Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC MACRO HSM

stokinger
2009-09-19 08:29:25+02
Zdravim,chcem sa opýtať či ma s týmto objektívom niekto skúsenosti, prešiel som pár recenzií a da sa povedať, že ho všade chvália. Chcel by som naň prejsť zo seťáka s cieľom pokryt makro,portrét a bežné fotenie. Ako študent si nic drahsie nemožem dovoliť, je to dobrá voľba v tejto cene???,dik za komenty.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2009-09-19 10:40:18+02
Skusenosti snim nemam, ale portret a makro snim urcite nepokryjes. Jedine tu kategoriu ´beznej´ fotografie.
[Portret]
Na prvy pohlad sa zda parameter svetelnosti 2.8 velmi lakavy, len si treba uvedomit ze je to na sirsom konci, takze krasne rozostrene pozadie necakaj.
Odporucam canon 50mm f1,8 cca 100€ (neolutujes :))
[Makro]
za makro sa vseobecne povazuje mierka 1:1, a toto sklo ma 1:2.3 ak som dobre vycital. Samozrejme marketingove tahy funguju takze hranicu makra posuvaju na ine pomery aby vyzerali ich sklicka predavatelnejsie. Ale ak ti staci tento pomer.. Treba si popozerat fotografie a posudit ci ti taketo zvacsenie pri makre vyhovuje.

 
Matt83
ocenenie redakciou 2009-09-19 11:02:42+02
Taky objektiv mam, som s tym spokojny. Foti ostrejsie ako u tamrona. Na makro aj na portrety sedi super. Cena je slusna. Chvalim samozrejme :)
 
stokinger
2009-09-19 11:13:33+02
No ide o to ze ho chcem vymenit za setak 18-55 IS od canonu foti sa s nim fajn len svetelnost je slaba a aj ostrost... som študent-začiatočník takže drahé sklá su mimo moj rozpočet...aj so seťákom sa dá nejaké makro pofotiť(v mojej galerke), len chcem vedieť ci to oproti seťáku za tú cenu bude výrazná zmena alebo nie...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()