Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Tlac fotiek v Bratislave na pockanie

werdza
werdza 2009-08-12 15:35:06+02
Pls, everest ma teraz prestavku do konca augusta. A ja potrebujem do zajtra vecer si dat vytlacit nejake fotky priblizne 25 x 38. Na nete mi naslo Quick foto pri potravinach teta, robia na pockanie a 30x45 maju za 4,98 eur. Oni robia na pockanie. Ak viete o niecom este dajte vediet :) dik
 
bambo
2009-09-30 07:30:07+02
Nerad sa miesam do tejto debaty, ale chcel by som sa spytat, kde by sa dali vytlacit vacsie formaty (50x75 a viac) co najviac v rozumnom case, najlepsie na pockanie. Fotolabu na SNPcku by som sa najradsel vyhnul, kedze nemam s nimi vela dobrych skusenosti...
 
HUGO7
2009-09-30 07:47:44+02
príspevok od: bambo
Nerad sa miesam do tejto debaty, ale chcel by som sa spytat, kde by sa dali vytlacit vacsie formaty (50x75 a viac) co najviac v rozumnom case, najlepsie na pockanie. Fotolabu na SNPcku by som sa najradsel vyhnul, kedze nemam s nimi vela dobrych skusenosti...
www.fotopoint.sk
 
predseda
2009-09-30 14:12:51+02
Vyuzijem toto vlakno a opýtam sa kde v MARTINE pripadne v ZILINE tlacia fotografie prijatelnej kvalite, v Martine som zatial bohvieako nepochodil..(vsetky pletovky do cervena, overene pod LIGHTBOXOM s 5000kelvinami, do tlace isli v sRGB, oletovka skontrolovana na viacerých monitoroch Eizo atd..)
 
predseda
2009-10-04 11:54:05+02
Tak Vas prosím ešte raz, vlakno akosi zapadlo velmi rýchlo. Bol som v 4fotolaboch, a vsade kde som sa opytal ci maju k dispozicií ICC profil tak po mne pozerali ako vyorane myši! Jenda pani mi dokonca odpovedala ze jasne ze taku sluzbu maju ze ked si objednam nad 100kusov..bude to lacnejsie... ACH.. bol som aj v Blave v EVEREST foto, zrusene... takze to nic..tak nahodou neviete este o nejakom labe kde maju aspon trochu šajn o tlači fotografií?? dakujem
 
slavmiro
2009-10-04 11:57:18+02
príspevok od: predseda
Tak Vas prosím ešte raz, vlakno akosi zapadlo velmi rýchlo. Bol som v 4fotolaboch, a vsade kde som sa opytal ci maju k dispozicií ICC profil tak po mne pozerali ako vyorane myši! Jenda pani mi dokonca odpovedala ze jasne ze taku sluzbu maju ze ked si objednam nad 100kusov..bude to lacnejsie... ACH.. bol som aj v Blave v EVEREST foto, zrusene... takze to nic..tak nahodou neviete este o nejakom labe kde maju aspon trochu šajn o tlači fotografií?? dakujem
fotopoint, stella a manufaktura v CA
 
keko
2009-10-04 13:35:49+02
príspevok od: predseda
Tak Vas prosím ešte raz, vlakno akosi zapadlo velmi rýchlo. Bol som v 4fotolaboch, a vsade kde som sa opytal ci maju k dispozicií ICC profil tak po mne pozerali ako vyorane myši! Jenda pani mi dokonca odpovedala ze jasne ze taku sluzbu maju ze ked si objednam nad 100kusov..bude to lacnejsie... ACH.. bol som aj v Blave v EVEREST foto, zrusene... takze to nic..tak nahodou neviete este o nejakom labe kde maju aspon trochu šajn o tlači fotografií?? dakujem
Mozes poslat tu snimku, ktora ti vysla tak ´zle´? Zaujimalo by ma preco je ta pletovka ´do cervena´...
 
predseda
2009-10-05 18:46:21+02
Slavmiro: Dakujem
Keko: napisal som ti postu, ohladom mailu..
 
keko
2009-10-07 19:59:39+02
Uz som to vyrobil, posielam na uvedenu adresu (myslim) hned zajtra rano.
Plet sa mi javi prirodzena a aj na tom skusobnom obrazku ´SKODA´ je cervena od svetra len takym peknym sposobom. Ved posud. Da sa povedat, ze ide o referencnu kvalitu, aj ked sede stupnice nevychadzaju uplne neutralne, myslim, ze chyba nie je na nasej strane ... U nas take foto stoji 1eur30 za kus. Ale hento je gratis. Iba som sam bol zvedavy, co je hodne toho tvojho ´volania o pomoc´. Tak aby bol uzitok na jednej aj druhej strane.
K.
 
predseda
2009-10-10 00:24:49+02
Keko: Dakujem! Dnes to prislo... som dlznikom... skutocne dik.. foto su konecne NORMALNE, teda take co tu na okolí akosi nik nevie vytlacit... dakujem za uistenie ze odomna odchadzaju foto take ako maju. Inak ja som ti poslal fotky v rozliseni pre tlac cca 10X15cm...a musim povedat, ze nato ze si mi spravil z toho A4 je to skutocne super... Este raz DAKUJEM
 
keko
2009-10-11 10:33:04+02
príspevok od: predseda
Keko: Dakujem! Dnes to prislo... som dlznikom... skutocne dik.. foto su konecne NORMALNE, teda take co tu na okolí akosi nik nevie vytlacit... dakujem za uistenie ze odomna odchadzaju foto take ako maju. Inak ja som ti poslal fotky v rozliseni pre tlac cca 10X15cm...a musim povedat, ze nato ze si mi spravil z toho A4 je to skutocne super... Este raz DAKUJEM
Aj ja dakujem, ak boli fotografie dobre, potom mam spatnu vazbu na to co robim.
Ak zadavas fotografie (niekde vo svojom okoli) skus vzdy preglgnut horku pirulku a poprosit, aby urobili fotografie ´bez uprav´. Su dva stupne uprav. Automaticke a rucne. V tvojom pripade treba vypnut oboje. Ak taku sluzbu v laboratoriu neposkytuju, vyber si ine. Ver, ze kazdy laborant si vsimne, ze fotografie od teba su ine a na treti-stvrty krat sa sam opyta, ci ich chces (ako obvykle) bez uprav. Ale ak ani potom nebudes s kvalitou spokojny, bude treba nieco zmenit aj u teba doma. Sebelepsi monitor totizto moze zanechat trochu odlisny dojem, ako hotovy vysledok.
 
predseda
2009-10-11 18:03:18+02
Este raz diky...foto do labu ked davam tak vzdy vravim ze kompletne bez uprav... jlen v jednom ma beru vazne a skutocne su fotky o polovicu lepsie ako v inych...no este stale tam je jemny rozdiel..skusim eto este doladit... :-)
 
Radoceno
2016-02-04 08:36:40+01
Má niekto skúsenosť s tlačou fotiek len malé formáty do rodinného albumu niekde v BA? Bol som vo Fotolabe v Eurovei a všetky fotky tmavé a poriadne do žlta...skúšal som aj v Malackách a tam až také tmavé neboli a ani žltá nebola až taká ale stále to nieje ono...pýtal som sa aj obsluhy a tá mi vysvetlila že majú s tým večný problém...že im neprirodzene vystupuje žltá a červená v určitých odtieňoch...viete niekto poradiť kde by som si mohol takéto fotky vytlačiť?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-04 09:10:35+01
príspevok od: Radoceno
Má niekto skúsenosť s tlačou fotiek len malé formáty do rodinného albumu niekde v BA? Bol som vo Fotolabe v Eurovei a všetky fotky tmavé a poriadne do žlta...skúšal som aj v Malackách a tam až také tmavé neboli a ani žltá nebola až taká ale stále to nieje ono...pýtal som sa aj obsluhy a tá mi vysvetlila že majú s tým večný problém...že im neprirodzene vystupuje žltá a červená v určitých odtieňoch...viete niekto poradiť kde by som si mohol takéto fotky vytlačiť?
Hlavne to nemozes tlacit z kiosku, to je termosublimacna tlac. Je to rychle ale nekvalitne. Laby to maju preto, ze sa o tie stroje nemusia starat, len menia kazety. Ziadna chemia. Najdi si minilab, kde robia fotky chemickou cestou, cize maju normalny minilab.
 
pdmk
2016-02-04 09:13:40+01
príspevok od: Radoceno
Má niekto skúsenosť s tlačou fotiek len malé formáty do rodinného albumu niekde v BA? Bol som vo Fotolabe v Eurovei a všetky fotky tmavé a poriadne do žlta...skúšal som aj v Malackách a tam až také tmavé neboli a ani žltá nebola až taká ale stále to nieje ono...pýtal som sa aj obsluhy a tá mi vysvetlila že majú s tým večný problém...že im neprirodzene vystupuje žltá a červená v určitých odtieňoch...viete niekto poradiť kde by som si mohol takéto fotky vytlačiť?
mne sa osvedcil Fuji v OC Danubia (Petrzalka). Sice som tlacil fotky vacsich rozmerov a nebolo to uplne na pockanie (do 1 dna) ale maju tam pc s fotoshopom a predavac(ka) si s tebou prejde kazdu fotku a mozes to tam dodatocne doladit ak sa ti budu zdat farebne mimo, kedze kazdy mame iny monitor.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()