Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Velbon sherpa 750R

stokinger
2010-04-29 20:29:36+02
Zdravím, viem že sa to tu už mnohokrát preberalo a aj vďaka tomu som si vybral daný statív. Chcem sa však opýtať, či nie je v danej cenovej kategórií aj niečo iné, poprípade lepšie na makro.... mám 1000D a 100mm macro usm....chcem sa opýtať či je na tento objektív statívová objimka nebyhnutnost, alebo sa dá aj bez nej???ďakujem za rady... ešte pridávam, že cenová hladina statívu by sa mala pohybovať okolo 100E, ešte raz ďakujem za rady...
 
beholder
2010-04-29 21:02:17+02
...načo ti je na danom 600g,119mm objektíve statívová objímka?....

 
bloody
2010-04-29 21:15:40+02
mam ho ,je super ,teda myslim lebo nemam z cim porovnavat je to moj prvy stativ da sa snim fotit aj uplne zo zeme je pevny takze ti bude asi stacit .
 
Hegi
2010-04-29 21:33:45+02
ja mám velbon ultra maxi L, je to veľmi spratné a nekýve sa to, dá sa s tým ísť takmer na zem, tiež fotím so 100mm na canone.. ;)
 
sparks05
2010-04-29 22:10:55+02
ja mam 600vku sherpu a max spokojnost,povodne som rozmyslal nad 750kou ale neprisla mi nako priliz lepsia,dokonca by som povedal ze je este stabilnejsia,pretoze ma nohy zlozene z menej casti,,,rozdiel by som povedal ze je len v tom ze 750ka je skladnejsia.....ja len tolko
 
Cago
2010-04-30 19:54:44+02
...ja mám tiež Velbon 750R a myslím, že nemá chybu.
 
DonLa
2010-04-30 20:58:51+02
Mám 600-ku tiež podľa mňa je stabilnejšia oproti skladnejšej 750-ke.
Zajtra ráno si ju pripevním na ruksak a ide sa na to :)
 
Strhak
2010-04-30 21:06:14+02
nemyslíš vážne túto otázku??? Ja som aj kvôli statívovej objímke kupoval novú stovku eLko. Podľa mňa je super keď fotíš s tým sklom niečo na blízko a zo statívu. Keď potrebuješ zmeniť polohu z vertikálnej na horizontálnu, natočíš fotoaparát cez ňu v hľadáčiku sa ti obraz nepresunie niekde mimo ako keď otáčaš aparát aj s telom aj so statívovou hlavou. Jedinú nevýhodu to má a to cene tej objímky ktorá je pomerne drahá. Takže podľa mňa má. Pozri aj na MPčku je a tam dokonca súčasťou balenia ;-)))
 
beholder
2010-05-01 06:56:48+02
príspevok od: Strhak
nemyslíš vážne túto otázku??? Ja som aj kvôli statívovej objímke kupoval novú stovku eLko. Podľa mňa je super keď fotíš s tým sklom niečo na blízko a zo statívu. Keď potrebuješ zmeniť polohu z vertikálnej na horizontálnu, natočíš fotoaparát cez ňu v hľadáčiku sa ti obraz nepresunie niekde mimo ako keď otáčaš aparát aj s telom aj so statívovou hlavou. Jedinú nevýhodu to má a to cene tej objímky ktorá je pomerne drahá. Takže podľa mňa má. Pozri aj na MPčku je a tam dokonca súčasťou balenia ;-)))
...guľová hlava mi pripadá v tomto prípade pohotovejšia.......iné je pokiaľ ideš do max. detailu a DOFka je len pár mm (ako u MP-E).....tam už to opodstatnenie vidím skôr...

...samozrejme nehovoriac o ťažkých sklách, kde ide aj o rozloženie hmotnosti:)..
 
dodo_bb
2010-05-01 08:50:51+02
No to teda určite nie je pohotovejšia. Pootočenie kompletu foťák - objektív okolo optickej osi na výšku je výborná vec a bleskovo rýchla, povolenie guľovej hlavy znamená okamžitú stratu kompozície a všetkých nastavení (a pri makre takmer vždy znamená aj premiestnenie statívu). A hlavne ak je zostava ťažšia a to tento Canon s lepším telom asi je. Aj upevnenie zostavy približne pod ťažiskom je veľmi fajn. NIKON to na svojej 105tke nemá (aj keď je to jediné malé mínus, ktoré som na ňom doteraz našiel :-)))))).
 
Strhak
2010-05-01 10:16:00+02
príspevok od: beholder
...guľová hlava mi pripadá v tomto prípade pohotovejšia.......iné je pokiaľ ideš do max. detailu a DOFka je len pár mm (ako u MP-E).....tam už to opodstatnenie vidím skôr...

...samozrejme nehovoriac o ťažkých sklách, kde ide aj o rozloženie hmotnosti:)..
no mne nie, tu nejde ani tak o pohotovosť ako o to že či keď s tým sklom fotím predmet vzdialený cca 20-30cm. Tam pri otočení celého fotoaparátu strácam okamžite kompozíciu a pokiaľ je to fakt malí predmet tak aj ten sa dostane mimo záber. Pokiaľ to ale otočíš cez objímku tak telo sa ti natáča v osi snímača a objektívu, tím pádom sa ti mení len horizontálne perspektíva na vertikálnu s tým že aj malí predmet ostáva v zábere. Samozrejme bavíme sa o makre
 
Strhak
2010-05-01 10:20:28+02
príspevok od: dodo_bb
No to teda určite nie je pohotovejšia. Pootočenie kompletu foťák - objektív okolo optickej osi na výšku je výborná vec a bleskovo rýchla, povolenie guľovej hlavy znamená okamžitú stratu kompozície a všetkých nastavení (a pri makre takmer vždy znamená aj premiestnenie statívu). A hlavne ak je zostava ťažšia a to tento Canon s lepším telom asi je. Aj upevnenie zostavy približne pod ťažiskom je veľmi fajn. NIKON to na svojej 105tke nemá (aj keď je to jediné malé mínus, ktoré som na ňom doteraz našiel :-)))))).
no jo ale je to len konštrukčné malé mínus, po optickej stránke tiež super sklo. Inak presne si vystihol ako som to myslel s tou statívovou objímkou. Kurňa, škoda že je tak drahá, no čo dobré veci sú drahé ;-)))
 
beholder
2010-05-01 14:35:46+02
príspevok od: Strhak
no mne nie, tu nejde ani tak o pohotovosť ako o to že či keď s tým sklom fotím predmet vzdialený cca 20-30cm. Tam pri otočení celého fotoaparátu strácam okamžite kompozíciu a pokiaľ je to fakt malí predmet tak aj ten sa dostane mimo záber. Pokiaľ to ale otočíš cez objímku tak telo sa ti natáča v osi snímača a objektívu, tím pádom sa ti mení len horizontálne perspektíva na vertikálnu s tým že aj malí predmet ostáva v zábere. Samozrejme bavíme sa o makre
...no páni...nejdem sa tu prieť....isto máte s makrofotografiou väčšie skúsenosti ako ja:)...
 
martinko6135
2013-05-30 23:56:34+02
nebudem zakladať nové vlákno, skúsim sa spýtať tu. mám hore spomínanú sherpu 750 s hlavou ph-157q. včera som hlavu zatiahol, no na jeden smer som ju už neodtiahol. hore a dolu ide, ale do strán, teda vodorovne nejde hnúť, nasilu ide, ale trie sa tam kov o kov a len piliny začnú padať. vie mi niekto rozumne poradiť, či sa s tým niečo dá spraviť?
Ďakujem
 
jozef87
2013-05-31 08:38:16+02
príspevok od: martinko6135
nebudem zakladať nové vlákno, skúsim sa spýtať tu. mám hore spomínanú sherpu 750 s hlavou ph-157q. včera som hlavu zatiahol, no na jeden smer som ju už neodtiahol. hore a dolu ide, ale do strán, teda vodorovne nejde hnúť, nasilu ide, ale trie sa tam kov o kov a len piliny začnú padať. vie mi niekto rozumne poradiť, či sa s tým niečo dá spraviť?
Ďakujem
teraz som skusal na mojom co by to mohlo byt ale na nic som neprisiel, hlavne s tym netoc nasilu ked padaju piliny. Mozno je to blbost ako mraky ale skusil by som tam streknut WD40 ci sa to nerozhybe
 
martinko6135
2013-05-31 09:54:55+02
príspevok od: jozef87
teraz som skusal na mojom co by to mohlo byt ale na nic som neprisiel, hlavne s tym netoc nasilu ked padaju piliny. Mozno je to blbost ako mraky ale skusil by som tam streknut WD40 ci sa to nerozhybe
WDcko som bral ako poslednú možnosť, ale keďže som nemal už čo pokaziť, strekol som to tam, pomohlo. uvidíme dokedy...
dík
 
jozef87
2013-05-31 10:18:35+02
príspevok od: martinko6135
WDcko som bral ako poslednú možnosť, ale keďže som nemal už čo pokaziť, strekol som to tam, pomohlo. uvidíme dokedy...
dík
som rad, dufam ze to bude slapat uz ako ma
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()