Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Back a front fokus na bezzrkadlovke nehrozí .

robertondrejovic
2021-08-28 10:47:56+02
Nie je to pravda neodolal som a kúpil som si Nikon Z- fc zo zvedavosti hoci vlastním Nikon Z 7 aj Nikon Z50 tých sa zatiaľ tento problém netýka. Jedným z hlavných dôvodov prečo som sa tešil na bezzrkadlovky bolo tvrdenie že na bezzrkadlovke nehrozí BF a FF keďže ostrí priamo na čip, ale už viem že to nie je pravda na Nikon Z- Fc Tamron AF 100-400mm F/4,5-6,3 Di VC USD potrebuje korekciu -10 ,Nikon Z 50-250mm f/4.5-6,3 DX tiež -10,Nikon Z DX 16-50 mm f/3,5- 6,3 VR len -3 zaujímavé Sigma 150 -600 S nič ale to platí na úplne všetkých fotoaparátoch aj zrkadlovkách. Ako je to na úplne všetkých objektívoch ktoré vlastním ešte nemám zistené. V kalibrácii objektívov mám prax moc času mi to nezabralo len už viem že korekcia autofokusu v menu bezzrkadloviek nie je zbytočná funkcia a aj pre mňa padol ďalší mýtus . Tak len pre mňa? Som prvý alebo sa to stalo už niekomu z vás? Mám snáď len ja vadný kus?Ale po korekcii to ostrí perfektne a aj všetko ostatné pracuje úplne presne.
 
om1ci
2021-08-28 14:31:41+02
ja som sa s korekciou tiez v minulosti zaoberal, a viem ze pre ZOOM nestacilo dat korekciu napr -10.
Lebo pri kazdom ohnisku sa korekcia menila...
Takze ak si dal -10 ako pises, tato korekcia platila pre 100mm aj pre 400 mm ? pri danom objektive
 
duroslav
2021-08-28 15:16:44+02
Ja mám Z6 II aj Z7 II a pri žiadnom z objektívov som nemusel použiť korekciu. A to mám objektívy Nikon Z, Nikon F a takisto aj dve Sigmy Art. Všetky mi ostria úplne presne na oboch telách.
 
robertondrejovic
2021-08-28 15:19:24+02
príspevok od: om1ci
ja som sa s korekciou tiez v minulosti zaoberal, a viem ze pre ZOOM nestacilo dat korekciu napr -10.
Lebo pri kazdom ohnisku sa korekcia menila...
Takze ak si dal -10 ako pises, tato korekcia platila pre 100mm aj pre 400 mm ? pri danom objektive
Áno vyladiť zoom je oveľa zložitejšie ako pevné sklo lebo na rôznych ohniskách môže byť potrebná iná korekcia preto je najpresnejšie vyladenie firmware v objektíve cez usb konzolu ale potom tento vyladený objektív možno použiť len na tele kde bol korigovaný na inom ostrí úplne zle až nezmyselne.Preto pokiaľ je to možné a existuje kompromis najprv sa to pokúšam vyladiť v tele. Tu ma Nikon Z- Fc veľmi príjemne prekvapil ponúka v doladení autofokusu to čo nemá ani Nikon d500 a ani som s tým doteraz nestretol a to osobitnú korekciu na dlhom a osobitnú korekciu na krátkom konci,uvedené objektívy potrebovali korekciu len na dlhom konci.Skutočnosť že fotoaparát poskytuje takúto oproti zrkadlovkám sofistivavanejšiu možnosť doladenia autofokusu len nasvedčuje tomu že neexistencia BF a FF na bezzrkadlovke je len mýtus. Načo by tam inak bola tá funkcia a ešte aj vylepšená ???
 
blahoslav J B Art
2021-08-28 15:31:54+02
odbornici na futbal, politiku, vakciny a fototechniku na internetoch tvrdia, ze tento problem sa tyka len bezzrkadloviek Nikon
 
robertondrejovic
2021-08-28 16:11:17+02
príspevok od: duroslav
Ja mám Z6 II aj Z7 II a pri žiadnom z objektívov som nemusel použiť korekciu. A to mám objektívy Nikon Z, Nikon F a takisto aj dve Sigmy Art. Všetky mi ostria úplne presne na oboch telách.
Na Nikon Z7 a NikonZ50 som tiež doteraz žiadnu korekciu nepotreboval ba ani som nad tým nerozmýšľal problém BF a FF som pokladal za navždy odstránený.




 
om1ci
2021-08-28 18:41:05+02
príspevok od: robertondrejovic
Áno vyladiť zoom je oveľa zložitejšie ako pevné sklo lebo na rôznych ohniskách môže byť potrebná iná korekcia preto je najpresnejšie vyladenie firmware v objektíve cez usb konzolu ale potom tento vyladený objektív možno použiť len na tele kde bol korigovaný na inom ostrí úplne zle až nezmyselne.Preto pokiaľ je to možné a existuje kompromis najprv sa to pokúšam vyladiť v tele. Tu ma Nikon Z- Fc veľmi príjemne prekvapil ponúka v doladení autofokusu to čo nemá ani Nikon d500 a ani som s tým doteraz nestretol a to osobitnú korekciu na dlhom a osobitnú korekciu na krátkom konci,uvedené objektívy potrebovali korekciu len na dlhom konci.Skutočnosť že fotoaparát poskytuje takúto oproti zrkadlovkám sofistivavanejšiu možnosť doladenia autofokusu len nasvedčuje tomu že neexistencia BF a FF na bezzrkadlovke je len mýtus. Načo by tam inak bola tá funkcia a ešte aj vylepšená ???
OK, vďaka.
ja som to riešil na Canone, 50D, 7D a potom 5DMKIII, s objektívmi Canon a Sigma ART, tie tiež cez USB dock, že to bolo iba ku konkrétnemu telu mi nevadilo.
potom som Canon komplet dal preč a teraz mam Fuji X-T4 s objektívmi Fuji. Ak bude chuť a čas skúsim otestovať či náhodou nezbadám nejakú maličkú odchýlku, ale bežnou praxou som nič nezaregistroval.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()