Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Príručná batožina a foto statív

rawan
2019-09-25 18:51:21+02
Ahojte chcel by som sa informovať či môžem zobrať do príručnej batožiny aj foto statív viete mi povedať ci budu mat pri kontrole nejaký problém? Statív nemá žiadne ostré hrany... ĎAKUJEM za každé info
 
vilkoo
2019-09-25 19:13:49+02
mozes len nesmie presahovat rozmery prirucnej batoziny kazda letecka spolocnost ma svoje rozmery na prirucnu batozini
 
Deane
2019-10-01 04:07:41+02
Ja riešim to isté, len ma limituje aj váha. Tak som si zadovážil mini, mám zajednané auto z požičovne v Rovaniemi tak počítam s tým že si ho postavím hoci na kapotu alebo po zložení na min. výšku na strechu.
 
photoandtraveling
2019-10-01 09:38:36+02
Je to individuálne a záleží od letiska. Niekde mi povedali, že maximálna výška statívu nesmie presahovať 25cm. Tak som si taký zohnal, no pár mesiacov na to, mi ho na inom letisku zhabali
 
Deane
2019-10-01 10:52:34+02
Volal som do Prahy na letisko a povedala mi že fotostatív neni medzi zakázanými predmetmi.
 
marianr
2019-10-01 10:56:07+02
Teraz ostáva iba zavolať na ostatné letiská.
 
Deane
2019-10-01 11:43:46+02
Letím z Prahy. Takže to je pre mňa dôležité.
 
Marcel Rebro
2019-10-01 13:07:28+02
Vždy a všetko záleží od konkrétneho sekuriťáka. Ak sa mu zdá, že čokoľvek čo máš pri sebe by mohlo ohroziť bezpečnosť leteckej prepravy, môže ti to zabaviť. Rovnako ak má pocit že ty môžeš ohroziť bezpečnosť (nap. ak sa zúrivo oháňaš nejakými zákonmi / predpismi / skúsenosťami) môže ti zakázať vstup na palubu.
V leteckej preprave sa riadia dohovorom zo 14. septembra 1963 o trestných činoch a niektorých iných činoch spáchaných na palube lietadla (Tokijský dohovor)
 
JanM
2019-10-01 14:55:36+02
Ak security robi problem, nechces sa stativu vzdat a mas dost casu este by bola asi moznost, (teoriticky, prakticky som nekusa), vratit sa naspat na check-in desk a poziadat ich aby staitv zobrali ako checked batozinu. Nie idealne, lebo jednak stativ je relativne maly a lahko sa moze stratit a okrem toho hrubym zaobchadzanim sa moze lahko poskodit... Navyse ta to moze stat dalsie peniaze za prekrocenie poctu kusov batoziny.

Teraz ma este napada, ze mozes skusit hned ked checkujes batozinu in poziadat o moznost odovzdania stativu do batozinoveho priestoru lietadla az pri tesne pred vstupum na palubu. Check in desk by ti dali vysacku a security by nemali robit problem. Rodicia s detmi to tak bezne robia s buggynami.

Ako hovorim, su to viac-menej teoreticke moznosti. Ja mam moj vzdy v hlavnom check-in kufri.
 
blahoslav J B Art
2019-10-01 16:05:03+02
zatial som prenasal len mensie kusky ... v prirucnej batozine na palubu monopod, potom mensi stativ typu Manfroto Beefree, to bolo vsetko OK

ale ked som letel na Island, mal som taky ten velky metrovy dazdnik so spicom na konci, do kufra sa nezmestil, tak som ho zobral na osobnu prehliadku, tam ho nechceli pustit s mojimi ostatnymi vecami, musel ist cez osobitny skener, ale ked presiel, zobral som si ho na palubu ... a pri spiatocnej ceste tak isto
 
Deane
2019-10-01 16:16:31+02
Kôli statívu ktorý som kúpil na bazoši za 10€ nebudem podávať podpalubnú batožinu za 61€, budem mať oblečenú teplú bundu a do príručnej si dám nejaké tričká, trenky, teplé ponožky a hotovo. Ešte môžem mať jednu 2-kilovú, to je akurát foťák a 2 objektívy. Tretí dám do batožiny k trenkám.
 
Scout
2019-10-02 07:34:43+02
Ja keď som riešil podobný problém, som si pozeral zoznam zakázaných predmetov pre tú danú spoločnosť a bolo tam napísané, že zakázané sú aj tupé predmety, ktoré môžu spôsobiť zranenie (už si presne nepamätám znenie). Keď som pozrel na môj statív s veľkou guľovou hlavou na konci, tak som neriskoval a šiel do podpalubia. Bral som to tak, že na každom letisku sú iný ľudia a aj keď by som z BA prešiel, mal by som možno zbytočné problémy, ešte aj v cudzom jazyku na ceste späť.
 
JanM
2019-10-02 09:10:46+02
príspevok od: Deane
Kôli statívu ktorý som kúpil na bazoši za 10€ nebudem podávať podpalubnú batožinu za 61€, budem mať oblečenú teplú bundu a do príručnej si dám nejaké tričká, trenky, teplé ponožky a hotovo. Ešte môžem mať jednu 2-kilovú, to je akurát foťák a 2 objektívy. Tretí dám do batožiny k trenkám.
Dá sa kus železa za 10€ z bazaru volať statív? Nebolo by lepšie meno labil?🙂
 
Deane
2019-10-02 11:22:44+02
príspevok od: JanM
Dá sa kus železa za 10€ z bazaru volať statív? Nebolo by lepšie meno labil?🙂
Ja Ti rozumiem, neni to železo a na bežné fotenie statív nepoužívam. Pravdepodobnosť že uvidím polárnu žiaru je malá vzhľadom k predpovedi počasia a keď stiahnem nožičky na minimum je to so širokáčom celkom stabilné, samozrejme že použijem samospúšť. Včera som ho v noci skúsil na najdlhších nožičkách na 6 sekúnd z plechovej strechy a nebolo to zlé. Cez deň som nasadil telekonventor 1,4 na Tamron 75-300 a na plné ohnisko bol obraz pekne ostrý. Ja nebudem tlačiť plagáty ani fotiť pre National Geographic, iba fotky pozerať s rodinou na TV monitore. A kôli tomu mám riskovať s kvalitnejším statívom? Alebo platiť za podpalubnú batožinu vyše 60€? Možno nabudúce, lebo syn už básni že o rok by sme šli do Tromsa a to už dovtedy možno kúpim aj kvalitnejší objektív.
 
Thunderbolt120
2019-10-02 12:36:02+02
Letel som so statívom Rollei Compact Traveler No 1 Carbon v príručnej batožine z Debrecínu do Moskvy a potom z Petrohradu do Budapešti a žiaden problém Tiež s ním plánujem letieť v novembri z Košíc do Tokia cez Varšavu.
 
marianr
2019-10-02 12:53:10+02
Akákoľvek osobná skúsenosť že niekto nemal problém, neznamená že iný nebude mať tiež. Príliš málo údajov na štatistické vyhodnotenie.

Niečo podobné je, bol som v Lurdoch na vozíku, vrátil som sa po vlastných.
 
Thunderbolt120
2019-10-02 13:32:14+02
Vždy je možnosť napísať leteckej spoločnosti a na letisko. LOTka mi napísala že statív nie je problém pokiaľ neprekračuje rozmery batožiny. To isté mi odpísali z letiska Debrecín.
 
PeCh
2019-10-02 13:52:55+02
Za 10€ ti nemusí byť ľúto, keď ti ho zoberú. Inak platí, že čokoľvek bude personálu letiska alebo lietadla pripadať nebezpečné, tak to môžu vylúčiť z prepravy. Jedine, čo proti tomu môžeš urobiť je vyzerať slušne a bezpečne .
 
Deane
2019-10-05 07:10:39+02
Objektívom rentgen na letisku neuškodí?
 
Marcel Rebro
2019-10-05 10:53:34+02
príspevok od: Deane
Objektívom rentgen na letisku neuškodí?
Filmom s ISO nad 1600 môže. Sklu a kovu určite nie ...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()