Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

krajinarsky sirokac na DSLR Nikon - Nikkor AF-S 17-35mm f/2,8D IF-ED alebo iny? a Rybie oko?

jake
2009-03-22 11:38:05+01
kolegovci, chcem sa trochu venovat krajinarskej tvorbe a potrebujem poradit aky objektiv, ktory je skutocne dobry a vhodny na full frame. eventualne k tomu aj rybie oko na zaujmave fotky
 
HUGO7
2009-03-22 12:36:33+01
určite Nikon AF-S 14-24/2.8 G ED vrele odporučam, ta jeho antireflexna vrstva je fantasticka. Mam to odskusane na D3
 
jake
2009-03-22 12:47:22+01
príspevok od: HUGO7
určite Nikon AF-S 14-24/2.8 G ED vrele odporučam, ta jeho antireflexna vrstva je fantasticka. Mam to odskusane na D3
lenze na sa neda dt polarizacny filter. to je absolutne skvely objektiv a pouzivam ho skor na ine ucely. PC nahradi vsetko okrem polarizaku. takze neviem co mam robit. kupit dalsi? varianta je aj T-S PC-E 24/3,5D ED a s tym fotit architekturu a krajinky,???
 
HUGO7
2009-03-22 12:50:58+01
ja myslim že tie nanokristalove vrstvy nahradia aj polarizak nie?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-03-22 13:00:43+01
U supersirokacu je pouzitie polarizaku osidne, kvoli nerovnomernej polarizacii moze byt jeho pouzitie skor na skodu. Polarizak by som pouzival hlavne na 24-70/2,8. 24mm shift/tilt je super pri foteni stavieb v krajine (kostoly, hrady, kaplnky...)
 
2009-03-22 13:08:51+01
príspevok od: jake
lenze na sa neda dt polarizacny filter. to je absolutne skvely objektiv a pouzivam ho skor na ine ucely. PC nahradi vsetko okrem polarizaku. takze neviem co mam robit. kupit dalsi? varianta je aj T-S PC-E 24/3,5D ED a s tym fotit architekturu a krajinky,???
jake, pred tym, nez zase minies veeeeeeela penazi, studuj ;-)
polarizak na sirokaci je na 2 veci. potrebujes prechodaky, resp. grad nd filtre. to su take z vrchnej casti zacmudene sklenene dosticky, ktore sa zasuvaju napr do Cokin systemu. treba si tam vsak dat pozor, aby si nemal v obraze napr vysoky kopec, nakolko jeho vrch bude tiez stmaveny. lepsie je kupit kvalitnejsie (napr. Lee, alebo Hi-Tech filtre), nez original Cokin.

moznost este existuje aj ina - pouzitie 2 polarizacnych filtrov cez seba. niekde som o tom davno cital, nemam odskusane, tak nemozem odporucit.
 
jake
2009-03-22 13:12:07+01
zial s tymito prechadakmi a cokinmi neviem robit. teda nikdy som ani neskusal. asi budem musiet za tebou vybehnut po nejaku radu a hlavne prakticku ukazku, tu v okoli to nikto nema a lepsie je raz vidiet ako stokrat pocut.
 
2009-03-22 13:22:03+01
príspevok od: jake
zial s tymito prechadakmi a cokinmi neviem robit. teda nikdy som ani neskusal. asi budem musiet za tebou vybehnut po nejaku radu a hlavne prakticku ukazku, tu v okoli to nikto nema a lepsie je raz vidiet ako stokrat pocut.
cokin system je blbuvzdorny.
kupis si drziak (v pohode nejaky lacny za par euro z internetu) podla velkosti predneho zavitu objektivu, ja mam tusim P, ktory je do 77mm vratane. kupis si pripadne dalsie redukcne kruzky (dalsich par euro) a uz len kupujes filtre. ten moj filter na 3 sloty na filtre. podla potreby budes zasuvat a vysuvat konkretne filtre v systeme tak, aby ti co najmenej ovplyvnovali to, co nechces.

krajinky mi fotit nejde, ale mam doma Hi-Tech ND Grad filtre 0.3x, 0,6x a 0.9x soft edge. soft edge znamena, ze prechod medzi nezacmudenou a zacmudenou plochou je jemnejsi.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()