10:04+01
No prečítal som si vaše názory a rady. momentálne je to tak že ja ho nechem kupovať nový ale je možnost od ruky za 70 euro čo si myslím že za to nieje až tak vela. viem že od toho nemôžem veľa očakávať a viem aj to že z desiatich fotiek sa podarí možno jedna alebo dve ... ale pozeral som aj tu v galerii fotky ktoré bli fotené práve s touto sigmou a musím povedať že niektoré foto aspoň podľa mna uplne dobre tiež su tu aj nejaké makro ktoré tiež nie su na zahodenie. a myslim že za tu cenu 70 € sa to oplatí.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()