Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Makro fotografia-hmyz,drevo, kvety

Heat22
Heat22 2010-11-08 10:26:02+01
Dobrý deň, chcel by som touto cestou požiadať diskutujúcich odborníkov a pomoc a radu. Chcel by som sa zamerať na fotenie makra (Mám Nikon D90 + 18-105mm/3,5 Nikkor). Prečítal som o makre zopár kníh (Makro a detail-Robert Thompson; Makro fotografie-Milan Blšťák;Makrofotografie-Haje Jan Kamps ) lenže z týchto kníh som sa nedozvedel bližšie informácie ktoré som hľadal. V makro fotografii sa chcem zamerať na hmyz(aj lietajúci), kvety a drevo. Kvety a drevo sú statické, tam nie je čo odplašiť, tam nevzniká problém z blízkou vzdialenosťou objektívu od fotografovaného objektu. Lietajúci hmyz sa ale odplaší. Takže sa dostávam k mojej otázke. Akým objektívom tento problém riešiť.V podstate aby som mohol fotiť aj jedno aj druhé. Viem že sú objektívy s dlhým pevným ohniskom, lenže niektoré sú v cene auta. Ja musím pozerať aj na financie. Vybral som si týchto adeptov: 1. Tokina 100mm 2.8 ATX Digital Ready 1:1 AF-D Macro 2. SIGMA AF 105mm F2.8 D MACRO 1.1.mm EX 3. Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP macro Chcel by som sa spýtať, či mi niekto poradí nejaký vhodný model s pevným ohniskom, alebo nejaký iný(cca 300-400€, nový aj bazárový) s ktorým môžem fotiť makro - hmyz a aby som mohol fotiť z väčšej vzdialenosti (ale makro 1:1, clona f2,8)? Hľadal som aj tu na fóre, ale nejako mi to nevyšlo.... Vopred všetkým ďakujem za pomoc a radu.
 
photographer-jolly
2012-11-29 07:57:43+01
príspevok od: KESKOSENI
hladaš toto?
Áno, hľadám toto DVD.
(poslal som Ti správu)

Maj sa!
 
jarko27@gmail.com
2013-12-02 16:21:19+01
Ahojte prosím o radu. Mám fotoaparát Canon EOS 550 D k tomu setový objektív 18-55 a 70-300 a ešte Canon 50 mm f/1,8. Rád by som si urobil z týchto objektívov, alebo z jedného z nich objektív vhodný na macrofotografiu. Prečítal som si viacero možností. Uvažoval som na nasadením medzikrúžkov na teleobjektív + makrošošovky. Druhá možnosť nasadenie teleobjektívu, alebo iného s tých troch čo mám opačne. 3 možnosť spojenie niektorých dvoch s tých troch dokopy. Neviem sa rozhodnúť s ktorou kombináciu by som dosiahol ako také dobré výsledky. Ďakujem za odpoveď. Pokiaľ sú aj iné možnosti ako kúpa makro objektívu budem rád keď mi poradíte.
 
jarko27@gmail.com
2013-12-02 17:11:23+01
Ahojte prosím o radu. Mám fotoaparát Canon EOS 550 D k tomu setový objektív 18-55 a 70-300 a ešte Canon 50 mm f/1,8. Rád by som si urobil z týchto objektívov, alebo z jedného z nich objektív vhodný na macrofotografiu. Prečítal som si viacero možností. Uvažoval som na nasadením medzikrúžkov na teleobjektív + makrošošovky. Druhá možnosť nasadenie teleobjektívu, alebo iného s tých troch čo mám opačne. 3 možnosť spojenie niektorých dvoch s tých troch dokopy. Neviem sa rozhodnúť s ktorou kombináciu by som dosiahol ako také dobré výsledky. Ďakujem za odpoveď. Pokiaľ sú aj iné možnosti ako kúpa makro objektívu budem rád keď mi poradíte.
 
yquinox
2013-12-02 17:23:31+01
Tu to mas pekne rozpisane, je to len na tebe, ktorou cestou pojdes. Ak to myslis s makrom vazne, tak nakoniec aj tak skoncis pri makroobjektive .

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/makrofotografia-close-up/makro-s-digitalnou-zrkadlovkou-i-s-cim-na-makro/
 
gven
2014-05-10 21:14:40+02
Prosim vas , vie mi niekto dat odpoved? Rada fotim makro, mam Nikon 7100 a k nemu makro objektiv - mam tiez Olympus OMD a k nemu tiez makro objektiv - s tym OMD-ckom su moje makro snimky VZDY lepsie....cim to je????
 
blahoslav J B Art
2014-05-10 21:32:44+02
príspevok od: gven
Prosim vas , vie mi niekto dat odpoved? Rada fotim makro, mam Nikon 7100 a k nemu makro objektiv - mam tiez Olympus OMD a k nemu tiez makro objektiv - s tym OMD-ckom su moje makro snimky VZDY lepsie....cim to je????
je to objektivom a telom Olympus
... stabilizovany cip, mensi cip, takze vacsia hlbka ostrosti ... nepises aky mas makro objektiv na Nikonovi
 
gven
2014-05-11 07:32:59+02
príspevok od: blahoslav J B Art
je to objektivom a telom Olympus
... stabilizovany cip, mensi cip, takze vacsia hlbka ostrosti ... nepises aky mas makro objektiv na Nikonovi
Na Nikonovi a objektiv AF-S Micro Nikkor 60mm 1:2,8 G
 
martin9113
2014-05-11 10:03:12+02
príspevok od: gven
Prosim vas , vie mi niekto dat odpoved? Rada fotim makro, mam Nikon 7100 a k nemu makro objektiv - mam tiez Olympus OMD a k nemu tiez makro objektiv - s tym OMD-ckom su moje makro snimky VZDY lepsie....cim to je????
pri nikone skus pouzit stativ a zakrivanie hladacika a visiu clonu. omd ma mensi snimac tym padom aj veciu DOF . zakrivanie ma dost podstatny vplyv na kvalitu . pokial nemas oko pri hladaciku vnika cezen na snimac parazitarne svetlo a zhorsuje obraz
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()