Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Ebay - kto nakupuje a pomohol by?

Duny
2008-04-20 18:00:44+02
Nasiel som cez ebay skener, ktory by som rad kupil. Avsak nemam na ebay konto a neviem ani slovo po nemecky. Je tu niekto znaly ebayu a nemeckeho jazyka? Skener som nasiel na www.ebay.de a clovek co predava je z Berlina ak dobre chapem. Tu je link http://cgi.ebay.de/Nikon-Coolscan-8000-ED-8000ED-Mehrformat-Film-Scanner_ W0QQitemZ320241710231QQihZ011QQcategoryZ28954QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
 
spacebar
2008-04-20 18:09:59+02
ale ebay funguje formou akcie tzn. kto da viac nemozes to od neho priamo kupit, musi zobrat tvoju ponuku ale niekto moze dat viac
 
spacebar
2008-04-20 18:10:09+02
*formou aukcie
 
Duny
2008-04-20 18:17:28+02
príspevok od: spacebar
*formou aukcie
ano to viem, ze je to aukcia. Zhanam niekoho kto by to bol ochotny drazit.
 
vincenzo
2008-04-20 20:46:13+02
Môžeš nakupiť aj priamo,nie všetko je aukcia ak si klikneš na sofort kaufen tak sa ti ukážu možnosti priameho nákupu.Niektoré veci sa dajú aj dražiť aj okamžite kúpiť.Ak sa rozhodneš pre okamžitú kúpu tak tú dražbu vlastne zrušíš
Sofort kaufen znamená okamžite kúpiť
 
vincenzo
2008-04-20 21:52:24+02
Pozrel som si to a tak píšem znova.Ak vieš anglicky môžeš sa zaregistrovať na ebay co.uk,registrácia Ti platí na všetky portály ebay a tam sa dočítaš aj ako na to.Môžeš si vyskúšať tréningovú aukciu a potom na to isť naostro.
V konkrétnom prípade by som počkal týždeň(aukcia kočí o 8 apol dňa) a uvidíš,či sa cena nevyšplhá mimo Tvoj záujem.Zúčastniť sa aukcie má význam tak dve hodiny pred koncom.Ale stále sa oplatí sledovať aktuálny stav,niekedy predávajúci zmení aukciu na okamžitý nákup(hlavne keď sa aukcia nehýbe)
 
Duny
2008-04-21 12:04:43+02
vdaka, uz som sa registroval. A ako je to s Paypal-om? Akym sposobom sa tam prevadzaju peniaze?
 
vincenzo
2008-04-21 12:23:44+02
Peniaze prevedieš cez kartu,myslím,že iný spôsob PayPal nepozná,a oni zaplatia predávajúcemu až keď dostanú potvrdené info o zaslaní tovaru.Niekedy sa ale dá platiť aj priamo na účet predávajúceho prostredníctvom banky.Za to býva poplatok 300SK(ak prevod robíš internetbankingom)alebo 500SK (ak prevod robíš priamo v banke)Tieto sumy sa týkajú Tatra banky.V PayPale sa zaregistruješ a po zaplatení 1,5 EUR získaš kód ktorý Ťa identifikuje(resp.Tvoju kartu).Toto trvá asi 3-4 dni,čiže keď máš náhodou výpis z banky iba raz za mesiac( a nemáš internetbanking) tak je treba s tým rátať.
 
bear
- moderator
2008-04-21 12:59:49+02
príspevok od: vincenzo
Peniaze prevedieš cez kartu,myslím,že iný spôsob PayPal nepozná,a oni zaplatia predávajúcemu až keď dostanú potvrdené info o zaslaní tovaru.Niekedy sa ale dá platiť aj priamo na účet predávajúceho prostredníctvom banky.Za to býva poplatok 300SK(ak prevod robíš internetbankingom)alebo 500SK (ak prevod robíš priamo v banke)Tieto sumy sa týkajú Tatra banky.V PayPale sa zaregistruješ a po zaplatení 1,5 EUR získaš kód ktorý Ťa identifikuje(resp.Tvoju kartu).Toto trvá asi 3-4 dni,čiže keď máš náhodou výpis z banky iba raz za mesiac( a nemáš internetbanking) tak je treba s tým rátať.
Ziskat ten kod z vypisu v tatrabanke bol dost porod, bol som koli tomu 5x v banke. To uz bola posledna kvapka mojej trpezlivosti s TB. S VUB to uz na vypise bolo, ale aj cez internet banking to trvalo zopar dni. Najrychlejsie (hned) som mal ten kod v internet banking Bank of America.
 
vincenzo
2008-04-21 17:03:17+02
príspevok od: bear
Ziskat ten kod z vypisu v tatrabanke bol dost porod, bol som koli tomu 5x v banke. To uz bola posledna kvapka mojej trpezlivosti s TB. S VUB to uz na vypise bolo, ale aj cez internet banking to trvalo zopar dni. Najrychlejsie (hned) som mal ten kod v internet banking Bank of America.
musel si mať veľkú smolu,pretože mne ho na telefonické požiadanie poznámili cez Dialog,je pravda,že som dievčinu musel dosť dlho prehovárať,ale naozaj som to vtedy potreboval okamžite.No a na výpise som to mal,aj keď až o tri týždne,lebo výpis mám raz za mesiac.
 
bear
- moderator
2008-04-21 17:38:17+02
Na debetnej karte to na vypise nebolo (kreditku mi ako zivnostnikovi nechceli dat bez toho aby ma prehnali po vsetkych uradocha pre potvrdenia, ze tam nemam podlznosti). Dialog som nemal a az v tretej pobocke mi boli schopny povedat ten kon (na druhu navstevu). Tak som navstivil tatrabanku este raz a vypisal tam ziadost o zrusenie uctu.
 
2008-05-18 14:52:13+02
Zatial moja prva skusenost z Ebay , nasiel som tam DVD ku fotaku canon 40D a samozrejme ze som ho v tom okamihu chcel mat doma , nedalo mi to a pustil som sa do objednavania , ako prve som sa zaregiostroval a hned potom zacal objendavat , pravdaze citat podrobne help v anglictine nieje nic pre mna a kym som sa zorientoval mal som spominane DVD kupene 3 krat formov kup hned bez aukcie , super a co teras zvik z beznych eshopov kde staci tovar odobrat s kosika a je vsetko OK tu nezabral jednoducho povedane ked chcem zaplatit tovar stale pitalo odomna pladbu za 3 DVD a neviem prist na sposob ako to zrusit . Napisal som im aj na mail ktory uviedli v pripade nejasnosti co bolo podla vsetkeho uplne zbitocne pretoze bol generovany automaticky pri objednavke .Podme dalej jedna sa o sluzbu Sell N Send po kliknuti na nu ma presmerovalo do obchodu http://www.sellnsend.com/ kde som sa zaregistroval objenal DVD ktore ponukaju aj cez ebay a vsetko je OK pretoze tu to uz je to vsetko ako v klasickom eshope bez problemov , teras uz len sledujem zasielkovu sluzbu USPS kde som informovany o aktualnom stave zasielky ktora je nasledovna

Into Foreign Customs, May 16, 2008, 8:06 pm, SLOVAKIA
Arrived Abroad, May 16, 2008, 6:16 pm, SLOVAKIA
International Dispatch, May 13, 2008, 10:27 pm, SAN FRANCISCO
Processed, May 13, 2008, 10:26 pm, SAN FRANCISCO, CA 94128
Processed, May 12, 2008, 9:06 pm, DENVER, CO 80266
Electronic Shipping Info Received, May 12, 2008
Apropo pokyal by mal niekto zaujem o toto DVD mozeme sa dohodnut.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()