Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sigma 70-200 mm F2.8 II EX APO DG MACRO HSM

spidercek
2010-06-06 20:46:49+02
Zdravim vsetkych ktory by mi vedeli poradit. Vcera po narocnom dni som isiel vycistit trosku optiku a stala sa mi nasledujuca vec. Zobral som sigmu do ruky a rozhodol ze si na nu posvietim 5W ledkovou baterkou. Doteraz som pozival normalne osvetlenie na cistenie. Ked som zasvietil tak som skoro odpadol. Niekde vo vnutry asi prveho optickeho clenu sa mi zobrazilo mnozstov mikroskopickych bublin ci bodiek ktore pri normalnom svetle, alebo slnku aj priamom nie su vobec vidiet. Neviete niekdo prosim poradit co to moze byt? Skoro vsetky skla mam od Sigmy a nie je to ani na jednom takto viditelne. Dakujem za kazdu radu a nazor.
 
zer0
2010-06-06 22:49:59+02
Tak toto iste sa stalo presne aj mne na tom istom skle. Drobne bublinky/kvapocky/bodky. Riesil som to reklamaciou, mal som to este v zaruke a myslim ze to odstranili vycistenim. Ale co to je a preco to tam bolo to netusim.
 
duroslav
2010-06-06 23:18:35+02
Ak to vidno len na objektíve a nie na fotkách, tak serte na to a neriešte.

http://www.kenrockwell.com/tech/flashlight-test.htm
 
jakubcaprnka.sk
2010-06-06 23:19:08+02
Ahojte. Ja mam podobny problem ale nie ze by tam bolibublinky ale take ako keby skrabance z vnutra, pripomina to skor ´skoroprelomeny´ plast. Neviem ci viete co myslim :) Ale na fotkach to vobec nevidno a nema to ani ziadny vplyv na jeho spravne fungovanie.
 
Granko
2010-06-06 23:21:41+02
a nebude to od toho, že moc silno držíte tie objektívy? ;o)
 
haplo602
2010-06-07 08:10:58+02
na skle ci na tele objektivu z vnutra ? mozes to skusit odfotit ? dost by ma to zaujimalo :-)
 
conan7
2010-06-07 09:23:22+02
usušená voda (?)
ja som to mal na canon 17-85
je tá sigma komplet utesnená?
 
spidercek
2010-06-07 21:16:14+02
Haplo602 skusim ale moc tomu nedavam. Inak conan7 vyzera to presne tak. Ako ususena voda ktoru holym okom neuvidis:( Co si robil zo svojim? A utesnena myslim si ze nie je ako Canon a Nikkor:(
 
katera
2010-06-14 21:00:04+02
priatelia, ja trosku mimo problemu...zvazujem kupu tohto objektivu, ake s nim mate skusenosti? povazujete to za dobru kupu? mam nikon D50 a potrebujem kvalitny portretovy objektiv, vdaka
 
upir13
- moderator
2010-06-14 21:32:10+02
príspevok od: katera
priatelia, ja trosku mimo problemu...zvazujem kupu tohto objektivu, ake s nim mate skusenosti? povazujete to za dobru kupu? mam nikon D50 a potrebujem kvalitny portretovy objektiv, vdaka
ahoj,

ako objektiv bol vselku zaujmavy. Z toho kusu co som mal ja ti viem povedat nasledovne: na 130-200 to mali celkom makku presbu, takze nepocitaj s tym, ze budes vediet pocitat babe poriky na tvari.
taky vaznejsi problem u mna nastal ked som menil telo. Na 350D bol v pohode, na 40D mal mierny BF (asi 2mm) a na 50D mal taky FF, ze som sa ho radsej zbavil.
inac bol celkom dobry... na sporte vedel aj na vysokorychlostnej uzavierke pri serve preostrovat aj na iduce auto a pri koncertoch v pohode zvladal protisvetlo akurat par krat na koncerte nevedel poriadne zaostrit (extremne podmienky alebo je*nute nasvietenie koncertu)
 
katera
2010-06-14 22:15:55+02
hmm...ja ho potrebujem na fotenie deti a ludi v exterieri, btw ja mam d50....vdaka za nazor, niet nad skusenost od ludi, recenzie su furt len recenzie
 
L.U.B.O
2010-06-15 00:34:23+02
kto by mi ho na tuto sobotu pozical?
 
javelin
2010-06-15 05:56:23+02
príspevok od: katera
hmm...ja ho potrebujem na fotenie deti a ludi v exterieri, btw ja mam d50....vdaka za nazor, niet nad skusenost od ludi, recenzie su furt len recenzie
Tamron 70-200....oplatí sa viac..:)))
 
katera
2010-06-15 08:12:41+02
príspevok od: javelin
Tamron 70-200....oplatí sa viac..:)))
dakujem, pozriem na to...aj ked od tamronu ma odhovaralo viacej fotografov...je strasne tazke sa v tom zorientovat, kedze fotim kratko a nemala som moznost si tie skla vyskusat...ale som na rodicovskej dovolenke a nikonacky objektiv si proste dovolit nemozem, jedine z druhej ruky
 
NemesiS
2010-06-15 08:45:28+02
tak odvčera mám spomínanú sigmu a skúšal som aj ten tamron.
veľké rozdiely v kvalite obrazu som nevidel, doma si fotky v mierke 1:1 nepozerám no prečo som nevzal tamrona:

rýchlosť ostrenia bola pomerne slušná, ale za ten čas, čo som ho skúšal v predajni, vybehol som vonku a skúšal ho na pohybujúcich sa ľuďoch, tamron preostruje veľmi ťažko. ak sa objekt pohybuje k tebe/ od teba/ šikmo, že uteká z roviny ostrosti, katastrofa...otáčal som sa za ľuďmi, tamron nezaregistroval mnohokrát že by mal tých ľudí ´trackovať´ čiže kontinuálne preostrovať..až ked som sa zastavil, po takej pol sekunde zaostril. ostal som až prekvapený z tohto...akonáhle som nasadil sigmu, situácia sa diametrálne zmenila, HSMko preostrovalo ako divé, nemal som problém sledovať ani ľudí čo prechádzali blízko pri mne kedy musí objektív preostrovať ako divý. proste tenašiel som v ostrení jednu slabinu, kedy by nestíhal preostrovať či ostriť. akonáhle hýbeš s objektívom s namačknutou spúšťou, motor už preostruje ako divý. Tamron stál, intervaly preostrenia boli zhruba polsekunda-stop-polsekunda-stop.

dalšia vec v ktorej sigma nesklamala ani raz bolo správne zaostrenie. tamron mi asi 6x nevedel zaostriť, musel prejsť do nekonečna a späť dokedy sa našiel.
alebo sa tváril že je zaostrené a pritom fokus bol úplne mimo..to sa mi stalo asi 2x...

toľko moje skúsenosti s tamronom. je dobrý, má peknú kresbu, ale ostrenie je kameň úrazu. a zas hovorí sa že sigma má kresbu mäkkšiu, to áno, ale nemôžeš povedať že je kvalita obrazu neprijateľná..ak si tie fotky nebudeš tlačiť na A2 ako bolo tu spomenuté v jednom threade, ale prezeráš si ich na pc dajme tomu, tak výstup je vynikajúci.
 
upir13
- moderator
2010-06-15 10:32:37+02
príspevok od: javelin
Tamron 70-200....oplatí sa viac..:)))
tamron ma strasne hlucny motor a pomale ostrenie... sport tym nenafotis :(
 
upir13
- moderator
2010-06-15 10:34:51+02
príspevok od: katera
dakujem, pozriem na to...aj ked od tamronu ma odhovaralo viacej fotografov...je strasne tazke sa v tom zorientovat, kedze fotim kratko a nemala som moznost si tie skla vyskusat...ale som na rodicovskej dovolenke a nikonacky objektiv si proste dovolit nemozem, jedine z druhej ruky
no najlepsie je ist do prolaiky a vyskusat si vsetky 3...BTW objektiv sa da objednat zo zahranicia... a s dost velkym rozdielom ceny... ku prikladu... canon 70-200 /2.8 IS L II (nova verzia) stoji u nas okolo 2300 eur, z ciny sa da objednat za cca 1800 eur aj so 7 rocnou celosvetovou zarukou a do 4-5 dni ho mas doma...
 
upir13
- moderator
2010-06-15 10:41:05+02
no tamton mal velku chybu v ostreni.. s nim fotit sport je masaker.
ak chete tu su fotky z automobilovych pretekov, fotenych sigmou http://pbphoto.sk/webgallery/webgallery-fotky/moto/Majstrovstva%20SR%20do%20vrchu%2024.5.2009/album/index.html
neviem ci je to tam s exifom, ak nie, tak to nahram nanovo aby boli aj exif data a urobte si obraz sami, na fotkach bol pridany iba podpis a trosku som sa hral s krivkami. V priebehu dialseho tyzdna sa pokusim dodat fotky fotene tamronom a uvidite sami rozdiel
 
maRmaRko
2010-06-15 10:48:27+02
Ja mám tamrona 70 - 200.. Ostrenie je pomalé.. áno.. Ale dá sa... ak to človek vie tak sa s tým dá.
Katera ale napísala, že potrebuje dobrý kvalitný portretový objektív.. Takže jednoznačne na toto Tamrona !!!! Na portréte ti je jedno či ti zaostrí za 1 minútu, ale za 3....

takže moja rada je. Ak chceš fotiť portréty, kúp si Tamrona 70- 200, alebo si kúp 90tku. aj tá je dobrá na portret.
Ak chceš fotiť šport. tak si kúp originálneho nikkora.. SIGMA a TAMRON je na šport nanič..
 
NemesiS
2010-06-15 10:56:41+02
1. ak chce iba portréty, pevné sklo.
2. ak chce akciu (pomalú) + portréty, tak tamron.
3. ak chce dynamické akcie, tak sigmu, maximálne nesúhlasím s tvojim názorom že sigma je na šport nanič. to tamron je na šport nanič.
4. neviem načo jej odporúčaš 3x drahšieho nikkora ked sama napísala že naňho nemá (väčšina ľudí takisto nie)
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()