Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Poradte mi prosim nejaky fajn fotak.

FOKOLA
2009-08-15 20:24:10+02
Ahojte, Chcel by som vas poprosit o radu pri vybere kompaktneho fotoaparatu. Som zaciatocnik a neviem sa zorientovat v zaplave znaciek a modelov. Nemusi mat nejake extra funkcie, hlavne aby sa jednoducho obsluhoval, robil pekne a kvalitne fotografie, uprednostnil by som ako zdroj akumulator pred klasickymi AA bateriami, aby bol LCD display dobre citatelny aj na svetle a z uhlov, tiez by mohol robit pekne videa, aby mal ten akumulator aspon priemernu alebo nadpriemernu vydrz. Tiez by bolo fajn, aby v prislusenstve fotoaparatu nic podstatne nechybalo (aby sa dal hned pouzivat, samozrejme pamatovu kartu dokupim). Uvazujem o cene 100-170 EUR, mozno viac, ak usudim, ze je to pre moje potreby nutne. Chcem ho naozaj na bezne fotenie. Za kazdy nazor vopred dakujem.
 
Daniel.U
2009-08-15 20:28:35+02
urcite si zas niekto robi srandu, dajte to prec volakto !!! :-(
 
FOKOLA
2009-08-15 20:33:35+02
preco si hned myslis, ze si musi niekto robit srandu...?...koli tej cene?
 
2009-08-15 20:34:45+02
segra si kupila asi na Vianoce Olympus FE-210 v nejakej akcii asi za 100€...je s nim spokojna, na nejake cvaky je dobry a staci jej...aj ked mam pocit, ze mobil foti lepsie :o)
 
Daniel.U
2009-08-15 20:40:20+02
príspevok od: FOKOLA
preco si hned myslis, ze si musi niekto robit srandu...?...koli tej cene?
ked si pozres ostatne diskusie zistis preco som ta odhalil a robis si srandu
 
FOKOLA
2009-08-15 20:40:29+02
OK tak inac, aky kompakt by ste mi odporucili, ktory podava aspon standardne dobre vysledky (to znamena foti lepsie ako nejaky mobil :-)), nepotrebujem zrkadlovku za 1000 EUR z funkciami, ktore aj tak nevyuzijem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-08-15 20:41:17+02
príspevok od: FOKOLA
preco si hned myslis, ze si musi niekto robit srandu...?...koli tej cene?
Pretoze je tu taka otazka aspon raz do tyzdna a neustale opakovanie uz nikoho nebavi.
 
Daniel.U
2009-08-15 20:44:16+02
príspevok od: Karol Srnec
Pretoze je tu taka otazka aspon raz do tyzdna a neustale opakovanie uz nikoho nebavi.
co raz do tyzdna, kazdy den... Ephoto by sa malo premenovat na Nayphoto pre konzumne zalozenych
 
FOKOLA
2009-08-15 20:44:27+02
príspevok od: Daniel.U
ked si pozres ostatne diskusie zistis preco som ta odhalil a robis si srandu
Daniel, iba dnes som sa tu zaregistroval a celkovo na tomto portali som dnes prvy-krat. Dnes zvazujem kupu nejakeho obycajneho/standardneho kompaktneho fotaku a natrafil som na tuto stranku. To je cele.
 
Daniel.U
2009-08-15 20:49:44+02
príspevok od: FOKOLA
Daniel, iba dnes som sa tu zaregistroval a celkovo na tomto portali som dnes prvy-krat. Dnes zvazujem kupu nejakeho obycajneho/standardneho kompaktneho fotaku a natrafil som na tuto stranku. To je cele.
a prave dnes sa preberalo, ze by sa malo upravit forum tak aby novy uzivatelia bez splnenia urcitych podmienok nemohli zakladat taketo temy. Ja viem, ze si to mozno neuvedomujes, ale dojdes medzi nasranych fotonadsencov, ktori sa pohorsuju nad tym, ze kazdy den pribudne otazka tvojeho typu. Jednoducho si prisiel do rany. Chod pekne do Nayu a vypytaj si prvy fotak z kraja, na ktorom sa ti bude pacit farba. Snad si len nemslis, ze fotaky v hentej cenovej kategorii sa od seba kvalitovo lisia. Su to len novodobe hracky pre siroku nefotografujucu verejnost.
 
mufto
2009-08-15 20:57:03+02
no to ste ho chudaka do..bali by ma zajimalo kto mu poradi ked nie najvacsi profesionali ktori si nemozu dovolit stracat cas s takymito temami
 
MajoC
2009-08-15 20:58:08+02
Keď si dnes 1.krát natrafil na túto stránku,tak sa po nej porozhliadni a pohľadaj,keď niečo potrebuješ,nič v zlom.
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/vyber-fotoaparatu/vyber-fotoaparatu-kompakt/
 
FOKOLA
2009-08-15 20:58:26+02
príspevok od: Daniel.U
a prave dnes sa preberalo, ze by sa malo upravit forum tak aby novy uzivatelia bez splnenia urcitych podmienok nemohli zakladat taketo temy. Ja viem, ze si to mozno neuvedomujes, ale dojdes medzi nasranych fotonadsencov, ktori sa pohorsuju nad tym, ze kazdy den pribudne otazka tvojeho typu. Jednoducho si prisiel do rany. Chod pekne do Nayu a vypytaj si prvy fotak z kraja, na ktorom sa ti bude pacit farba. Snad si len nemslis, ze fotaky v hentej cenovej kategorii sa od seba kvalitovo lisia. Su to len novodobe hracky pre siroku nefotografujucu verejnost.
Vies nie je hned kazdy vo vsetkom profesional, kazdy ma ine zaujmy a venuje cas niecomu inemu. Ja som si myslel, ze aj v tychto cenovych kategoriach sa najdu lepsie kusky a horsie kusky. To mas tak ako keby si si ty napr. chcel kupit svoje prve kolieskove korcule v kategorii okolo 6 tisic a ja ti poviem/napisem, ze si mas vybrat tie s kolieckami takej farby, aku mas oblubenu (napr. kriklavo zelenu lebo inac je to jedno) len preto lebo ja jazdim na korculiach za 800 EUR a vyznam sa v nich a preto sa mi tebou nebude chciet zaoberat.
 
FOKOLA
2009-08-15 21:01:36+02
OK diky idem sa najprv trochu rozhliadnut. Ono je to s casti tym, ze ked si nieco zmyslim tak to hned chcem mat lebo po nejakom case ma to prejde a uz to potom nechcem :-)
 
Daniel.U
2009-08-15 21:05:20+02
príspevok od: FOKOLA
Vies nie je hned kazdy vo vsetkom profesional, kazdy ma ine zaujmy a venuje cas niecomu inemu. Ja som si myslel, ze aj v tychto cenovych kategoriach sa najdu lepsie kusky a horsie kusky. To mas tak ako keby si si ty napr. chcel kupit svoje prve kolieskove korcule v kategorii okolo 6 tisic a ja ti poviem/napisem, ze si mas vybrat tie s kolieckami takej farby, aku mas oblubenu (napr. kriklavo zelenu lebo inac je to jedno) len preto lebo ja jazdim na korculiach za 800 EUR a vyznam sa v nich a preto sa mi tebou nebude chciet zaoberat.
ked si budem kupovat korcule z tych najlacnejsich a budem vedet, ze ich mam len tak sa povozit, nebudem to preberat s tebou, ale kupim si ich v Tescu v akcii prve ake zbadam. Ked budem vyberat profi korcule, potom sa s tebou poradim lebo sa medzi nimi nevyznam a bude mi zalezat na tom, do akych investujem 800 Euro. Myslim si, ze medzi lacnymi korculami za jedno nieje ani taky kvalitativny rozdiel a ani nepridem o tolko penazi a ani od nich nebudem ocakavat zazraky. Ale ze si to ty, tak skus vyberat z canonov aspon rady Ixus.
 
2009-08-15 21:13:27+02
co sa tyka korcul, ja mam za 50€ a jazdim na nich vyse 2 roky, rok po BA, rok po Viedni, kde je tych trati habadej a nic im nie je...82-ky kolieska 7-micky loziska, neznackove a idu perfektne :o) to len tak na okraj :o)
 
FOKOLA
2009-08-15 21:37:11+02
príspevok od:
co sa tyka korcul, ja mam za 50€ a jazdim na nich vyse 2 roky, rok po BA, rok po Viedni, kde je tych trati habadej a nic im nie je...82-ky kolieska 7-micky loziska, neznackove a idu perfektne :o) to len tak na okraj :o)
Ale kolieska si na tych korculiach isto uz v priebehu tych 2 rokov vymenil vsak ano? Tak dobre ti stale idu aj preto, ze jazdis iba po kvalitnom asfalte, keby nie uz by boli isto na srot :-) Keby skusis nieco lepsie ver, ze uz by sa ti vracat velmi nechcelo :-) Pozrel som trochu tie Canon fotaky rady IXUS a to uz potom asi jedine tento http://www.alza.sk/digitalni-fotoparat-canon-digital-ixus-980-is-d101571.htm ale potom v tej cenovej kategorii je aj tento FujiFilm http://www.alza.sk/fujifilm-finepix-f200exr-cerny-d115320.htm a ten vyhral aj ocenenie za najlepsi kompakt roka 2009 (tak som to aspon nasiel na nete). Oba su vyrazne drahsie ako som mal v umysle, ale asi to zvazim.
 
2009-08-15 21:47:19+02
príspevok od: FOKOLA
Ale kolieska si na tych korculiach isto uz v priebehu tych 2 rokov vymenil vsak ano? Tak dobre ti stale idu aj preto, ze jazdis iba po kvalitnom asfalte, keby nie uz by boli isto na srot :-) Keby skusis nieco lepsie ver, ze uz by sa ti vracat velmi nechcelo :-) Pozrel som trochu tie Canon fotaky rady IXUS a to uz potom asi jedine tento http://www.alza.sk/digitalni-fotoparat-canon-digital-ixus-980-is-d101571.htm ale potom v tej cenovej kategorii je aj tento FujiFilm http://www.alza.sk/fujifilm-finepix-f200exr-cerny-d115320.htm a ten vyhral aj ocenenie za najlepsi kompakt roka 2009 (tak som to aspon nasiel na nete). Oba su vyrazne drahsie ako som mal v umysle, ale asi to zvazim.
nie, kolieska som nemenil, ani loziska, len sa o ne staram...po BA je kopec kvalitneho asfaltu :o)) chod do Viedne a zistis, kde je ten vsetok kvalitny asfalt z celeho Slovenska :o)) nikdy by som si nekupil korcule za 8 stoviek, pre mna je to spotrebny tovar ako botasky...skusal som korcule za 350€ a necitil som rozdiel...IXUS 980 je velmi dobry fotak...a jeho byvala specialna cervena edicia bola velmi stylova...
 
FOKOLA
2009-08-15 21:55:56+02
príspevok od:
nie, kolieska som nemenil, ani loziska, len sa o ne staram...po BA je kopec kvalitneho asfaltu :o)) chod do Viedne a zistis, kde je ten vsetok kvalitny asfalt z celeho Slovenska :o)) nikdy by som si nekupil korcule za 8 stoviek, pre mna je to spotrebny tovar ako botasky...skusal som korcule za 350€ a necitil som rozdiel...IXUS 980 je velmi dobry fotak...a jeho byvala specialna cervena edicia bola velmi stylova...
Ziadnu elektroniku inej ako ciernej alebo striebornej farby by som si isto navybral (cervene, modre atd. isto nie). A ten FujiFilm nevies nahodou, ci je vazne taky fajnovy, ked aj to ocenenie dostal? Inac co sa tyka vzhladu tak ten Fujifilm sa mi viac pozdava...ma taky decentnejsi design...
 
2009-08-15 21:58:17+02
príspevok od: FOKOLA
Ziadnu elektroniku inej ako ciernej alebo striebornej farby by som si isto navybral (cervene, modre atd. isto nie). A ten FujiFilm nevies nahodou, ci je vazne taky fajnovy, ked aj to ocenenie dostal? Inac co sa tyka vzhladu tak ten Fujifilm sa mi viac pozdava...ma taky decentnejsi design...
je to vec nazoru, ale keby robili zlte, kupim si aj taky :o) Fuji nepoznam, ale pokial sa ti paci, tak nevidim problem a pokladam otazku vlakna za zodpovedanu...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()