Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

objektivy canon 100mm macro vs tamron 90mm vs sigma 105mm

hatamrc
2010-09-12 11:58:47+02
Dobry den Po dlhsej dobe som sa opat rozhodol "plesknut" po vacku .mozno to vyznie biedne ,ale pre mna ako studenta trva dost dlho kym si odlozim aj tych 400 euro a tak som sa rozhodol ze u mna doma pribudne dalsi objektiv .A teraz je problem nasledovny ,najradsej by som bral novy canon 100mm macro usm ,no stoji novy od 500 euro a tak sa mi tu naskytaju aj dalsie dva tamron 90mm a sigma 105mm Mohol by poradit niekto kto ma s tymito objektivmi skusenosti?ci je medzi nimi nejaky velky prakticky vyznam ,budem brat asi objektiv z bazaru v zaruke ,zatial som na to nedoplatil a tak to skusim aj teraz ,dufam ze sa vyhnem nejakemu nepodarku Konkretne moja otazka znie ,ktory z tychto troch si vybrat?pripadne mozno niekto z vas aj predava dakujem
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-09-12 12:25:08+02
Ked mas na canon tak canon... aj ja rozmyslam inak. Ten starsi nie ten Lkovy ten je drahy... Ja planujem tokinu sirokac a stovku makro... a mam pokoj uz nastalo...
 
hatamrc
2010-09-12 12:42:34+02
najhorsie je ze momentalne sa v bazaroch takmer nepredavaju ci uz canony ci tamron ci sigma ,su to podarene objektivy tak vela ludi si ich nechava pretoze na Lkovu radu proste nemaju
 
viking81
2010-09-12 13:14:36+02
nooo opticky su si velmi podobne....v tejto triede nenajdes zle sklo....ide vsak o to ze tamron ani sigma nemaju rychle ostrenie...canon je USM...ostri belskurychle...vlastna skusenost...to je jedna vec..druha vec...kedze nemaju nejaky druh ultrazvukoveho ostrenia...tak zvuk moze vyplasit potencionalny ciel fotenia...neviem teda co chces fotit...a posledna vec..tamron a sigma sa pri ostreni vysuvaju...takze to nie je bohvie co na fotenie hmyzu a tak :) bohzial stalke plati ze za kvalitu sa priplaca...
 
hatamrc
2010-09-12 13:26:22+02
jasne, takze najlepsie volba bude ako som ocakaval canon ,keby sa tak viacej bazarovo predavali ,je to kus problem zohnat bazarovy objektiv tohto druhu
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-09-12 13:38:28+02
ja sa len pridávam 100vka L je zbytočný luxus aspon pre mna, to si radšej šetriť zvyšné korunky na blesk alebo na 85F1,2L - to je už total ina kava.

A nie je to taký problém, na paladix.cz kukaj moravu a brno.. to nei je daleko
Výhoda Canon macra okrem USM je aj lepšia konštrukcia, menej aberácie a nič sa pri ostrení nevysúva / neotáča - to je pri makro super vec. S tým Canonom sa lepsie fotia kvoli lepsiemu AF aj portrety a akcie ako s T alebo sigma. Mal som T - ostry ale AF mi isiel na nervy aj s meniacou sa svetelnosťou..
 
conan7
2010-09-12 15:52:27+02
serus šéfko. presne ako Jozef. na pladixe som našiel hned tri, na prvej strane.
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?q=canon+100
 
Art-mis
2010-09-12 15:58:26+02
Vlastnim canon 100/2.8 usm a musim uznat ze je to velmi vydareny model. Ostatne menovane nepoznam, aj ked s tamronom(iny model) nemam prave najlepsie skusenosti. Ked si vyberam objektiv oslovim niekolkych ephotakov a zistujem ako su spokojny. Na canon som dostala len pozitivne ohlasy. Skus aj ty vyhladat objektiv a sleduj fotky....
 
hatamrc
2010-09-12 17:45:00+02
no tak ako som ocakaval sa aj stalo ,osobne som to tiez videl na ten canon ,no vy ste ma len utvrdili ..vidis conan7 paladix som nepozeral ,myslel som ze z ciech to nebudem riesit ,ale ked si to tak vezmem tak aj brno je blizsie ako napriklad kosice, tak to tam idem popozerat
keby ste niekto mali nahodou tento canon na predaj tak sa kludne ozvite
nebudem vymyslat teda a vezmem canon
dakujem
 
hatamrc
2010-12-07 13:43:22+01
Ahojte, nebudem zakladat zbytocne novu temu ,a tak skusim priamo v tejto.Mate niekto skusenosti s pouzitim canon 100mm f2.8 macro usm + makrososovky v rozpati od 1D-7D ,konkretne by ma zaujimal obrazovy vystup ,ako je to s kvalitou ,ked potrebujem zriesit este mensi detail ako 1:1 a popravde macro mp-e65mm je nad moj rozpocet
ak ma niekto odskusanu nejaku konkretnu sadu sosoviek ,ktore sa mu osvedcili sem s tym ,alebo je to uplne jedno a na znacne nezalezi ?
Je mi jasne ze so sosovkou nedosiahnem taku kvalitu ako bez nej
 
hatamrc
2010-12-07 13:43:22+01
Ahojte, nebudem zakladat zbytocne novu temu ,a tak skusim priamo v tejto.Mate niekto skusenosti s pouzitim canon 100mm f2.8 macro usm + makrososovky v rozpati od 1D-7D ,konkretne by ma zaujimal obrazovy vystup ,ako je to s kvalitou ,ked potrebujem zriesit este mensi detail ako 1:1 a popravde macro mp-e65mm je nad moj rozpocet
ak ma niekto odskusanu nejaku konkretnu sadu sosoviek ,ktore sa mu osvedcili sem s tym ,alebo je to uplne jedno a na znacne nezalezi ?
Je mi jasne ze so sosovkou nedosiahnem taku kvalitu ako bez nej
 
pYro
2010-12-07 14:04:38+01
[reply0=hatamrc]Ahojte, nebudem zakladat zbytocne novu temu ,a tak skusim priamo v tejto.Mate niekto skusenosti s pouzitim canon 100mm f2.8 macro usm + makrososovky v rozpati od 1D-7D ,konkretne by ma zaujimal obrazovy vystup ,ako je to s kvalitou ,ked potrebujem zriesit este mensi detail ako 1:1 a popravde macro mp-e65mm je nad moj rozpocet
ak ma niekto odskusanu nejaku konkretnu sadu sosoviek ,ktore sa mu osvedcili sem s tym ,alebo je to uplne jedno a na znacne nezalezi ?
Je mi jasne ze so sosovkou nedosiahnem taku kvalitu ako bez nej [/reply0]http://www.raynox.co.jp/english/dcr/dcr250/indexdcr250eg.htm
 
pYro
2010-12-07 14:04:38+01
http://www.raynox.co.jp/english/dcr/dcr250/indexdcr250eg.htm
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()