Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Cesta lietadlom s fototechnikou

zajo
2009-02-18 12:25:54+01
Cau, budem cestovat lietadlom s mojou fototechnikou. Nepocitam, ze by som daval fotoaparat (objektivy, filtre, cistenie, nabijacky) dolu do batozinoveho priestoru, ale co so stativom? Ma niekto skusenost, ci zoberu stativ ako prirucnu batozinu? Dlzka zlozeneho stativu je cca 65 cm.
 
bear
- moderator
2009-02-18 12:30:09+01
Ja som daval stativ vzdy do velkej batoziny. Nikdy nevies na koho natrafis a ked Ti ho nedovolia zobrat do lietadla, co s nim spravis? Nechas im ho tam?
 
zajo
2009-02-18 12:42:41+01
príspevok od: bear
Ja som daval stativ vzdy do velkej batoziny. Nikdy nevies na koho natrafis a ked Ti ho nedovolia zobrat do lietadla, co s nim spravis? Nechas im ho tam?
prave preto sa pytam.. Plan je dat ho do batoziny, ale 20 kg v skyeurope je malo :)
 
MisoZ
2009-02-18 14:23:53+01
Ja som uz raz bral stativ aj na palubu, mal som pripnuty na vonkajsej strane batohu a nemal som problem aj ked tiez som mal obavy...Takisto som letel Skyeurope ale tak ak pani nebudu mat dobry den tak si dosiel o stativ....
 
bear
- moderator
2009-02-18 14:32:01+01
Ja som si kupil karbonovy stativ (feisol CT-3441) ktory ma zlozeny 43cm a vazi 900g, na cestovanie a turistiku je idealny.
 
mago
2009-02-18 16:29:20+01
to bear: Ale za tie prachy mas letenku po Europe.

Je to iste riziko, niekde sa budu stazovat aj na fotak samotny. Problem je v tom, ze aj ked by s tym nemal byt oficialne ziaden problem, colnici maju vo zvyku mysliet si o sebe, ze su cosi viac a ked sa rozhodne, ze to so sebou nevezmes, tak sa tak aj stane. Avsak vsetko zalezi aj od destinacie ktoru chces navstivit. Ked ides vnutrostatny, tak tam ta postia aj so slonom, ale taka Severna Korea to by som si premyslel :D
 
fila07
2009-02-18 16:38:59+01
Ja som ho mal taktiez vo velkej batozine. Mas to iste ze to s nim nebudu robit problemy a nikde ho nezabudnes ako moj kamos nechal ho na pase na letisku.
 
bear
- moderator
2009-02-18 16:47:10+01
Nebol ovela drahsi ako iny kvalitny stativ s takou nosnostou (309+USD+postovne+clo+dph). Mam ho zatial rok a nelutujem, nosim ho takmer vsade.

Neviem o tom, ze by sa lietalo do Severnej Korei, pokial viem, tak ak tam chces ist musis poslat ziadost o viza so zivotopisom, a osobne letiet do Ciny,kde maju ambasadu a tam Ti povedia ci Ta pustia. Ak ano, potom mozes ist vlakom.
 
slavmiro
2009-02-18 17:48:07+01
stativ v lietadle je vopruz. BA na palubu urcite nepustia, jedna sa o kovovy predmet, trubky, rozoberatelne, teoreticka zbran. SKY by mohol byt zhovievavejsi. Fototechniku urcite ke sebe do prirucnej batoziny, ja som sa minule LTT zmestil do limitu 10 kg (2xDSLR,3xskla, flash..). Stativ som dal do beznej batoziny a potom sa mi z celej cca 40 clennej vypravy stratil kufor a 3 dni putoval kdesi po Istanbule. Mal som dojem ze sa im to niekde na RTG nezdalo a poslali ho este na CTcko.. :(
 
duroslav
2009-02-18 18:20:24+01
príspevok od: slavmiro
stativ v lietadle je vopruz. BA na palubu urcite nepustia, jedna sa o kovovy predmet, trubky, rozoberatelne, teoreticka zbran. SKY by mohol byt zhovievavejsi. Fototechniku urcite ke sebe do prirucnej batoziny, ja som sa minule LTT zmestil do limitu 10 kg (2xDSLR,3xskla, flash..). Stativ som dal do beznej batoziny a potom sa mi z celej cca 40 clennej vypravy stratil kufor a 3 dni putoval kdesi po Istanbule. Mal som dojem ze sa im to niekde na RTG nezdalo a poslali ho este na CTcko.. :(
Ako to riešiš na security kontrole na letisku? Tí majú predsa v paži akou spoločnosťou ideš.
 
Tom.M
2009-02-18 18:26:43+01
príspevok od: duroslav
Ako to riešiš na security kontrole na letisku? Tí majú predsa v paži akou spoločnosťou ideš.
Tak tak, im je jedno, s kym a kam sa leti, proste sa to tam brat nemoze. Jedina moznost je velka batozina....

...20kg u sky ti nestaci? Si asi neni zvyknuty lietat s Ryanair :-D tam je 15kg a vzdy som sa zmestil aj s 3kg manfrotto 190xprob ...tazko poradit, bud si musis dokupit specialnu batozinu, za ktoru si zamozrejme doplatis alebo redukuj co naozaj potrebujes a co len mozno
 
bear
- moderator
2009-02-18 18:46:03+01
príspevok od: slavmiro
stativ v lietadle je vopruz. BA na palubu urcite nepustia, jedna sa o kovovy predmet, trubky, rozoberatelne, teoreticka zbran. SKY by mohol byt zhovievavejsi. Fototechniku urcite ke sebe do prirucnej batoziny, ja som sa minule LTT zmestil do limitu 10 kg (2xDSLR,3xskla, flash..). Stativ som dal do beznej batoziny a potom sa mi z celej cca 40 clennej vypravy stratil kufor a 3 dni putoval kdesi po Istanbule. Mal som dojem ze sa im to niekde na RTG nezdalo a poslali ho este na CTcko.. :(
Ak sa im nieco nezda na RTG velkej batoziny, oni si Ta vyhlasia rozhlasom, aby si sa dostavil na kontrolu batozin. Ja som im takto musel otvarat kufor, lebo sa im nezdala potapacska automatika. Samozrejme, ked som mal v kufri napodobeninu samurajskeho meca, tak to chceli tiez vidiet na vlastne oci:-)
 
duroslav
2009-02-18 18:57:57+01
príspevok od: bear
Ak sa im nieco nezda na RTG velkej batoziny, oni si Ta vyhlasia rozhlasom, aby si sa dostavil na kontrolu batozin. Ja som im takto musel otvarat kufor, lebo sa im nezdala potapacska automatika. Samozrejme, ked som mal v kufri napodobeninu samurajskeho meca, tak to chceli tiez vidiet na vlastne oci:-)
Samurajský meč? Videl si Kill Bill? Tam ich všetci so sebou bežne vozili v kabíne lietadla :-)
 
cufaj
2009-02-18 20:46:01+01
ja ho tiez davam dolu do batoziny
 
slavmiro
2009-02-18 21:02:11+01
príspevok od: duroslav
Ako to riešiš na security kontrole na letisku? Tí majú predsa v paži akou spoločnosťou ideš.
s nimi nie je vacsi problem, obcas vyberu trubku 80-200/2.8 a odkrytuju ci je to fakt optika a nie delostrelecky granat.. :) DSLR tela uz vykladam ako samostatne kusy, tak isto ako vyzaduju notebook.. Ono to potom celkom budi respekt a chapu o co kraca.. ;)
 
tomcat
2009-02-18 21:16:18+01
stativ ani monopod nemozes..skyeurope aj ryanair to maju v pravidlach,najdes na ich strane nechce sa mi to teraz hladat :o),ked sa to niekomu aj podarilo tak zo stastim.pokial mas stativ za 30eur skus,mozno prejdes ale inak by som neriskoval a supol ho do velkej.tu daj na zamok obal foliou a urcite sa ti nestrati.
 
rumrunner
2009-02-18 21:36:55+01
Stativ jednoznacne do batoziny. do prirucnej fotak+notebook. co sa tyka vahy, letel som z Madridu do Limy s jednou peruankou a ta mala asi 60Kg batoziny, no fakt 2 tie velke voziky. Na check-ine jej povedali, ze musi zaplatit skoro 500 Eur za batozinu. Tak si pod tricko napchala vankus, presla do druheho check inu a zahrala to na ubohu slobodnu mamicku...a batozina isla zdarma. Takze staci byt mily a sympaticky a nejake 2 kila navyse nebudu problem:D
 
chivas
2009-10-15 18:30:23+02
Čaute mňa zaujíma prevoz fototechniky na palube v brašni,foťák,objektívy proste čo k tomu patrí,lebo sa mi už stalo že som musel ´vypakovať´ ultrazoom,fakt treba povykladať všetko,alebo nejaké veci dať do batožiny /zabaliť do šiat lebo s batožinou sa nemaznajú/ dole a v brašni nechať len telo s 1 objektívom?Dest Srí Lanka,odlet Wien Qatar airlines /pravdepodobne
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2009-10-15 18:38:20+02
do batožiny by som to určite nedával, zmizli mi odtiaľ už aj menej cenné veci. Fotovýbava obyčajne prejde rtg kontrolou bezprolémov, pokiaľ nemáš statív s kovovými tŕňmi na spodku nôh.
 
Manny357
2009-10-15 19:09:45+02
mne robili problem so stativom a nakoniec som ho tam musel nechat, letel som sice do Montrealu z viedne. Ked som isiel potom niekam tak vzdy len do batoziny :) a ked sa kradne, treba kupit poriadny kufor, s pevnym vnutrom cize sa tam nic nerozbije a das si tam zamok :)
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()