Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Aký popruh na zrkadlovku?

WildSammy
WildSammy 2009-04-30 21:11:16+02
Istotne každý uzná, že výrobcom dodávané popruhy nie sú najkomfortnejšie a preto by ma zaujímalo aké iné možnosti ešte sú? Napr. ja som našiel niečo takéto, ale rád by som si urobil prehľad aj o iných výrobcoch. Ďakujem za odpovede. http://www.photonet.sk/shop/foto-prislusenstvo-kood/popruh-na-fotoaparat-kood-comfort-s-logom-pentax/p_2413.html
 
gintonik
2009-05-03 20:11:18+02
príspevok od:
ok, ked sa smiknes, co sa ti lahsie robi? zdviha ruka s fotakom nad hlavu, alebo pocas padu pretaca z padu na brucho (a tym padom na fotak)? ;) netvrdim, ze je drzanie fotaku v ruke s omotanym popruhom okolo zapastia najlepsie, ale na krku je to z praktickeho pohladu najhorsie. ked totizto lezies po horach, fotak sa ti nekontrolovatelne hompala na krku a potom sa neda nic ine, nez ocakavat ´uraz´. v pripade, ze potrebujem 2 ruky, fotak musi do batohu.
Už si sa niekedy šmykol na šmyklavom svahu a padol na prdel? Reflexne sa snažíš stlmiť pád rukami a keď máš na ruke omotaný popruh od foťáku, tak nestihneš ho zdvihnúť a zabrániť nárazu foťáku o zem. Netvrdil som, že nosiť foťák na krku je pre každého výhodné a povinnosťou. Písal som o mojich skúsenostiach, že v prírode ja dávam prednosť noseniu fotoaparátu na bruchu a napísal som dôvody.
 
Marcel Rebro
2009-05-03 20:43:15+02
sorrac hosi, ale toto je diskusia v zmysle ´lepsie je pivo zo 7. alebo 8. schodu´. komu ak chuti a komu ako vyhovuje. fotak nosim tak ako mi to momentalne pride najsamlepcie. v zamockej zahrade kludne na krku (spravidla [v triezvom stave] neplanovane nepadam), pocas kratkeho presunu zaveseny cez pleco ´ala kalbekla´, na party namontovany na ruke, pri dlhom presune na chrbte v batohu alebo v koltovom puzdre na boku, pod vodou zaveseny na D-karabine, pocas volneho padu nasrobovany na prilbe ... co je lepsie? ako kedy ... a ako mi to prave vy-ho-vu-je ... blondynku alebo brunetku?

;-)
 
Mishike
2009-05-03 23:10:29+02
samozrejme brunetku:)
 
SHoDaN
2009-05-03 23:39:14+02
príspevok od: Mishike
samozrejme brunetku:)
to je vec nazoru (ci vkusu)...
 
2009-05-03 23:41:04+02
netreba zabudat na rysavky :o))
 
WildSammy
2009-07-27 11:38:44+02
tak som si kupil popruh National Geographic 3030 Adventure. Na krku je prijemnejsi ako originalny popruh k fotaku. Lepsie rozlozi vahu a nesmyka sa. Instalacia na fotak bola zlozitejsia. Dlzka mi vyhovuje. Farebne prevedenie je vec vkusu. Po stranach ma dva vacky na SD napr. Zatial som spoko, nie je to sice bomba, ale lepsie ako original.
 
MatBas
2009-07-27 12:21:52+02
príspevok od: PeterB
Ja mám neoprénový Tamrac N-25 s odopínaním a je to super vec. Komfort 100% a keď treba rýchlo odopneš. Len v SK asi ťažšie zohnateľné. Ale pozerám na ten Kood a vyzerá tiež ok. Jednoznačne odporúčam, hlavne ak máš ťažšiu techniku :)
Ja som mal nejaky Tamrac zo semisovej koze - mekucky... no proste zuzo som mohol mat navesane na krku hocico ale stratil som ho :( (bol jednoducho odopinatelny - to sa mi vypomstilo)
 
landov
2011-10-12 10:02:40+02
Ja som si pred nedávnom kúpil popruh OP/TECH Pro. Až teraz som si uvedomil, čo je to za komfort nosenia. Až si bijem hlavu o stenu, že som sa rok vláčil s originál Nikon popruhom
 
valec86
2011-10-12 10:08:29+02
pouzivam Kata reflex E system
 
simonross
2011-10-12 10:36:31+02
príspevok od: landov
Ja som si pred nedávnom kúpil popruh OP/TECH Pro. Až teraz som si uvedomil, čo je to za komfort nosenia. Až si bijem hlavu o stenu, že som sa rok vláčil s originál Nikon popruhom
plne suhlasim... jeden z najlepsich popruhov na trhu
 
Marcel Rebro
2011-10-12 10:42:57+02
príspevok od: landov
Ja som si pred nedávnom kúpil popruh OP/TECH Pro. Až teraz som si uvedomil, čo je to za komfort nosenia. Až si bijem hlavu o stenu, že som sa rok vláčil s originál Nikon popruhom
Original strap patri do krabice pre ucely dalsieho predaja. Neosuchany zvysuje cenu o 4%

Ja som vyskusal vela (naozaj veeeeela) rieseni a nakoniec som zakotvil pri Sun Siperovi. Dovodov je viac :
- nenosim fotak na pupku (bo ho mam pivny) ale na boku
- nosim casto dve tela
- rozculovalo ma ked pri "taseni" (presune fotaku z boku k oku) ma popruh obmedzoval
- da sa z neho fotak rychlo odcvaknut a vymenit za iny
- ma pohodlne polstrovanie s pruzenim - ocenujem pri celodennom noseni dvoch FF kramov
- velmi rychlo sa da zmenit dlzka popruhu - ak prechadzam na sceny kde fotim vacsinu zaberov z poklaku, popruh na sekundarnom tele dotiahnem aby mi neblembal po zemi
- ma ten ocelovy spagatik a vraj m ho preto neslohnu
 
fotox3
2011-10-12 10:52:54+02
Moj nazor je - ked nefotim mam to v brasni a ked fotim mam fotak v kuke a ked mam v ruke nieje nic lepsie ako rucny popruh (vid. dole) pozor su pohodlne - ergonomicky tvarovane a nepohodlene obycajne..
 
fotox3
2011-10-12 10:54:10+02
este jedne pohlad..
 
haplo602
2011-10-12 11:35:20+02
príspevok od: Marcel Rebro
Original strap patri do krabice pre ucely dalsieho predaja. Neosuchany zvysuje cenu o 4%

Ja som vyskusal vela (naozaj veeeeela) rieseni a nakoniec som zakotvil pri Sun Siperovi. Dovodov je viac :
- nenosim fotak na pupku (bo ho mam pivny) ale na boku
- nosim casto dve tela
- rozculovalo ma ked pri "taseni" (presune fotaku z boku k oku) ma popruh obmedzoval
- da sa z neho fotak rychlo odcvaknut a vymenit za iny
- ma pohodlne polstrovanie s pruzenim - ocenujem pri celodennom noseni dvoch FF kramov
- velmi rychlo sa da zmenit dlzka popruhu - ak prechadzam na sceny kde fotim vacsinu zaberov z poklaku, popruh na sekundarnom tele dotiahnem aby mi neblembal po zemi
- ma ten ocelovy spagatik a vraj m ho preto neslohnu
pivny fotak ? tak to som zvedavy ...

ale ke teme ... ja som kupil nejaky Lowepro popruh ... rozmyslam nad sun sniperom ... aspon nebude zavadzat pri vytahovani darkslidu a pretacani filmu ....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-12 11:36:48+02
SunSniper opat na sklade. Bude aj na FOTO SLOVAKIA.

shop.ephoto.sk/catalogsearch/advanced/result/?&manufacturer=84
 
tomis.ales
2011-10-12 13:54:25+02
Pouzivam Kata reflex E - na akcne fotenie, kde casto menim objetiv, sadam, stojim, kracam, polozim na zem, na brasnu..... rychle a akceptovatelne pohodlne. Za dve sekundy mam volne ruky a zase naopak. Ak mam zrovna 70-200 mam ho skruteny na pupku sikmo dole,trochu vyzeram ako vojak drziaci svoju M4ku s prstom na spusti Ziadne stupidne omotavky ani hand popruhy, ktore znemoznuju pouzivat vertikalny grip, ci rychlopustit fotak z ruky.Neviem si predstavit ze by som na takomto foteni s jednym telom pouzival iny druh popruhu.

Pouzivam aj Sun sniper s ocelovym lankom - na prechadzky ideal, do prirody do mesta..., na prilezitostne fotenie. Je to najpohodlnejsie.
 
valec86
2011-10-12 13:58:31+02
vidim ze si ten sun sniper na photo slovakia kupim
 
tomis.ales
2011-10-12 13:58:57+02
Este som zabudol. Kedze Kata reflex E ma odopinatelne skoby ktore sa otacaju o 360 stupnov, popruh nie je potrebny otacat o viac ako 180 stupnov. Aspon mna to strasne stvalo, pokazde, ked som zobral fotak do paprc, popruh bol skruteny tak na tri otoce a kym som zistil v rychlosti na ktoru stranu, uso mi polovica zaberov
 
Fatty
2011-10-12 14:06:00+02
príspevok od: tomis.ales
Este som zabudol. Kedze Kata reflex E ma odopinatelne skoby ktore sa otacaju o 360 stupnov, popruh nie je potrebny otacat o viac ako 180 stupnov. Aspon mna to strasne stvalo, pokazde, ked som zobral fotak do paprc, popruh bol skruteny tak na tri otoce a kym som zistil v rychlosti na ktoru stranu, uso mi polovica zaberov
no hej ale načo si potreboval správne natočiť popruh? to je dôležité?
 
valec86
2011-10-12 14:22:37+02
Fatty lebo ked sa t popruh zamota vzoprie sa, ako ked upleties vrkoc. a tieto spony sa otacaju donekonecna a nezamotaju sa.

pri Kate som este zabudol na male priehradky na kartu popr tuzkove baterky priamo na popruhu
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()