Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

na macro-sigma150 f2.8 apo dg hsm alebo tamron 90 f2.8 af sp di+telekonvertor 2x

boris-za
2009-06-17 20:48:30+02
neviem sa rozhodnut medzi týmito moznostamitak ak mozem poprosit poradte.dakujem. ps-ja osobne sa asi priklonim k tomu tamronu s telekonventorom lebo na kvietky mi pride zbytocne ohnisko150 a pri foteni napriklad motylov je ten tamron s telekonventorom vlastne ohnisko 180 co je vyhoda proti 150 ,ale niekde som cital ze pridanim telekonventoru sa znizuje svetelnost aj ked podla mna to moc rozdiel nebude
 
bear
- moderator
2009-06-17 21:11:43+02
telekonvertor 2x vacsinou uz poznat aj na kvalite obrazu (ostrost a kontrast). Sigma ma HSM ostrenie, ak chces pri makre pouzivat AF je to velka vyhoda oproti konvencnemu zaostrovaciemu motoru na tamrone. S TC 2x budes mat svetelnost 5.6 a asi budes musiet clonit minimalne na 8 aby si mal pouzitelny obraz (to asi nebude az taky problem, lebo vacsinou treba dost clonit, aby si dostal vacsiu hlbku ostrosti).
 
boris-za
2009-06-17 21:17:15+02
príspevok od: bear
telekonvertor 2x vacsinou uz poznat aj na kvalite obrazu (ostrost a kontrast). Sigma ma HSM ostrenie, ak chces pri makre pouzivat AF je to velka vyhoda oproti konvencnemu zaostrovaciemu motoru na tamrone. S TC 2x budes mat svetelnost 5.6 a asi budes musiet clonit minimalne na 8 aby si mal pouzitelny obraz (to asi nebude az taky problem, lebo vacsinou treba dost clonit, aby si dostal vacsiu hlbku ostrosti).
ak sa mam priznat tak af som pri macro este nepouzil a clonit musis pre hlbku ostrosti tak ci tak hm.dakujem za tvoj nazor aj ked v nom nepises ci sigma alebo ta druha moznost
 
bear
- moderator
2009-06-17 21:26:43+02
ja mam canon 100/2.8 a 100mm je mi casto malo (na fullframe), ja AF pri makre tiez nepouzivam, ale HSM objektiv ma vyhodu, ze jeho dlzka zostava konstantna a predny clen sa nepohybuje (to moze hmyz vyplasit), ten tamron sa predlzuje pomerne dost. Ja osobne by som radsej tu sigmu (je to jediny sigma objektiv, ktoru by som celkom rad mal).
 
oboy
2009-06-17 22:02:43+02
Ak hladas kvalitu, nak to neries cez kompromisy. Tamron + TC je kompromis, Sigma 150/2.8 je to najlepsie, co tato znacka kedy vyprodukovala.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()