Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

TAMRON SP AF 70-200mm f/2,8 Di LD IF Macro verzus Sigma 70-200 mm F2.8 II EX APO DG MACRO HSM

KarateTiger7
2009-02-22 10:18:20+01
Ahojte rozhodujem sa pri kupe medzi tymito dvoma objektyvmy, a kdesi som pocul ze vraj Sigma je oproti tamronu lepsia (co sa tyka tychto dvoch modalov) Sigma ma rychlejsie a tichsie zaostrovanie. mate s tym niekto nejake skusenosti?? dakujem :-)
 
beholder
2009-02-22 10:44:03+01
...no,keď natrafíš na dobrý kus (sigmu).....budeš isto spokojný...

...myslím si,že u tých tamronov sa vyskytuje anomálií s FF/BF pomenej....no ukáže čas,ako sa tamrony 70-200f2.8 uplatnia v praxi:)...
 
javelin
2009-02-22 10:51:57+01
Mal som možnost vyskúšat oba....Sigmu som mal požičanú,než som sa rozhodoval ku kúpe....bohužial nie vždy zaostrila v automatike správne.....mal som ju samozrejme na statíve a skušal som viackrát exponovat jeden bod....z 10 expozícii boli tri mmierne máznuté..???? Rozhodol som sa pre Tamron....olutoval som rychlejšie a tichšie ostrenie a dal som prednost ostrosti a kresbe.....pobehaj po fore je tu toho dost na tuto tému...
 
Kobi
2009-02-22 17:51:10+01
Môj hlas dávam Tamronu, mal som možnosť vyskušať obe, ale Tamron bol ostrejší a preto už ho mám v batohu.
 
Slavo Jancisin
2009-02-22 19:41:13+01
neviem či máš C alebo N. Ja pri Nikone som sa rozhodol pre ´staršiu´ optiku zu druhej ruky Nikkor AF 80-200mm f/2,8D ED ... cenová kategória cca tá istá. Testy hovoria v prospech Nikkor-u. Mal som možnosť fotiť s Nikkorom cca 2 dni a nemal som na tú optiku jedného zlého slova.
 
jake
2009-05-07 21:27:47+02
a co si nakoniec kupil? s cim si spokojny? co zvitazilo v tejto debate?
 
pe3k
2009-05-07 21:31:14+02
mal som sigmu a bola super... fakt skvely objektiv na ktory nedam dopustit... predal som ju lebo som ju vobec nepouzival :)) tamron je dobry ale sigma lepsia... ale ak mas moznost vyskusaj ju :)
 
KarateTiger7
2009-05-07 21:57:35+02
príspevok od: pe3k
mal som sigmu a bola super... fakt skvely objektiv na ktory nedam dopustit... predal som ju lebo som ju vobec nepouzival :)) tamron je dobry ale sigma lepsia... ale ak mas moznost vyskusaj ju :)
Automaticke zaostrovanie mala presne?? dalo sa na nej rucne doostrit po zaostreni automatikou? a este motorcek bol tichy?? lebo Tamron je zevraj dost hlucny.
 
pe3k
2009-05-07 22:08:26+02
do ostrenia si mohol kedykolvek zasiahnut... bez nutnosti prepinat na manual... a samozrejme ostrenie je tiche a nema motorcek ale utrazoom...
precitaj si toto a bude ti vsetko zodpovedane..
http://www.fotoaparat.cz/article/10603/1
 
tomcat
2009-05-08 01:15:06+02
skusal som oba na canon..je pravda ze sigma je rychlejsia pri ostreni ale to je asi vse..moje radda ber tamroooooon!!
 
jake
2009-05-08 09:55:14+02
jak tamron tak sigma ma teraz nove verzie, sigmu len II. Nie predchadzajucu. Osobne si myslim, ze je to viac menej jedno, lebo na dobrych fotkach rozdiel moc nepoznat. Ani jeden a ani druhy sa moc nehodi na akcny sport kde treba fotit momentky a expresne ostrit. Sigma nema vyrazne rychlesjie ostrenie hoci ked je sledovany objekt ´chyteny´ tak bezi vcelku dobre. Obe tieto skla zial preostruju niekedy v celom rozsahu kym sa chytia ale osobne by som si asi vybral sklo podla sympatii ked to odskusat. Pokial najdes original (jedno ci canon alebo nikon) tak to uz je lepsia optika aj bleskove ostrenie. Hadam z druhej ruky by sa dalo zohnat lacnejsie. Obe budu inovovane a tak stare verzie (a tie su dobre) padnu mierne v cene.
 
canonmax
2009-05-08 10:21:23+02
príspevok od: jake
jak tamron tak sigma ma teraz nove verzie, sigmu len II. Nie predchadzajucu. Osobne si myslim, ze je to viac menej jedno, lebo na dobrych fotkach rozdiel moc nepoznat. Ani jeden a ani druhy sa moc nehodi na akcny sport kde treba fotit momentky a expresne ostrit. Sigma nema vyrazne rychlesjie ostrenie hoci ked je sledovany objekt ´chyteny´ tak bezi vcelku dobre. Obe tieto skla zial preostruju niekedy v celom rozsahu kym sa chytia ale osobne by som si asi vybral sklo podla sympatii ked to odskusat. Pokial najdes original (jedno ci canon alebo nikon) tak to uz je lepsia optika aj bleskove ostrenie. Hadam z druhej ruky by sa dalo zohnat lacnejsie. Obe budu inovovane a tak stare verzie (a tie su dobre) padnu mierne v cene.
Po nete som čítal dosť ´flame´ že sa má upgradovať aj 70-200/f2.8 od canonu, nemáš od známich nejaké informácie, čo sa toho týkajú, alebo či sa niečo chystá pre canon?zaujímalo by ma to..
 
jake
2009-05-08 10:38:16+02
canon ohlasil uz v januari, ze kvoli narastu MPx prepracuje vacsinu objektivov, ktore ked budu splnat naroky budu oznacene II. neupresnil ale vsetko. 70-200 je samo o sebe dost dobre sklo ale ma par vad, ktore aj kvoli konkurencii musi byt lepsie. Je to jeden zo zakladnych zoomov a dufam, ze tento rok jak canon tak nikon urobia upgrade a nenechaju na seba dlho cakat. presne ti nik nepovie lebo by za to dostal automaticky padaka z firmy, takze treba pockat.
 
till1987
2009-05-10 20:46:46+02
Mám ten tamron a hlasné ostrenie neprekáža ani divej zvery, tak neviem kde by to mohlo vadiť, pri šachu, možno
 
canonmax
2009-05-10 23:17:27+02
príspevok od: till1987
Mám ten tamron a hlasné ostrenie neprekáža ani divej zvery, tak neviem kde by to mohlo vadiť, pri šachu, možno
táto zver v zoo je možno už privyknutá aj horšie motorčeky ako ma tento Tamron :D
 
arnie175
2009-05-10 23:21:35+02
no vzhladom na to ze mi neostali bubaky na nikorr za 1800 eur tak som zvolil sigmu 70-200, cital som vela recenzii si tamron, sigma, nikorr-canon, vysledok original je vzdy original, lepsiu kresbu ma vavsinou tamron ale je na sport pomaly oproti sigme...takze treba volit ci budes fotit najme akciu alebo staticke veci...zatial som sigmu pouzival len na portret a fotenie dietata a som spokojny
 
Ultra TXF
2009-05-10 23:26:52+02
Ja mám Tamron,hluk nie je problém,to za bežných vonkajších podmienok nebudeš vnímať,ostrenie je pomalšie ako napr.na Canonoch s USM. Ale zase má peknú kresbu a bokeh.Záleží čo s tým chceš fotiť,je fakt, že na nejakú superakciu to nie je ideálne. Je ale lacnejší ako sigma,o canonoch ani nehovorím.
Hodnotenie cena/výkon je v prospech tamronu.
 
canonmax
2009-05-10 23:38:03+02
Tiež rozmýšlam kt. z nich. Prednostne to bude na portréty.. ale rad by som si sem-tam pofotil aj volejbal.
 
Ultra TXF
2009-05-10 23:43:29+02
príspevok od: canonmax
Tiež rozmýšlam kt. z nich. Prednostne to bude na portréty.. ale rad by som si sem-tam pofotil aj volejbal.
No na potréty je ten tamron ako stvorený...ostrý,pekná kresba,pekný bokeh.
Ale k tomu by som doporučoval nejaké pevné sklo,50/1,4 alebo 85/1,8 eventuálne 100/2,8 .
 
canonmax
2009-05-10 23:51:17+02
Rozmýšlam že by som si aj 50/f1,4 potom neskôr dokúpil, využil by som ju aj niekde kde je fakt malo svetla/v podnikoch s partiou..a pod.. s tak svetelnou 5O-kou som ešte nemal možnosť fotiť portréty
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()