Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Servis pre TAMRON objektiv

Kajik
2010-07-09 00:13:42+02
Zdravim, mam problem s objektivom Tamron AF 70 - 300mm F4-5.6 Di LD Macro 1:2 ... pri ohnisku vacsom ako priblizne 200mm ak nastavim clonu vacsiu ako F5.6 tak sa v objektive pravdepodobne zasekne clona /tak to tam vyzera/ a fotoaparat vypise chybove hlasenie Err 01 - vycistit kontakty medzi fotoaparatom a objektivom /chyba komunikacie/. Tento objektiv tuto chybu vypisuje na roznych telach cize je to urcite sposobene objektivom. Neviete kde v blizkosti KE by mi to vedel niekto opravit alebo v com moze byt chyba? /cistenie kontaktov nepomaha/. Dakujem
 
javelin
2010-07-09 03:11:54+02
Asi to už nemáš v záruke čo???
 
Kajik
2010-07-09 14:16:14+02
... nie zaruka uz nieje a Tamron ma vraj najblizsi servis az v Prahe ... tak hladam niekoho kto to vie spravit niekde poblizku ...
 
conan7
2010-07-09 15:26:08+02
Zberňa servisných zákaziek pre Slovenskú republiku:
PENTA SK s.r.o.
Hradská 3G
821 09 Bratislava

Tel.: +421 240 202 551
E-mail: nikon@pentask.sk
Web: http://www.pentask.sk

Zákazky sú prijímané osobne aj prepravnou službou.

Pon - Štv 8:30 - 17:00 Pia 8:30 - 16:00
 
duroslav
2010-07-09 15:37:12+02
Tieto objektívy majú jednu veľkú výhodu. Aj keď v servise na nich niečo dodrbú, stále budú rovnako dobre použiteľné na tú jednu vec, na ktorú sa hodia najlepšie :-)))
 
Granko
2010-07-09 16:06:01+02
príspevok od: duroslav
Tieto objektívy majú jednu veľkú výhodu. Aj keď v servise na nich niečo dodrbú, stále budú rovnako dobre použiteľné na tú jednu vec, na ktorú sa hodia najlepšie :-)))
presne tak, imidžových stojanov na ceruzky nikdy nie je dosť :o)
 
beholder
2010-07-09 20:56:27+02
...prehodnotil by som servis tohto objektívu vzhľadom na jeho zostatkovú hodnotu a následnú cenu za opravu.......zvažoval by som asi kúpu niečoho lepšieho:)...
 
Oki
2012-07-12 11:42:50+02
Zdravím,

nechcem zakladať novú tému, keď tu s rovnakým názvom už jedna je
Prednedávnom som kúpil lacný poškodený tamron 28-75 f2.8 s tým že bola prasknutá obruč a podomácky "opravená". Slúžil dobre, až pokial sa mi včera kvôli mojej vlastnej blbosti nestala nehoda... Objektív znovu praskol na tom istom mieste a obruč už drží na svojom mieste len na jednej strane- uchýty na tubus sú už váčšinou polámané.
Písal som servis@fototrade.cz čo je oficiálny tamron servis, a odtiaľ mi odpísali toto:

Dobrý den,

při takovýchto "opravách" by mohlo dojít i k poškození tubusu, na kterém je tato obruba a také první optický člen a v nejhorším případě i k poškození obruby prvního optického členu,. Pak by byla nutná jejich výměna. Cena výměny tubusu, obruby a krycího kroužku je 1000 Kč + DPH a při výměně i optiky je cena 2300 Kč + DPH. Podle fotografií se to však nedá poznat. Po kontrole objektivu mohu určit cenu přesněji. Dle mého názoru, by oprava byla rentabilní do 3000 Kč + DPH.

S pozdravem a přáním hezkého dne
...

Tých rentabilných 3000 Kč + DPH pre mňa určite nie je rentabilných Tak sa chcem spýtať čo je obruba 1. optického členu? je to ten malý čierny prúžok po obvode šošovky, ktorý ju tam akoby drží a tesní fugu?

Poprípade neviete či neservisuje Tamron aj niekto iný, kto má tiež prístup k náhradným dielom?

Dúfam že mi niekto pomôže, vopred ďakujem, a pridávam aj fotky čo osm poslal do servisu mailom.
 
Oki
2012-07-12 20:25:48+02
Nikto nemá skúsenosti so servisovaním Tamronu? Alebo niekto kto by mi mohol inak pomôcť? :-X
 
termitix
2012-07-12 23:13:41+02
skús sa informovať u Matunáka. Je to vychýrený opravár fotografickej techniky a na maily odpisuje veľmi promptne. On robí v Nových Zámkoch. Čakacie doby sú okolo 2 - 3 týždňov. Vie to aj relatívne presne do mailu naceniť takže si urobíš celkový obraz aké budeš mať náklady na opravu.
 
Oki
2012-07-12 23:37:41+02
Díky moc, už som mu napísal, som zvedavý, či má prístup aj k dielom od Tamronu. Ak hej, bola by to asi najlepšia volba, lebo som tu čítal veľa pozitívnych skúseností.
 
bonifacko
2012-07-13 06:54:21+02
Napíš Matunakovi, ako ti už radili. Ja som riešil Tamron cez Pentask, oni posielaju do Prahy. Menili tubus, oprava 120€.
 
Oki
2012-07-13 10:18:55+02
príspevok od: bonifacko
Napíš Matunakovi, ako ti už radili. Ja som riešil Tamron cez Pentask, oni posielaju do Prahy. Menili tubus, oprava 120€.
No opýtal som sa Matunáka či opravuje aj tamrony, priamo neodpovedal, ale pýtal sa na závadu, tak som mu to popísal, a som zvedavý čo odpíše. Asi má len obmedzený prístup k náhradným dielom, a obávam sa že nie všetku bude môcť opraviť, tak budem dúfať že toto áno No a výmena tubusu je asi náročnejšia, keďže musia v podstate rozmontovať celý objektív, a aj časť optiky vybrať a zmeniť. Mne ide o to, že ten objektív som kúpil za 120€ a aby sa mi to aj po tej oprave ako tak ešte oplatilo. Tak dík za rady, teraz už len čakať
 
bonifacko
2012-07-13 10:38:28+02
príspevok od: Oki
No opýtal som sa Matunáka či opravuje aj tamrony, priamo neodpovedal, ale pýtal sa na závadu, tak som mu to popísal, a som zvedavý čo odpíše. Asi má len obmedzený prístup k náhradným dielom, a obávam sa že nie všetku bude môcť opraviť, tak budem dúfať že toto áno No a výmena tubusu je asi náročnejšia, keďže musia v podstate rozmontovať celý objektív, a aj časť optiky vybrať a zmeniť. Mne ide o to, že ten objektív som kúpil za 120€ a aby sa mi to aj po tej oprave ako tak ešte oplatilo. Tak dík za rady, teraz už len čakať
Musíš na to pozerať trochu inak. Čo stojí nový? Asi 400€? Ak bude oprava za 120€, tak to maš akoby za 240€ a po čiastočnej generalke.
 
Oki
2012-07-13 11:20:37+02
príspevok od: bonifacko
Musíš na to pozerať trochu inak. Čo stojí nový? Asi 400€? Ak bude oprava za 120€, tak to maš akoby za 240€ a po čiastočnej generalke.
No veď do max. takej čiastky by som to aj akceptoval, ale zo všetkými nákladmi... Ako to je s dopravou? Keby som to napr. osobne odniesol do sídla penty, oni budú odomňa pýtať peniaze za prepravu do prahy? Na ich stránke som ti nenašiel, tam je len preprava vrámci SR... Ja len že to tiež nemusí byť zanedbateľná položka.
 
mikeskovci
2012-07-13 11:42:26+02
príspevok od: Oki
Díky moc, už som mu napísal, som zvedavý, či má prístup aj k dielom od Tamronu. Ak hej, bola by to asi najlepšia volba, lebo som tu čítal veľa pozitívnych skúseností.
Ja som z Matunakom spokojný.Ako sľúbil, tak aj spravil.Do troch týždňov doma.Len ja som nemal problém z Tamronom.
 
Oki
2012-07-13 11:45:53+02
príspevok od: mikeskovci
Ja som z Matunakom spokojný.Ako sľúbil, tak aj spravil.Do troch týždňov doma.Len ja som nemal problém z Tamronom.
Predchvíľou mi odpísal, že náhradné diely zabezpečuje jeho syn, že zistí dostupnosť a cenu, takže mám nejakú nádej
 
bonifacko
2012-07-13 11:53:52+02
príspevok od: Oki
No veď do max. takej čiastky by som to aj akceptoval, ale zo všetkými nákladmi... Ako to je s dopravou? Keby som to napr. osobne odniesol do sídla penty, oni budú odomňa pýtať peniaze za prepravu do prahy? Na ich stránke som ti nenašiel, tam je len preprava vrámci SR... Ja len že to tiež nemusí byť zanedbateľná položka.
Nie dopravu som neplatil, resp. nebola na fakture zvlašt učtovana. Praha dostane zasielku, tam sa na to pozru a napíšu do penty približnu cenu opravy a penta ťa kontaktuje za účelom odsuhlasenia nakladov. Vmestili sa do ceny, ako slubili.
 
Oki
2012-07-17 10:17:56+02
Hmmm, bohužial Matunák mladší mi traz odpísal že mi s tým nevedia pomôcť, lebo že jeho dodávatel momentálne potrebné náhradne diely nemá v ponuke. Takže nakoniec to bude musieť ísť do tej Prahy, a obávam sa tých 2800 a viac kč :-X
 
Oki
2012-08-06 11:32:47+02
Len keby to niekoho zaujímalo, objektív už je doma. Od vtedy čo som ho poslal, do dnešného príchodu kuriéra ubehlo 7 dní. Poslal som to do PentaSK a odtiaľ oni do toho pražského servisu. Stálo ma to 90€, výmena presknutej obruče, tesniaceho krúžku, obruby prednej optiky a aj predná optika. Na to že sa menilo aj sklo som s cenou spokojný, ešte stále sa to oplatilo
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()