Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Skusenosti s Tamron 17-50 f/2.8 VC; alternativy

tomasqo
tomasqo 2010-06-24 09:13:04+02
Iny vhodny nazov temy by bol mozno ZAKLADNY ZOOM. Riesim tuto otazku, v sucansosti pouzivam setak Nikkor 18-55 VR (resp. nepouzivam, pretoze vzdy na fotak nasadim Nikkor 35mm f/1.8 kvoli jeho neporovnatelnej kvalite a radsej zoomojem nohami. Kazdopadne sirsie ohnisko zacina cim dalej tym castejsie chybat, ale vzdy sa ho radsej ozeliem. Takze nastal vhodny cas na vymenu zakladneho zoomu. Nechcem investovat viac ako 500 eur, preto zakl. zoom "original" od Nikonu neprichadza do uvahy. Z toho co som poprecitoval na nete a vo fore, mi vychadza ako najvhodnejsi kandidat Tamron 17-50 f/2.8 VC. Docital som sa ale aj o nevyhodach - pomale ostrenie, prilis velka makkost pri otvorenych clonach (zaroven mam aj negativnu referenciu od znameho na starsi tamron - tiez sa mu zdal prilis makky). Aka je teda reaila, je to naozaj citelne? Naozaj vdaka pomalemu AF neodfotim beziaceho psa oproti mne ako napr s Nikkorom 35mm f/1.8? Naozaj vdaka makkej kresbe pri otvorenej clone ju nebudem radsej pouzivat? Ako vhodna alternativa sa mi zda este Sigma 24-70/2,8 EX DG MACRO alebo lacnejsia Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC MACRO HSM. So Sigmou nemam ale ziadne referencne skusenosti, no da sa o nej docitat, ze je este lepsia ako Tamron. Na koniec uz len spomeniem, ze pouzivam Nikon D5000. Dakujem velmi pekne za Vase skusenosti, rady, tipy. Tomas.
 
i-cube
2010-06-24 11:50:16+02
jaj mam tamron 17-50 vc, aj 50tku 1.8 a casto ich striedam. 50tka nezapadla prachom :) a ostrost na 2.8 je uplne OK. aspon podla mna
 
tomas80
2010-06-24 12:19:37+02
co sa tyka tej sigmy 18-50/2.8, tak teraz ide do predaja nova sigma 17-50/2.8 a okrem nich tu su este aj sigmy 17-70 (stara aj nova verzia) a 18-50/2.8-4.5
 
tomasqo
2010-06-25 09:21:29+02
Dakujem za ubezpecenie a rady, takze tymto tamronom urcite nic nepokazim, idem si ho v najblizsej dobe zadovazit. Sirokac niekedy neskor :) Tym padom setaky s VR 18-55 alebo 55-200 budu na predaj
 
tomasqo
2010-06-25 09:22:43+02
príspevok od: tomasqo
Dakujem za ubezpecenie a rady, takze tymto tamronom urcite nic nepokazim, idem si ho v najblizsej dobe zadovazit. Sirokac niekedy neskor :) Tym padom setaky s VR 18-55 alebo 55-200 budu na predaj
teda aby som nebudil dojem, ze tymto tamronom si nahradim 55-200ku :) s nou ale tiez vela fotiek nerobim. Hold keby som bol mudrejsi pri kupe zrkadlovky :)
 
milos
2010-06-25 09:29:25+02
príspevok od: tomasqo
teda aby som nebudil dojem, ze tymto tamronom si nahradim 55-200ku :) s nou ale tiez vela fotiek nerobim. Hold keby som bol mudrejsi pri kupe zrkadlovky :)
Sevas.A čo myslíš,že si pokazil pri kúpe?
 
tomasqo
2010-06-25 09:32:52+02
Teraz by som si uz nekupil setaky, ale len telo (stale D5000 - s nou som nadmieru spokojny) a k tomu nejaky objektiv, napr 35mm f/1.8 ktory aj mam a postupne dalsie. Na druhej strane v obdobi po kupe zrkadlovky som bol rozmaznany superzoomami a bol by som mozno z toho, ze nemozem zoomovat, sklamany. Takze na naberanie skusenosti mi tieto objektivy posluzili nad mieru. Len je to drahy ´trening´ :)
 
tomasqo
2010-06-25 09:33:12+02
príspevok od: milos
Sevas.A čo myslíš,že si pokazil pri kúpe?
ta odpoved patrila Tebe
 
milos
2010-06-25 10:14:46+02
Takže si nepokazil vlastne nič a vidím,že s cicuškou si spokojný.To je dobre.
Sledujem túto tému a bol som zvedavý na názory.Ja ti poskytnem svoj.

Keď koketuješ so širokáčom,doporučujem ti jedinú kvalitnú alternatívu v tomto segmente: Tokina 11-16/2,8.Svetelnosť nenahradíš ničím.Ivo tvrdí,že krátky rozsah:ale veď to je ultrawide.Keď ho nasadíš,potrebuješ šírku záberu a aj tak ho v 99% prípadov dáš na 11mm.A že ti nebude s D5000 chodiť AF vôbec nevadí.S D300,kde AF chodí v 99% prípadov aj tak skončí AF na nekonečno.Na D5000 si ručne nastavíš zaostrenie na nekonečno a fotíš a fotíš.Všetko od 30cm od seba máš ostré.Načo AF?A ak ozaj potrebuješ ostriť pod 30cm,manuálne ostrenie s D5000 chodí fantasticky.Po nasadení na D5000 ti automaticky v hľadáčiku naľavo dole naskočí kontrola zaostrenia aj s merákmi a radosť robota.
Ešte raz,svetelnosť ničím nenahradíš.Toľko k širokáču.
Teraz k Tamronu.Zabudni na to!Aj na Sigmu a neviem čo sa tu ešte spomínalo.Základný zoom je najpoužívanejšie sklo.Kúp Nikon 17-55/2,8 DX.Nie je nič lepšie.Stará fráza: rýchly ako šíp,ostý ako britva.Zaostrenie trvá zlomok sekundy a nepočuješ ho.Samozrejme platí: ŽIADNE sklo nie je dokonalé.Ale toto je to najlepšie čo je.
K cene.Áno,nový stojí cca 1350 Eur.Hovoríš o 500 Eurách.Došetri ešte 100 Eur.Asi dva týždne dozadu tu po bazári behali dokonca dva kusy 17-55/2,8 za cca 600 Eur.O čom?Radšej si počkaj,došetri a striehni na bazári.
Znovu opakujem,nedá sa kúpiť nič lepšie.Ani širokáč,ani základný zoom.
A ešte niečo.Doporučujem ti dokúpiť grip na D5000.Cena cca 40 Eur,ale rozdiel v ergonómii 10000%.
Poradil som ti niekedy zle?
 
werdza
2010-06-25 10:37:16+02
Poznam ludi, co tym nikon setakom 18-55 spravia take fotky, ze by si neveril, ze to nieje s objektivom v tom rozsahu s clonou 2,8. Preto neviem, preco sa vela ludi toho setaku zbavuje a tvrdi, ze je zly. Mne setak, ale kanonacky nestacil svetelnosrou, tak som potrebovala toho tamrona 17-50 2,8 VC, je perfektny na fotenie v interieri, 1/10 sekundy v pohode udrzis z ruky, takze namiesto cvakania s bleskom sa daju aj pri posedeni s kamosmi v podniku spravit atmosfericke momentky. Sice ma nejake chybycky, ako v sere, protisvetle (u mna hlavne na koncertoch) na AFko bzzzka a ma problem zaostrit, ale to zevraj tamrony robia a dalsia chybycka, to ale zalezi od stastia na kus a ma to asi len moj, ze ked ho moc namaham pri reportazi, tak vypise error 01 chyba spojenia komunikacie s objektivom a musim fotak dvakrat vypnut a zapnut a ide to v poho, len obcas mi kvoli tomu ujde nejaky super moment. Ale ajtak ho milujem, za tu cenu je super a odporucam ludom, ktorym je clona na setaku uz vela
 
tomasqo
2010-06-25 10:51:48+02
Ked mi napise milos z ephota, urcite si nieco kupim :-D ale nie, teraz vazne :-) narazal som len na to, ze si mi poradil vzdy dobre (myslim tu cicusku, na ktore jej pomenovanie si pamatame a budeme pamatat navzdy:) (pre nezainteresovanych: cicuska=nikkor35mm f/1.8)).

Co sa tyka sirokacov, to bude buducnost, kazdopadne dakujem za vycerpavajucu radu (hlavne to, ze AF pri takomto ohnisku netreba, malokto o tom vie).

Tvoj navrh na Nikon 17-55. Behal som po inzeratoch, aby som zistil ako sa pohybuje, bolo to tak do 700 eur, (je to stale ale polovica s povodnej ceny). No moj limit 500 eur je hranicny, som nastaveny asi tak na 400 takze je tu uz vyrazny rozdiel. No stoji to na zamyslenie, lebo mozno o rok budem vymienat aj tamron co su uz vacsie naklady. Ale uzavriem to teraz asi Tamronom.

A co ten grip? Po vypusteni D5000 tusim grip este nebol, takze som sa sukromnil s beznym drzanim. Kazdopadne dobre na zamyslenie. Kde si ho videl za cca 40?
 
tomasqo
2010-06-25 10:54:24+02
príspevok od: werdza
Poznam ludi, co tym nikon setakom 18-55 spravia take fotky, ze by si neveril, ze to nieje s objektivom v tom rozsahu s clonou 2,8. Preto neviem, preco sa vela ludi toho setaku zbavuje a tvrdi, ze je zly. Mne setak, ale kanonacky nestacil svetelnosrou, tak som potrebovala toho tamrona 17-50 2,8 VC, je perfektny na fotenie v interieri, 1/10 sekundy v pohode udrzis z ruky, takze namiesto cvakania s bleskom sa daju aj pri posedeni s kamosmi v podniku spravit atmosfericke momentky. Sice ma nejake chybycky, ako v sere, protisvetle (u mna hlavne na koncertoch) na AFko bzzzka a ma problem zaostrit, ale to zevraj tamrony robia a dalsia chybycka, to ale zalezi od stastia na kus a ma to asi len moj, ze ked ho moc namaham pri reportazi, tak vypise error 01 chyba spojenia komunikacie s objektivom a musim fotak dvakrat vypnut a zapnut a ide to v poho, len obcas mi kvoli tomu ujde nejaky super moment. Ale ajtak ho milujem, za tu cenu je super a odporucam ludom, ktorym je clona na setaku uz vela
Prave mi ide o tu svetelnost v plnom rozsahu. So setakom v hranicnych situaciach potrebujem skoro vzdy blesk. ´Bezbleskove´ fotenie mi na 35mm zabezpecuje uz cicuska a jej f/1.8, ako ju pomenoval milos :)
 
javelin
2010-06-25 10:57:47+02
príspevok od: werdza
Poznam ludi, co tym nikon setakom 18-55 spravia take fotky, ze by si neveril, ze to nieje s objektivom v tom rozsahu s clonou 2,8. Preto neviem, preco sa vela ludi toho setaku zbavuje a tvrdi, ze je zly. Mne setak, ale kanonacky nestacil svetelnosrou, tak som potrebovala toho tamrona 17-50 2,8 VC, je perfektny na fotenie v interieri, 1/10 sekundy v pohode udrzis z ruky, takze namiesto cvakania s bleskom sa daju aj pri posedeni s kamosmi v podniku spravit atmosfericke momentky. Sice ma nejake chybycky, ako v sere, protisvetle (u mna hlavne na koncertoch) na AFko bzzzka a ma problem zaostrit, ale to zevraj tamrony robia a dalsia chybycka, to ale zalezi od stastia na kus a ma to asi len moj, ze ked ho moc namaham pri reportazi, tak vypise error 01 chyba spojenia komunikacie s objektivom a musim fotak dvakrat vypnut a zapnut a ide to v poho, len obcas mi kvoli tomu ujde nejaky super moment. Ale ajtak ho milujem, za tu cenu je super a odporucam ludom, ktorym je clona na setaku uz vela
posledná popisovaná závada je zrelá na reklamáciu....ja som už T 70-200 poslal do servisu , kvôli tomu istému problému....prvý krát ho vrátili bez vyjadrenia...po druhé niečo ako že testovali sme a nič....Ja som testoval na D80 a D700 a že rovnakä závada....Chvalabohu nedodržali termín reklamácie , tak im ho rád ponechám na náhradné diely....:)))
Názor na servis Tamron si spravte všetci podľa seba......Škoda , bol to výborný objektív.....
 
conan7
2010-06-25 11:04:40+02
mal si si kúpiť nikkor, šetríš tam kde sa nemá :P
 
werdza
2010-06-25 11:08:09+02
Dik, skusim teda reklamovat, je z prolaiky, takze by s tym nemal dufam byt problem, kamos mi hovoril, zevraj nech skusim vypnut VC, ze potom by mi to nemalo robit.
 
haplo602
2010-06-25 11:08:57+02
no co sa tyka pomalosti ostrenia, myslim ze to je relativne a velmi zavisi od kombinacie telo - objektiv ... na mojej F100 ostri Nikkor AF-S 35mm f1.8 DX rovnako pomaly ako AF 50mm f1.8 D ... neviem ci je to chyba stareho tela alebo nie (ale 24-70 AF-S co som skusal na poslednom stretku bola bleskova).
 
javelin
2010-06-25 11:14:27+02
príspevok od: conan7
mal si si kúpiť nikkor, šetríš tam kde sa nemá :P
V septembri bude mať môj Nikon dva roky a spravil cca 7000 fotografii....dá sa overiť v mojej galérii...:)
Z toho tri stužkové a štyri svadby...a teraz mi povedz, potrebuje niekto, ako ja, kto fotí z dlhej chvíle ,raz za mesiac a nie je to jeho hlavné , do konca ani pohlavné hobby , profi výbavu....???.....Odpoviem si sám....to že na to mám , neznamená , že to ešte aj mám...:)))) PS: nefotím už ani spol. udalosti za peniaze....lebo že na čo...???.........aspom sme pokecali..., keď už aj to leto stojí za ho.no...:))))
 
werdza
2010-06-25 11:14:46+02
Tak ak ti ide o svetelnost, tak nevahaj. Na ukazku pripajam aj fotku, ktoru som s nim spravila s takym nastavenim, ze v tej cene je to fakt naj ovjektiv. Bola to aj foto dna a pri ise 1600, clone 2,8 cas 1/10 http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=120103
 
javelin
2010-06-25 11:16:13+02
príspevok od: werdza
Dik, skusim teda reklamovat, je z prolaiky, takze by s tym nemal dufam byt problem, kamos mi hovoril, zevraj nech skusim vypnut VC, ze potom by mi to nemalo robit.
Neblázni...ako k tomu príte to VC, že s ním to nefunguje korektne....))))
Vyskúšaj ho pre istotu aj na inom tele....budeš mať istotu
 
MravecSK
2010-06-25 11:16:34+02
Skus pozriet tuto recneziu, tato je jedna z tych kladnych http://www.tamronlensreview.com/tamron1750vcreview
 
Granko
2010-06-25 11:16:53+02
ta a teraz čo? kúpiš zase Tamron alebo Sigmu alebo pôjdeš do obľúbeného rozsahu 70-300 či? či...čičolína...tram-tram-trampolína ;o)
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()