Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

tokina 12-24 alebo sigma 10-20.

keso13
keso13 2010-01-26 18:58:16+01
pani potrebujem radu rozhodujem sa medzi tymito dvoma objektivmi a neviem ktory chcem to na krajinky atd.
 
drummer54
2012-03-07 20:46:08+01
príspevok od: conan7
prečo si myslíš že ten canon je lepší ako tá tokina?
nooo, testy po internete ukazuju, ze ten Canon je o nieco lepsi, alej aj ovela drahsi, pomer cena/vykon hra jednoznacne pre Tokinu
 
drummer54
2012-03-07 20:50:47+01
ja by som volil Tokinu, je to dobry sirokac, vsade dobre hodnoteny, tiez ho pouzivam, oproti Sigme ma aj kvalitnejsie spracovanie, v servise ho rozobrali a vraj pripomina staru poctivu vojensku techniku, vsetko super vybrusene a do seba zapada, nevyhodou je vyrazna chromaticka vada, ale to je slabost hadam vsetkych sirokacov a v Lightroome sa da celkom pekne odstranit
 
Gino
2012-03-07 20:55:41+01
príspevok od: elnorberto
Dobrý večer páni,

potreboval by som radu ohľadom kúpy nejakého širokouhlého objektívu vhodného na skupinovú fotografiu (ide hlavne o futbalové mužstvá v trojrade alebo dvojrade a iné motívy samozrejme). Chcel by som hlavne oživiť svoju fotografiu. Mám nikon D90 plus 18-105. Viem, že sa to dá aj týmto objektívom fotiť, keďže som to skúšal, ale nebol som spokojný s výsledným efektom, keďže sa tam viaceré veci čo som tam chcel mať nezmestili. Fotím necelý polrok, takže som zelenáč a vyhradený rozpočet na nejaký objektív mám cca 700 euro. Táto tokina sa mi zdá byť celkom dobrou voľbou čo vy na to ako odborníci?
na futbalové mužstvo by som volil skôr pevné ohnisko ako napr. 35mm, veď na ihrisku nieje problém odstúpiť si ...
získaš lepšiu optickú kvalitu, svetelnosť, nebadateľné skreslenie ...

ak chceš aj napriek tomu ultraširokáč tak zober
Nikon 10 24 alebo Tokinu 11 16
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()