Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikkor 16-85 vs. Tamron 17-50 (bez VC)

marvi
marvi 2010-10-13 16:15:08+02
Ahojte....viem,ze sa to tu uz asi par krat rozoberalo, ale napriek tomu Vas poprosim o radu. V sucasnosti mam Tamron 17-50. Co sa tyka kvality obrazu a ostrosti,tak som velmi spokojny. Avsak po case som prisiel na par nedostatkov. A to najma: -pomale a nepresne ostrenie (niekedy nezaostri vobec) -pomerne maly rozsah (vzhladom na to,ze ho pouzivam najme pri cestovani a ako krajinkarsky objektiv) -chybajuca stabilizacia (obcas) Takze silno uvazujem o jeho nahradeni. Ako hlavny konkurent je spominany Nikkor 16-85. Ten by mal mat v podstate vsetko co chyba tomu Tamronu (f/2,8 mi nechyba). Precital som uz kopu recenzii, avsak aj tak sa neviem stale rozhodnut. Preferujem najme kvalitu kresby, ostrost a tak trochu aj rychlost ostrenia. Co povieste?..Oplati sa ich vymenit? Este ako pripadny konkurent tam je Nikkor 18-200. Avsak tam ma trosku odradila slabsia kresba hlavne na dlhsom konci. No ak ma niekto skusenosti, aku ma kresbu v rozsahu 120-200 pri f/8 a viac? PS: telo ma D5000 Diky za rady
 
CambalJozef
2012-11-10 15:38:36+01
príspevok od: Wlady
Asi naozaj som zle postavil otazku, lebo vobec sa nechvalim, prave naopak. Potrebujem svetelny zakladny zoom na fotenie v interieri na 17-55 ani z daleka nemam rozpocet. Tamron je super dostupny, ale ma svoje muchy, takze vaham. Teraz sa uz rozumieme?
Ako napisal Wlad na 50mm f5 je moc, to na D90ke ISOm nedozeniem, to je rozdiel skoro 2EV.
ok už chápem ja mám asi štastie mam ho na 50 d Canon a spokojnost no nie je raketa ale ten stabilizator šlape a treba si ho vymakat čo a ako ... držím palce ,,
 
CambalJozef
2012-11-10 15:50:48+01
príspevok od: DJW_
Pri zlom svetle na 50mm moze byt clona 2.8 zaujimava, preto u mna vyhral Tamron. Druhy dovod bol, že v protisvetle je 16-85 rovnako zla ako Tamron, tak načo platiť o toľko viac.
Každý chce čo najlepšiu kvalitu, no cena stúpa exponencionálne a kto si dovolí dat 1300 alebo 2000€ za jedno sklo.. V dnesnej dobe aj profesional porozmysla, ci mu to niekto niekedy zaplati. (narážam na trh - svadby chodia točiť čuráci s jednočipovým handycamom a fotia dobre že nie kompaktami z Tesca. Zn. Lacno)
plne stebou súhlas mam aj Canon objektívy a zázrak sa nedeje a hlavne značku musíš zacvakat mal som Canon 70-300 is usm a teraz mam Tamron 70-300 SP VC je o moc lepší ako aj o moc lacnejčí ......
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()