Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Ako nakupujete objektivy?

zajo
2009-04-16 23:52:45+02
Chcem sa opytat, ze ako nakupujete objektivy? napadaju ma tri moznosti: 1. Idem do predajne, mam vybrany model, tak skusam viac kusov a snazim sa porovnat v predajni a vybrat najlepsi. 2. Idem do predajne, skontrolujem zbezne prvy co dostanem do ruky, doma poriadne otestujem (ale nemam s cim porovnat) a ked niesom spokojny vratim ho osobne a zoberiem iny 3. Kupim cez internet, otestujem a v pripade nespokojnosti vratim (poslem) naspat
 
WildSammy
2009-04-17 00:02:01+02
Aktivne vyhladavam dlhsi cas na internete recenzie a testy objektivu, ktory si chcem kupit ako aj reakcie uzivatelov. Hladam ukazky fotiek z daneho typu objektivu, zvazujem kupu a este stale hladam o objektive info. Kupim cez internet s najvyhodnejsou cenou a v pripade nespokojnosti vratim do stanovenej lehoty. Opticku kvalitu sa snazim porovnavat s inymi objektivmi, ktore mam.
 
zajo
2009-04-17 00:05:06+02
príspevok od: WildSammy
Aktivne vyhladavam dlhsi cas na internete recenzie a testy objektivu, ktory si chcem kupit ako aj reakcie uzivatelov. Hladam ukazky fotiek z daneho typu objektivu, zvazujem kupu a este stale hladam o objektive info. Kupim cez internet s najvyhodnejsou cenou a v pripade nespokojnosti vratim do stanovenej lehoty. Opticku kvalitu sa snazim porovnavat s inymi objektivmi, ktore mam.
a ako vies ze si nenatrafil na zly kus ked to porovnavas s inymi modelmi?
 
tomcat
2009-04-17 00:54:21+02
No ja to robim podobne,vacsinou idem najskor do predajne nafotim s nim rozne casy a zaclonenia,z ruky aj zo ztativu(tuna v irsku totizto vo viacerych nemaju problem s tym ze vydes von na ulicu a zo 5 minut sa tam s nim hras) ,potom objednam cez net a ked objektiv dorazi urobim to iste, na rovnakom mieste,s nim.(teda novo zakupenim online)a tak.inak ak kupujes original,teda canon alebo nikon,myslim ze problemou sa moc nemusis obavat.ved uz len ked na yuotube zadas ze ,,broken lens´´ tak 80% je SIGMA 15%TAMRON s TOKINOU a zostavajucich 5 su nejake tie skrabance na CANON-ne alebo NIKON-ne :o)
 
2009-04-17 06:06:38+02
najdem si to najlepsie, pripadne najlepsie v urcitej cenovej kategorii, nasetrim, objednam. este sa mi nestalo, ze by som bol nespokojny s kvalitou, ktoru mi objektiv poskytoval. akurat tamron 17-35/2.8-4 bol na D700 v rohoch naprd.
v pripade kupy z druhej ruky otestujem, odfotim par fotiek, pozriem ostrost na laptope a ked som spokojny, beriem. vlastnil som za ostatne 3 roky cez 20 objektivov.
 
2009-04-17 06:24:41+02
príspevok od: tomcat
No ja to robim podobne,vacsinou idem najskor do predajne nafotim s nim rozne casy a zaclonenia,z ruky aj zo ztativu(tuna v irsku totizto vo viacerych nemaju problem s tym ze vydes von na ulicu a zo 5 minut sa tam s nim hras) ,potom objednam cez net a ked objektiv dorazi urobim to iste, na rovnakom mieste,s nim.(teda novo zakupenim online)a tak.inak ak kupujes original,teda canon alebo nikon,myslim ze problemou sa moc nemusis obavat.ved uz len ked na yuotube zadas ze ,,broken lens´´ tak 80% je SIGMA 15%TAMRON s TOKINOU a zostavajucich 5 su nejake tie skrabance na CANON-ne alebo NIKON-ne :o)
broken = zlomeny -> v drvivej vacsine anglickeho sveta sa chape ako vlastnost, ktoru zapricinil majitel a nie ´zly objektiv´.
defective (defektny, resp. chybny od vyroby), unsharp (neostry) su lepsie pomenovania pre zly objektiv.
inak velmi zalezi aj od fotoaparatu na ktorom objektiv pouzivas. a ani canon L a niektore nikon objektivy nie su to, co by mali byt. jasne, ze pri sigme (okrem macro) a tamrone (sirokac), tokina robi kvalitativne asi najlepsie objektivy (mozno obcas FF/BF problem, ale to je o kombinacii konkretneho objektivu a konkretneho fotoaparatu) je sanca vyssia
 
bear
- moderator
2009-04-17 07:08:46+02
Z velkoskladu, alebo cez internet tak len objektivy na ktore zriedka kedy pocut staznosti na nepodarenu kopiu (v mojom pripade canon 70-200/4L IS, 100/2.8 macro a Tamron 17-50/2.8). Nedavno som kupoval v ProLaike secondhand 17-40/4L, tak som si do predajne zobral fotak a skontroloval najkratsie+najdlhsie ohnisko:

Polozil som fotak kolmo proti dveram, co mali dostatok detailov. Zaostril na stredovy bod, cez LiveView skontroloval ci je dobre zaostrene. Nasledne som cez LiveView skontroloval pri zvacseni aj rohy, ci su podobne ostre a ci nahodu nie je niektory vyraznejsie menej ostry ako ostatne.
 
Duny
2009-04-17 12:41:14+02
Od ruky cez paladix.cz :)
Ja: Sefe, v akom stave mate to sklo
On: Nafotim Vam ho
Ja: OK
Ja: Vyzera byt OK
On: Aj je
Ja: Beriem

Takto poriesim cez mail, riziko jak svina, ale zatial vyslo ;) Kupil som tak 5 objektivov a jedno telo.
 
dodo_bb
2009-04-17 20:16:15+02
Dobrý postup, riešim to tak isto. Záleží ale od toho, čo kupuješ, či originál značku alebo iného výrobcu. Ja od určitého času kupujem len kvalitné originál objektívy od výrobcu môjho tela (a radšej kúpim starší z bazáru, ako menej kvalitný neznačkový nový). Neporovnávam jednotlivé kusy.
 
Mishike
2009-04-17 20:48:47+02
príspevok od: dodo_bb
Dobrý postup, riešim to tak isto. Záleží ale od toho, čo kupuješ, či originál značku alebo iného výrobcu. Ja od určitého času kupujem len kvalitné originál objektívy od výrobcu môjho tela (a radšej kúpim starší z bazáru, ako menej kvalitný neznačkový nový). Neporovnávam jednotlivé kusy.
no ja som zatial kupoval 3 objektivy:) prve dva som skusal v obchode a az tak som ich zobral a posledny mi akurat dnes prisiel cez ebay. ale to bol stary manualny pentax objektiv. kupovany bol na slepo, ale je v bezchybnom stave.
 
dmedia
2009-04-17 21:22:50+02
Ked vylucis plastikove modely, a zameras sa na strednu a vyssiu triedu objektivov, v podstate nekupis vadny kus, aspon mne sa nikdy za 20-rokov nepodarilo-Nikon. Ale vzdy som kupoval iba overene modely a prevazne originaly vyrobene v Japonsku, ziadny treti vyrobca, az na asi 3-4 vynimky z asi 30ks. Ked to boli uzivane tak po obhliadke a nejakych skusobnych zaberoch samozrejme.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()