Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro vs TAMRON AF SP 17-50mm f/2,8

Bambulka
Bambulka 2009-03-05 09:48:43+01
Zdravicko, neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma objektivmi. Chela by som objektiv s peknou kresbou a dobrou ostrostou. (450D)
 
jake
2009-03-08 22:03:03+01
príspevok od: Bambulka
juj chlapci mozno mate pravdu, ale mne sa tych 17-50mm zda strasne malo. Myslite ze to bude az tak vyditelny rozdiel. :( Dufam ze nie. Mozno ak by som ich mala obydva a porovnala.
mam uz cosi odfotene a z vlastnej skusenosti by som to nebral podla rozsahu zoomu ale podla toho, pre kolko typickych scen mi dane sklo vyhovuje najviac? Urcite je svetelnost dominantny parameter, niektore zabery proste nejdu spravit ked nemas dostatok svetla a este sa ti kludne moze stat, ze vo vnutri objektiv jednoducho vobec nezaostri. Preto si myslim,l ze Tamron je v tvojom pripade podstatne lepsia volba. Nehovoriac aj o kresbe, ktoru ma tiez lepsiu.Pochopil by som keby si sa rozhodovala v rovnakej svetelnosti f2,8 ale nie podla zoomu. To nie je dobre rozhodnutie. Tych 12, cosi MPX si to zasluzi ak chces mat pekne fotky.
 
beholder
2009-03-08 22:48:02+01
príspevok od: Bambulka
juj chlapci mozno mate pravdu, ale mne sa tych 17-50mm zda strasne malo. Myslite ze to bude az tak vyditelny rozdiel. :( Dufam ze nie. Mozno ak by som ich mala obydva a porovnala.
...a čo tí,čo volia na reportáž 11-16mm?..:)
 
2009-03-08 23:37:03+01
príspevok od: jake
ta sigma nie je moc dobre riesenie, ... fotil som kedysi na canon 400D a so sigmou to sice nebolo zle ale tamronu sa to nemohlo rovnat, to je jeden z mala mimoriadne podarenych objektivov za vyborny peniaz, koniec koncov vyhral sutaz objektiv r.2006,...
ja viem, ze nie je, no co uz...ako som pisal, mam s Sigmam averziu, radsej dosporim a kupim nieco lespie, ako kupovat objektiv len preto, aby som nieco mal...objektiv je zaklad a investicia aj dobuducna...no kazdy urobi tak, ako si mysli, ze je dobre...
 
Roderic
2009-03-11 15:53:29+01
príspevok od: Bambulka
Tak som sa rozhodla ze to bude ta Sigma, moc dakujem za radu. :)
tak toto je fakt sranda, so zaujatim som zacal citat toto vlakno, a ked som po niekolkych radach, ze Tamron lepsie, dostal ku tejto vete, tak ma zmrazilo. :) Fakt. Ja vyberam a premyslam nad tym ake objektivy uz tyzdne, citam fora, pozeram fotky, studujem recenzie, radim sa s kym pride... Ale ved ked si pri prachoch, tak preco ich nevyhodit. Ale aby som sa drzal temy. Aj ja by som bral Tamron ako zakladny objektiv, hlavne pre jeho svetlost a kvalitu obrazu. Pekny den.
 
Kveto
2009-03-12 09:29:07+01
príspevok od: Roderic
tak toto je fakt sranda, so zaujatim som zacal citat toto vlakno, a ked som po niekolkych radach, ze Tamron lepsie, dostal ku tejto vete, tak ma zmrazilo. :) Fakt. Ja vyberam a premyslam nad tym ake objektivy uz tyzdne, citam fora, pozeram fotky, studujem recenzie, radim sa s kym pride... Ale ved ked si pri prachoch, tak preco ich nevyhodit. Ale aby som sa drzal temy. Aj ja by som bral Tamron ako zakladny objektiv, hlavne pre jeho svetlost a kvalitu obrazu. Pekny den.
zdá sa že všetci okrem Bambulky by sme si vybrali Tamron :))) ale ak bude mať štastie tak tá Sigma bude OK, občas sa to stane.
 
Bambulka
2009-03-12 14:54:32+01
Ked si pozeram foto tu v galerii Tamron a Sigma nejake ocividne rozdieli tam nevidim. Niekomu sa podari horsie niekomu lepsie.
 
javelin
2009-03-12 15:44:20+01
príspevok od: Bambulka
Ked si pozeram foto tu v galerii Tamron a Sigma nejake ocividne rozdieli tam nevidim. Niekomu sa podari horsie niekomu lepsie.
Si blond....??? :))))....v žiadnom prípade tato otázka nesmeruje k urážke....ide čisto z mojej strany len o zvedavosť....
 
maRmaRko
2009-03-12 16:00:55+01
Ja by som sa chcel spýtať skôr nato, že ako môžeš mať v profile že ´stredne pokročílý´ keď nevieš vybrať ani objektív?.. Tomu nerozumiem..
Všetci ti tu radia top objektív vo svojej triede, objektív, ktorý ma mega ocenení.. a ty po po pár radách trepneš, že zoberieš sigmu.. Tomu fakt nechápem.. ako môžeš byť teda ´stredne pokročilá´ a ešte ja to čo napíšeš ´ Niekomu sa podari horsie niekomu lepsie.´
Hm...
Pozri ak cheš sigmu tak ju zober ale potom si načo zakladáš vlákno a aj tak urobíš podľa seba..
 
Misak007
2009-03-12 18:57:22+01
Toto si podla mna pokafrala dievca, jednoznacne tamron by som bral. Ziadny iny objektiv nieje dobry. Canon a tamron OK sigma je na cele ostatnych odpadovych skiel (necudoval by som sa keby to robili z recyklovaneho flaskoveho skla)
 
maciakba
2009-03-12 19:05:50+01
dzisis, skoza ze nerozmyslat ale tamron 2.8 som videl v bazary ale dobre ze si ju nekupila aspon tam ostane pre mna
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()