Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Pomoc pri kupe-mierne pokrocily

kubh1k
kubh1k 2010-01-05 23:39:34+01
chcel by som si kupit novy fotak. zacal som fotit s nikon d40 a neskor d80 chvilu..d80 bol len pozicany...teraz by som si chcel kupit vlastny fotak ale uz pokrocilejsi ako d40...zaoberam sa skor fotenim akcii ako stuzkove,diskoteky..ale aj priroda atd...ale zrejme sa skor budem zameriavat na ludi a akcie..cize ludi v pohybe...zaklady fotografovania uz mam za sebou..a mam skusenosti aj s vyssimi triedami ako su u nikonu d40 a d80...a hladam nieco ako d90/ canon 50d/ atd...
 
Strhak
2010-01-06 00:29:24+01
príspevok od: beholder
...no budiž....v týchto dvoch to porovnanie je ozaj možné... (pôvodne som myslel, že je v 7D APS-H s 1.3 cropom)...preto sa my to zdalo neporovnateľné:)...

...musím doštudovať technické data canona.....(poznaj svojho nepriateľa):DD
Nepriateľa???? až na jedného známeho čo fotí z Canon sú všetci moji známi Nikonisti a mne osobne Nikon nijak nevadí. Dokonca som dakedy dávnejšie nad ním aj uvažoval ;-)
 
kubh1k
2010-01-06 00:29:53+01
no dobre..este mam moznost ze sused mi ponuka za 400 eur nikon d80 18-70 sklo...a za zvysne prachy co by sa hodilo dokupit? ci radsej nemam nad tym zmyslat moc?
 
Strhak
2010-01-06 00:32:37+01
príspevok od: kubh1k
su ludia co si za to pytaju aj 200 eur..ale to ti uz nikto nezoberie lebo rodicia si nosia vlastne fotaciky a deticky tym pofotia....
veď to potom aj tak vyzerá, fuj ani do albumu by som si to nedal. Oznamiek si daktorý dajú tlačiť aj 300ks ale že by sa trieda vyzbierala po 10-20€ na fotografa a mali pamiatku na celí život to nie :-(((
PS. 200€ sa ti zdá moc za fotenie jednej akcie????
 
kubh1k
2010-01-06 00:36:06+01
nie nie 200 eur by mohli byt schopne tie decka dat..fotky budu mat dobre (ak dotycny nieje otrtkavac) a este aj do ramecku mozu svihnut....
 
beholder
2010-01-06 00:38:41+01
príspevok od: Strhak
Nepriateľa???? až na jedného známeho čo fotí z Canon sú všetci moji známi Nikonisti a mne osobne Nikon nijak nevadí. Dokonca som dakedy dávnejšie nad ním aj uvažoval ;-)
...vtip...(poznámka v zátvorke bola rečnícka otázka patriaca prvej osobe...čiže mne:)...

...určitá forma prof. deformácie.......ale o tom po tom:D

...btw...ja mám taktiež známych skôr canonistov:)
 
dodo_bb
2010-01-06 00:39:51+01
príspevok od: Strhak
Dodo dneska sa stužkové fotia zadarmo alebo za 50€ ( nielen stužkové, svadby si už mladomanželia nafotia kompaktom a na akciu zavolajú kamaráta ) a aj preto je slovenská fotografia tam kde je :-(((
To je možné a asi to tak aj je, ale prečo potom by som to robil a kupoval si kvôli tomu foťák, to mi nie je jasné. Ísť fotiť stužkovú je určitý záväzok, každý očakáva aspoň trochu pozerateľné foto, všetci tam chcú byť a pekní - a pritom zadarmo. Radšej ich pošlem dočerta a pôjdem si fotografovať, čo ma baví to je tiež zadarmo, ale si aspoň užijem a nemusím mať dobré fotky. Aj keď popravde - možno je tá stužková nie zadarmo, ale za nejaké naturálie v zákulisí :-)) To mám smolu, pri mojom veku by sa mi ušla možno nejaká stará mama :-))))
 
Strhak
2010-01-06 00:40:39+01
príspevok od: kubh1k
nie nie 200 eur by mohli byt schopne tie decka dat..fotky budu mat dobre (ak dotycny nieje otrtkavac) a este aj do ramecku mozu svihnut....
veď to je tak málo na hlavu že ja tomu ani v podstate nerozumiem prečo je to tak
 
Strhak
2010-01-06 00:43:25+01
príspevok od: beholder
...vtip...(poznámka v zátvorke bola rečnícka otázka patriaca prvej osobe...čiže mne:)...

...určitá forma prof. deformácie.......ale o tom po tom:D

...btw...ja mám taktiež známych skôr canonistov:)
veď preto som dal na koniec :-) Inak čím to je že keď fotíš jednou značkou všetci okolo teba sú od konkurencie??? Do čerta sem tam by si si aj dáky ten objektív vyskúšal no ja Nikon jedine kanagonom nasadím na môj Canon :-DDD
 
Strhak
2010-01-06 00:48:16+01
príspevok od: dodo_bb
To je možné a asi to tak aj je, ale prečo potom by som to robil a kupoval si kvôli tomu foťák, to mi nie je jasné. Ísť fotiť stužkovú je určitý záväzok, každý očakáva aspoň trochu pozerateľné foto, všetci tam chcú byť a pekní - a pritom zadarmo. Radšej ich pošlem dočerta a pôjdem si fotografovať, čo ma baví to je tiež zadarmo, ale si aspoň užijem a nemusím mať dobré fotky. Aj keď popravde - možno je tá stužková nie zadarmo, ale za nejaké naturálie v zákulisí :-)) To mám smolu, pri mojom veku by sa mi ušla možno nejaká stará mama :-))))
to neviem, vytiahneš Nikkor 300mm f/2,8 a možno aj dačo mladšie sa nalepí. Len silno pochybujem že to čo by sa nalepilo by ťa dáko ohúrilo ;-))) K tomu ako vyzeráš na fotke ti len toľko poviem že slovenskému zákazníkovi je to jedno len nech je to lacné alebo ešte lepšie zadarmo. Preto radšej fotím len to čo ma baví a na tieto úžasné ponuky ani nereagujem :-)
 
dodo_bb
2010-01-06 00:53:31+01
príspevok od: Strhak
to neviem, vytiahneš Nikkor 300mm f/2,8 a možno aj dačo mladšie sa nalepí. Len silno pochybujem že to čo by sa nalepilo by ťa dáko ohúrilo ;-))) K tomu ako vyzeráš na fotke ti len toľko poviem že slovenskému zákazníkovi je to jedno len nech je to lacné alebo ešte lepšie zadarmo. Preto radšej fotím len to čo ma baví a na tieto úžasné ponuky ani nereagujem :-)
No práve - už ma dávnejšie prestal nadchýňať pekný obal a viac ma zaujíma čo je vnútri. To máš ako s foťákom. Keď si budem kupovať D3s, tak pre mňa môže byť zabalená aj v hnedom kartóne alebo v novinách :-)))
 
Strhak
2010-01-06 00:59:28+01
príspevok od: dodo_bb
No práve - už ma dávnejšie prestal nadchýňať pekný obal a viac ma zaujíma čo je vnútri. To máš ako s foťákom. Keď si budem kupovať D3s, tak pre mňa môže byť zabalená aj v hnedom kartóne alebo v novinách :-)))
presne tak s tím aparátom si to vystihol presne ako ja s tím čo sa na teba tam nalepí keď vytiahneš veľký a hlavne drahí fotoaparát. Dobrý nemusí byť, no hneť na prvý pohľad musí byť vidno že je drahí. To je tajomstvo úspechu ;-)
 
nesztor
2010-01-08 01:36:14+01
príspevok od: dodo_bb
Jakub, kedže si pokročilý fotograf, doporučujem pre popísané použitie telo NIKON D300s (+ grip, je to veľká výhoda), objektív NIKON 17-55/2,8 DX a systémový blesk SB-900. K tomu by si si ešte mohol dokúpiť NIKON 50/1,4 a NIKON 35/1,8 DX na zachytenie atmosféry akcie bez použitia blesku. To by bola slušná zostava na Tvoje potreby a nebol by to NIKON D90... Na spracovanie fotiek by stačil možno ZONER 12, ale ak robíš komplexnejšie úpravy foto a fotografuješ v RAW formáte, doporučujem Photoshop CS4... V ponuke CANON sa nevyznám, ale oslov Paliho Strháka (má tu na ephoto nick Strhak), ten Ti rýchlo vyšpecifikuje podobnú zostavu od Canonu...
Ahojte! Dnes som sa sem zaregistroval. Chcem si kúpiť foťák a podľa návodu, ktorí som tu našiel by bol asi ok:OLYMPUS X925
V návode som čítal, že je super ak má min.ohnisko pod 33mm a že keď je 28mm je to super.Tento má 26mm.Dokonca má aj optický aj digi zoom a digi stabilizátor obrazu.Tiež je vraj dobré, ak ´F´ svetelnosť má menšie číslo.tento typ má F=2,6.

http://www.hej.sk/digitalne-foto/obchod/1014331/olympus/olympus-x-925/
Dá sa zohnať už za 89.-Eur
Vo foťákoch sa nevyznám.Viete mi niekto poradiť? Casio sa mi pokazil, ale večer, alebo v divadle vôbec nevedel spraviť fotky. Potreboval by som nejaký foťák do 130.-Eur, ktorý má väčšiu svetelnosť a robí dobré fotky napr.divadlo, koncert a pod.Ďakujem za rady!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-01-08 08:14:48+01
Pridaj jednu nulu a budes mat minimalnu zostavu na foteni v divadle. S fotakom za 130 EUR nafotis akotak dobre za pekneho slnecneho pocasia. Nic viac, nic menej. V takom fotaku nie su ani poriadne sosovky, o mikroskopickej velikosti snimaca ani nevraviac.
 
dodo_bb
2010-01-08 09:10:21+01
Karol Srnec Ti odpovedal, Večer ani v divadle žiadny lacný fotoaparát dobré fotografie robiť nebude. Foťáky v cenovej úrovni okolo 100 € sú prakticky rovnakej kvality alebo len trošku lepšie ako foťáky v mobile...
 
Cykloturista
2010-01-08 09:39:06+01
nesztor: trochu to upresním.
To že má fotoaparát široké ohnisko je fajn, ale v divadle alebo na koncerte pri ohnisku 26mm odfotíš nielen ľudí ale celé javisko a to tak že ľudia budú na fotke malí. Ak nebudeš sedieť resp. stáť niekde pri javisku, ale niekde ďalej medzi divákmi, tak si potrebuješ zazoomovať.
A práve v tom je problém : potrebuješ dlhší zoom s čo najlepšou svetelnosťou.
A to sa v danej cenovej kategórii nevyskytuje ( obvykle máš napr. 28mm-105mm ale svetelnosť je 2,8-5,6). A keďže v divadle, na koncerte nemôžeš používať obvykle blesk, tak jediná pomoc na dlhšom ohnisku je zväčšiť ISO. A čím vyššie ISO tým väčší šum. A to práve tieto najlacnješie kompakty nezvládajú.
Musíš zainvestovať viac.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-01-08 09:52:03+01
Este vacsi problem je s meranim svetla a nastavenim expozicnych parametrov. Pri fotografovani divadelnych alebo tanecnych vystupeni idem na doraz s mojim Nikonom D300 + AF 80-200/2,8 v cene cez 3000EUR. Aby som bol skutocne spokojny, potreboval by som Full Frame a par pevnych skiel, napr. 80/1,4 a 200/2.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()