Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Čo kúpiť pri fotení v pohybe?

Slavka
Slavka 2008-06-17 20:03:20+02
Ahojte,rozmýšľam nad kúpou EOS 450D plus set 18-55. Budem to využívať najmä na fotenie v športových halách pri zápasoch basketbal a volejbal. Myslíte,že mi bude postačovať tento objektív na fotenie v pohybe, ako aj pri nedostatočnom, resp. umelom osvetlení haly? NIe som žiadny ani len poloprofesionál, ale už mi jednoducho nepostačuje doterajší Panasonic, s ktorým som prešla hory-doly. Ďakujem za radu.
 
LukiK
2014-07-15 12:54:05+02
príspevok od: archMaros
S tým cvikom mi je to úplne jasné. No najprv si musím kúpiť niečo schopné aby som potom nenadával. Obrazová kvalita sa mi páči u Canonu 6D, ale nechcem vyčerpať rodinný rozpočet . Ten 70D zobrať teda radšej len telo a kúpiť si nejake L-kove objektívy ? Určite potrebujem pre 70D min. rozsah 14-64 a to už znamená 2 objektívy. A som zase na dvoch litroch Tie CSC si práve teraz študujem /sú zrejme mechanicky jednoduchšie - čo im môže dávať lepšiu rýchlosť/. Je mi jasné, že treba kúpiť a fotiť, no keď si raz vyberiem nejaký systém tak tam budem musieť ostať.
Ja by som na to nesiel tak zhurta. Kup si klune aj bazarovu zrkadlovku napr. Canon 600d + objektiv 18-55mm som videl na bazosi za 300-350€. Uvidis, ze oproti kompaktu aj toto bude velky krok dopredu. Rovno presedlat na 6d by si mohol lutovat... resp. vyhodene peniaze. Lebo ako zaciatocnik ani zdaleka nedokazes vyuzit jeho potencial.
PS: a nezabudaj na to, ze 95% fotiek je tu na e-phote alebo aj na inom fotoportali softverovo upravovanych.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()