Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Skusenosti s Tamron 17-50 f/2.8 VC; alternativy

tomasqo
tomasqo 2010-06-24 09:13:04+02
Iny vhodny nazov temy by bol mozno ZAKLADNY ZOOM. Riesim tuto otazku, v sucansosti pouzivam setak Nikkor 18-55 VR (resp. nepouzivam, pretoze vzdy na fotak nasadim Nikkor 35mm f/1.8 kvoli jeho neporovnatelnej kvalite a radsej zoomojem nohami. Kazdopadne sirsie ohnisko zacina cim dalej tym castejsie chybat, ale vzdy sa ho radsej ozeliem. Takze nastal vhodny cas na vymenu zakladneho zoomu. Nechcem investovat viac ako 500 eur, preto zakl. zoom "original" od Nikonu neprichadza do uvahy. Z toho co som poprecitoval na nete a vo fore, mi vychadza ako najvhodnejsi kandidat Tamron 17-50 f/2.8 VC. Docital som sa ale aj o nevyhodach - pomale ostrenie, prilis velka makkost pri otvorenych clonach (zaroven mam aj negativnu referenciu od znameho na starsi tamron - tiez sa mu zdal prilis makky). Aka je teda reaila, je to naozaj citelne? Naozaj vdaka pomalemu AF neodfotim beziaceho psa oproti mne ako napr s Nikkorom 35mm f/1.8? Naozaj vdaka makkej kresbe pri otvorenej clone ju nebudem radsej pouzivat? Ako vhodna alternativa sa mi zda este Sigma 24-70/2,8 EX DG MACRO alebo lacnejsia Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC MACRO HSM. So Sigmou nemam ale ziadne referencne skusenosti, no da sa o nej docitat, ze je este lepsia ako Tamron. Na koniec uz len spomeniem, ze pouzivam Nikon D5000. Dakujem velmi pekne za Vase skusenosti, rady, tipy. Tomas.
 
Seto
2010-06-27 16:29:52+02
ja tiez idem do Tamronu 17-50 VC, nic ine svetelne za rozumnu cenu som nenasiel.
 
Robert Simeg
2010-06-27 17:26:28+02
dobre si to pochopil :))
 
javelin
2010-06-27 20:43:21+02
príspevok od: Robert Simeg
dobre si to pochopil :))
No ale tieto dva objektívy nemôžeš predsa porovnávať.....v ničom a nijako...??????
 
tomasqo
2010-06-28 09:40:42+02
Este ked som vahal nad VC a non-VC (Tamron 17-50) tak som hladel do specifikacii a porovnaval, no tento rozdiel som (asi pre oci) absolutne prehliadol :-D. Otazka je, ci tato zmena naozaj zlepsi bokeh (porovnavacie foto som nevysurfoval)
 
Granko
2010-06-28 10:31:46+02
príspevok od: tomasqo
Este ked som vahal nad VC a non-VC (Tamron 17-50) tak som hladel do specifikacii a porovnaval, no tento rozdiel som (asi pre oci) absolutne prehliadol :-D. Otazka je, ci tato zmena naozaj zlepsi bokeh (porovnavacie foto som nevysurfoval)
občas oči zavadzajú, to je pravda ;o)
otázku smeruj na majiteľov oboch verzií v jednej osobe, ktorých si vyhľadáš napr. aj cez filter v galérií podľa zvoleného objektívu :o) budeš to mať z prvej ruky a priamo z praxe...ďalšia vec je, že bokeh závisí od veľa vecí...
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/vyber-podla-fotoaparatu-objektivu/
 
tomasqo
2010-07-08 12:28:54+02
Dakujem velmi pekne za rady, aj na ich zaklade som sa rozhodol pre Nikkor 17-55 f/2,8. Mozno to je najvacsia ´hlupost´ aku som urobil v ramci svojich konickov :-D ale ved ho mam predsa na cely zivot! ;-) Zatial je podla ocakavani a dokonca sa nenaplnili ani jeho, na niektorych miestach popisovane, zle vlastnosti v protisvetle (mozno na nom nieco zmenili(?), ktovie), kazdopadne konecne poriadny zaklad :-). Pekny den.
 
werdza
2010-07-08 17:29:18+02
Inak teraz som fotila kamosovym tamronom 70-250 a spravilo mi to raz aj s nim ten error 01, chyba komunikacie spojenia objektivu s fotoaparatom
 
inkubbus
2010-07-08 19:28:25+02
príspevok od: werdza
Inak teraz som fotila kamosovym tamronom 70-250 a spravilo mi to raz aj s nim ten error 01, chyba komunikacie spojenia objektivu s fotoaparatom
18-250 :)
 
werdza
2010-07-09 04:00:39+02
príspevok od: inkubbus
18-250 :)
:D
 
janyno
2012-12-13 17:38:31+01
Ja ho mam sice uz 2 a 1/2 roka, no stalo sa mi, ze gumený prstenec na zoomovanie sa vyťahal a na okrajoch mi trosku vystupuje (vyčnieva). Mam ho s Can 550D bez gripu a, zial, takmer celu vahu drzim v lavej ruke, teda objektivom... Snad sa da kokupit tento prstenec...
 
Wlady
2012-12-13 20:28:02+01
príspevok od: janyno
Ja ho mam sice uz 2 a 1/2 roka, no stalo sa mi, ze gumený prstenec na zoomovanie sa vyťahal a na okrajoch mi trosku vystupuje (vyčnieva). Mam ho s Can 550D bez gripu a, zial, takmer celu vahu drzim v lavej ruke, teda objektivom... Snad sa da kokupit tento prstenec...
je to choroba tychto tamronov....
 
DaliborKralik
2018-01-30 20:56:07+01
Ahojte, fotím už nejakú dobu a nedávno som mal prvú zákazku na fotenie plesu. Celý ples som bol schopný nafotiť s bleskom a 35 1.8 AVŠAK, počas fotenia som zistil, že to nie je ono... 35 je super sklo ale v určitých prípadoch, a nebolo ich málo, by som prijal menšie ohnisko. Samozrejme, mal som so sebou aj seťák a 85 1.8, (fotil som aj s nimi ale minimum) ale predsa len, niekedy nie je čas prehadzovať objektív v danej chvíli. Myslím, že tí, ktorí sa tomu venujú to dôverne poznajú. Chcem sa spýtať hlavne tých čo sa venujú foteniu svadieb, stužkových atď. či je 17-50 od tamronu vhodný základ. V podstate s týmto by som vykril dá sa povedať všetko, 1.8 by mi veľmi nechýbalo keď mám SB910 a aj tak, ak fotím viac ľudí po kope, čo bolo v tomto prípade skoro stále, pricloňujem aspoň na f4. Na nejaké tie "umeleckejšie" fotky kde potrebujem pekný bokeh mám 85 1.8. Peniaze na nikon verziu momentálne nemám. Chcem sa spýtať teda či je to dobré sklo na takéto fotenie a či AF by zvládalo napr. tanec v slabom sovetlení atď. Vrvavím, 35 je super, ale pri takomto fotení, aspoň mne, vyhovuje viac možnosť meniť rýchlo ohnisko. Zaujímajú ma hlavne vaše skúsenosti, poprípade k akému inému sklu by som sa mohol možno prikloniť. Vďaka.
 
Krtko fotografom
2018-01-31 12:07:03+01
príspevok od: DaliborKralik
Ahojte, fotím už nejakú dobu a nedávno som mal prvú zákazku na fotenie plesu. Celý ples som bol schopný nafotiť s bleskom a 35 1.8 AVŠAK, počas fotenia som zistil, že to nie je ono... 35 je super sklo ale v určitých prípadoch, a nebolo ich málo, by som prijal menšie ohnisko. Samozrejme, mal som so sebou aj seťák a 85 1.8, (fotil som aj s nimi ale minimum) ale predsa len, niekedy nie je čas prehadzovať objektív v danej chvíli. Myslím, že tí, ktorí sa tomu venujú to dôverne poznajú. Chcem sa spýtať hlavne tých čo sa venujú foteniu svadieb, stužkových atď. či je 17-50 od tamronu vhodný základ. V podstate s týmto by som vykril dá sa povedať všetko, 1.8 by mi veľmi nechýbalo keď mám SB910 a aj tak, ak fotím viac ľudí po kope, čo bolo v tomto prípade skoro stále, pricloňujem aspoň na f4. Na nejaké tie "umeleckejšie" fotky kde potrebujem pekný bokeh mám 85 1.8. Peniaze na nikon verziu momentálne nemám. Chcem sa spýtať teda či je to dobré sklo na takéto fotenie a či AF by zvládalo napr. tanec v slabom sovetlení atď. Vrvavím, 35 je super, ale pri takomto fotení, aspoň mne, vyhovuje viac možnosť meniť rýchlo ohnisko. Zaujímajú ma hlavne vaše skúsenosti, poprípade k akému inému sklu by som sa mohol možno prikloniť. Vďaka.
Hovorim ti z vlastnej skusenosti. Tamron je trosku pomalsi, takze par krat sa stalo, ze som rychlu akciu nestihol (ak som nebol na nu pripraveny). A na co som si zo zaciatku nevedel zvyknut (po case uz som si zvykol, a uz som sa ani "nevzrusoval") pri slabom osvetleni ma problem zaostrit, ale nakoniec zaostri. Oproti Nikonu obrovsky rozdiel.
 
karolsch
2018-01-31 13:36:24+01
Ahojte, tiez by som rad vedel skusenosti s Tamronom... pripadne... mam pocit ze Sigma vychadza lespie. Nema niekto skusenosti?
Dik moc!
 
DaliborKralik
2018-01-31 19:23:51+01
No mňa by tiež zaujímalo ako je to so sigmou, vraj ten AF tam je lepší....
 
asverusko
2018-01-31 19:44:41+01
Zdravím. Na nemeckom Amazone som si prečítal praktické skúsenosti majiteľov Tamronu 17 50 2,8 a majiteľov Sigma 17 50 2,8. Väčšina z nich sa tiež rozhodovali medzi týmito dvomi objektívmi. Väčšina z nich sa rozhodla pre Sigmu. V prospech Sigmy hrá aj graf spokojnosti uvedený pri objektíve v porovnaní s grafom pre Tamron. Tiež som si kúpil Sigmu. Som spokojný - spoľahlivosť zaostrovania, kresba, optické i mechanické vlastnosti sú výborné. Používam s Canonom 750 D. Doporučujem.
 
pirhi
2018-01-31 23:02:02+01
s tým tamronom som nafotil niekoľko plesov, diskoték, a bez problémov, lebo som bol psychycky pripravený na pomalšie zaostrovanie (zase ani tá pevná 35 nie je extrémny rýchlik)...občas sa stalo že ušiel zaujímavý moment, ale nebolo to nič kritické. Čo sa týka presnosti zaostrovania, tam dosť pomáha blesk, takže s tým som nejaké problémy nemal. Keď človek fotí v úplnej tme v protisvetle disko svetiel, tak má problém aj spomínaná 35-ťka. Porovnať zo sigmou nemôžem, nikdy som ju v rukách nedržal.
 
pridalamichal
2018-02-01 10:19:04+01
no, málokto mal asi obe sklá. ja som mal sigmu 17-50 a bol som s ňou veru spokojný.jediné, prečo som prešiel na 18-35 bola clona 1.8
 
Jovany
2018-02-01 19:36:00+01
Mám Sigmu 17-50 2,8 a som s ňou veľmi spokojný. Rýchlosť ostrenia je ok. Mam aj nikon 50 1,8 a rozdiel v rýchlosti ostrenia na mojej d300 som nepostrehol.
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()