Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

používate fototlačiareň

DonLa
2008-01-24 12:50:28+01
chcel by som sa informovať ohľadom fototlačiarní,či ich používate a hlavne či sú fotografie z nich porovnávateľné s fotkami z fotolabov,ktoré značky a tipy by ste odporúčili pre náročnejšieho amatéra-ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-01-24 14:19:11+01
Zalezi aky format chces A4 alebo A3, ak ma byt kvalitna mala by obsahovat aspon 6 farebnych oddelenych zasobnikov. Kvalitna tlaciaren A3+ stoji aj 20 000,- Sk (za samotnu tlaciaren zaplatis tolko ako za cca 130 fotografii A3 z minilabu). Ak ti staci format A4, tak slusna tlaciaren je aj okolo 5 000,-. Cena tlaciarni castokrat narasta doplnkovou vybavou (farebny LCD, citacka kariet, Bluetoth - tie nepotrebujes, aj tak budes tlacit z pocitaca),alebo zvysenim rychlosti tlace, ale kvalita tlace zostava rovnaka. Ak pouzijes kvalitny papier a naplne pre fototlac je kvalita porovnatelna a niekedy aj lepsia ako z minilabu. U vybranych naplni a papierov garantuju vyrobcovia stalost az 100 rokov. Musis pocitat ale s celkovou kalibraciou procesu fotoaparat - pocitac/monitor - tlaciaren/papier.
Na obcasne vytlacenie ti postacuje aj lacna tlaciaren, len do nej musis dat fotopapier a jej prevadzka je ekonomicky nevyhodnejsia.
No a este je tu kategoria termosublimacnych tlaciarni, ktore maju dobry vysledok, su jednoduche na obsluhu ale format vacsi ako 10x15 (alebo panoramaticky) je velmi drahy. Tieto tlaciarne su dobre na tlac pohladnicovych fotografii priamo z fotoaparatu, pre vaznejsiu pracu s fotografiou nie su urcene.
 
Cohen
2008-01-24 14:57:58+01
ja používam Canon 5300 a je v pohode
 
oboy
2008-01-25 08:32:00+01
Pre tlac mojich fotiek na format A4 pouzivam Canon iP 4300 a papier Canon Photo Paper Pro. S vysledkami som maximalne spokojny, kvalita je podla mna porovnatelna s minilabom.
Cena je o nieco vyssia, no mam aspon vsetko pod kontrolou.
 
DonLa
2008-01-25 19:34:51+01
Dala by sa vyjadriť tá vyšia cena za fotografiu cca.v percentách oproti minilabu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-01-26 10:01:09+01
príspevok od: DonLa
Dala by sa vyjadriť tá vyšia cena za fotografiu cca.v percentách oproti minilabu
Na strankach www.canon.cz je kalkulator nakladov na tlac. Presnejsi odkaz: http://www.tiskovenaklady.cz/
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()