Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Ochranná fólia na dislej

anubi
anubi 2010-11-22 19:36:27+01
Má niekto skúsenosti s ochrannou fóliou na displej HAMA?
 
pxls.jpg
2010-11-24 21:59:14+01
príspevok od: majster333
myslím, že to nie je o foťáku a o tvojej potrebe mať niečo novšie. Väčšinou každý poriadny foťák vydrží tak 10-15rokov a to sa ti už stihne poškriabať jedine žeby si nefotil.
ty teda bezne pouzivas patnastrocny fotoaparat s lcd displejom? :D

pred desiatimi rokmi sa zacal vyrabat canon D30 a nikon D1 ale ty si uz vtedy pouzival 5 rokov nejaky zazracny fotak a pouzivas ho doteraz. pred 15 rokmi neexistovali ani compactflash karty. noze nam prezrad meno toho fotaku ;)
 
javelin
2010-11-24 22:01:52+01
A na čo je tá fólia ???
 
duroslav
2010-11-24 23:27:36+01
príspevok od: javelin
A na čo je tá fólia ???
Dá sa pomocou nej z foťáku vyrobiť fóliovník :-)
 
jarine
2010-11-24 23:37:00+01
príspevok od: javelin
A na čo je tá fólia ???
...to si zabil :))))
 
cocoliso
2010-11-25 04:51:44+01
príspevok od: duroslav
Dá sa pomocou nej z foťáku vyrobiť fóliovník :-)
umrel som!!!!! :DDDDD
 
pxls.jpg
2010-11-25 14:14:16+01
príspevok od: javelin
A na čo je tá fólia ???
nikto nevie, ale asi to bude podobny zlozvyk ako nechavat ochrane folie na displejoch mobilov, ci nechavanie samolepiek typu ´designed for Windows 7´ ci ´Intel inside´ na notebookoch. ;)

najnovsie sa ma zacat vyrabat nalepka proti poskriabaniu UV filtra. ;)
 
KESKOSENI
2010-11-25 14:31:57+01
je to nieco podobne ako ovladace k telke,dvd-ku,k vezi.....zabalene v mikrotenovom vrecku.....
 
markato1
2010-11-25 14:40:15+01
sucastny fotak mam asi 3,5 roka ,,asi mesiac som mal na nom nejaku foliu,uz som to vyhodil a foliu uz nedam ziadnu,na displeji nieje ziaden skrabanec..a to fotak nesetrim..
 
javelin
2010-11-25 15:14:31+01
príspevok od: KESKOSENI
je to nieco podobne ako ovladace k telke,dvd-ku,k vezi.....zabalene v mikrotenovom vrecku.....
Prisahám, nekecám , osobne poznám rodinu , ktorá žije na poschodí svojho domu a prízemie má len pre návštevy....:))))
No a k téme....srdečne dlabem na to či mám niekde škrabanec , alebo nie....
či je fotka dobrá, alebo nie, mi dislpláj so škrabancami , alebo bez aj tak nerieši....to zbadám , tak ako všetci až na monitore..
Na tému FÓlia som dohovoril...:)))
 
majster333
2010-11-26 20:42:53+01
príspevok od: pxls.jpg
ty teda bezne pouzivas patnastrocny fotoaparat s lcd displejom? :D

pred desiatimi rokmi sa zacal vyrabat canon D30 a nikon D1 ale ty si uz vtedy pouzival 5 rokov nejaky zazracny fotak a pouzivas ho doteraz. pred 15 rokmi neexistovali ani compactflash karty. noze nam prezrad meno toho fotaku ;)
nie nemám 15ročný foták s LCD... Však som to ani nenapísal. Ale vravel som, že sa bez problémov dobré fotoapráty dožiju 15rokov. A že, na dobu kým ich treba vymeniť, sa oplatí ochranu LCD použiť. Snáď si to už teraz na druhý krát pochopil :-/
 
pxls.jpg
2010-11-27 01:08:12+01
príspevok od: majster333
nie nemám 15ročný foták s LCD... Však som to ani nenapísal. Ale vravel som, že sa bez problémov dobré fotoapráty dožiju 15rokov. A že, na dobu kým ich treba vymeniť, sa oplatí ochranu LCD použiť. Snáď si to už teraz na druhý krát pochopil :-/
tak inak :) ak fotak vymenis po 4 rokoch ako vies ze vydrzi 10-15 rokov? len tak ze ho naozaj tych 10-15 rokov pouzivas. inak ti kludne vydrzi aj 150 rokov ,ked lezi len tak na policke a garantujem ti, ze na nej sa ti lcd neposkriabe ;)

vsak kludne sa trapte s bublinkami pod foliou, odlepovanim, vyberom tej spravnej folie, platte. ja vravim ze je to zbytocnost a ani na 6 rocnom niekolko ludmi hojne pouzivanom fotaku nie su badatelne nejake skrabance co by ovplyvnovali kvalitu obrazu.
 
majster333
2010-11-28 11:34:41+01
príspevok od: pxls.jpg
tak inak :) ak fotak vymenis po 4 rokoch ako vies ze vydrzi 10-15 rokov? len tak ze ho naozaj tych 10-15 rokov pouzivas. inak ti kludne vydrzi aj 150 rokov ,ked lezi len tak na policke a garantujem ti, ze na nej sa ti lcd neposkriabe ;)

vsak kludne sa trapte s bublinkami pod foliou, odlepovanim, vyberom tej spravnej folie, platte. ja vravim ze je to zbytocnost a ani na 6 rocnom niekolko ludmi hojne pouzivanom fotaku nie su badatelne nejake skrabance co by ovplyvnovali kvalitu obrazu.
tak inak :/ tú fóliu na ktorú som upozornil mám už cca 1,5 rokov nie sú na nej žiadne bublinky a ani sa neodliepa. Ja neviem koľko v skutočnosti fotoaparáty vydžia, ale to ani ty nevieš, že či ich o 4 roky niekto vymení... ja si to myslím práve podľa toho, koľko vydržali tie prvé digi foťáky a ešte ich občas niekto stále predáva.
Vieš ono je veľa spôsobov hojného používania, chápes? Ja som mal po 2 rokoch hojného používania značné škrabance. Ide o to ako veľmi sa ti chce starť o techniku, a či na to ešte máš vôbec silu, keď si niekde von na viac dní.
 
Fatty
2011-02-15 11:52:36+01
nechcem zakladať novú tému tak to dám sem...

mne nejde ani tak o ochranu LCD pred poškrabaním ale zlepšenie viditeľnosti na slnku kedže s GF1 som odkázaný fotiť iba skrz displej tak to chcem nejako riešiť...

existuje niečo ako antireflex fólia?
skúsenosti, odporúčania sú vítané dík
 
tomasGalajda
2011-02-15 12:15:41+01
príspevok od: pxls.jpg
nikto nevie, ale asi to bude podobny zlozvyk ako nechavat ochrane folie na displejoch mobilov, ci nechavanie samolepiek typu ´designed for Windows 7´ ci ´Intel inside´ na notebookoch. ;)

najnovsie sa ma zacat vyrabat nalepka proti poskriabaniu UV filtra. ;)
najnovsie sa ma zacat vyrabat nalepka proti poskriabaniu UV filtra.


 
Granko
2011-02-15 12:17:03+01
príspevok od: Fatty
nechcem zakladať novú tému tak to dám sem...

mne nejde ani tak o ochranu LCD pred poškrabaním ale zlepšenie viditeľnosti na slnku kedže s GF1 som odkázaný fotiť iba skrz displej tak to chcem nejako riešiť...

existuje niečo ako antireflex fólia?
skúsenosti, odporúčania sú vítané dík
A prečo by neexitovala?!
Videl si niekedy napr. na displejoch telefónov matnú fóliu, na PDA-čkach, na notebookoch atď? Tak to je antireflex. Dá sa to strihať, je to pre rôzne prevedenia techniky a aj pre foťáky. Ak máš nainštalovaného uja Gúgla, zistíš všetko. Ale k tomu treba trochu chcenia. A keďže ja som chcel, venoval som tvojej lenivosti dve minúty ;o) grátis :o))

http://tinyurl.com/6b87s4o

http://www.boxwave.com/products/cleartouch/cleartouch-screen-protector-panasonic-gf1_3920.htm

http://www.amazon.co.uk/Anti-Glare-Screen-Protector-Panasonic-Digital/dp/B003WH7GKA
 
tomasGalajda
2011-02-15 12:26:35+01
K Nikonom (poväčšine) dodáva výrobca ochranný plast (u ostatných značiek netuším). Ja osobne ho mám nasadený na foťáku takmer stále....
prečítal som si názory niektorých a viac menej sa ´´vysmievajú´´ ochrane LCD displeja...neviem, čo je na tom zlé alebo dokonca smiešne ak niekto chce svoju foto techniku ochrániť (značí to len o tom, že mu na tej veci záleží)....všetci predsa dobre vieme, že to nie sú MALÉ čiastky čo za ňu platíme.... Ak by ste potom chceli predať takýto foťák tak je to asi len Vaše +

Na druhej strane netreba to tiež preháňať:
určite je menšia pohroma ak sa ti poškrabe povrch displeja ako keby sa ti poškrabala optika a pod...

môj názor.
 
Fatty
2011-02-15 12:34:10+01
príspevok od: Granko
A prečo by neexitovala?!
Videl si niekedy napr. na displejoch telefónov matnú fóliu, na PDA-čkach, na notebookoch atď? Tak to je antireflex. Dá sa to strihať, je to pre rôzne prevedenia techniky a aj pre foťáky. Ak máš nainštalovaného uja Gúgla, zistíš všetko. Ale k tomu treba trochu chcenia. A keďže ja som chcel, venoval som tvojej lenivosti dve minúty ;o) grátis :o))

http://tinyurl.com/6b87s4o

http://www.boxwave.com/products/cleartouch/cleartouch-screen-protector-panasonic-gf1_3920.htm

http://www.amazon.co.uk/Anti-Glare-Screen-Protector-Panasonic-Digital/dp/B003WH7GKA
hej hej...vďaka, čestne priznávam že som bol lenivý hladať, resp. prelúskavať sa medzi google výsledkami sa mi nechce ...išlo mi skôr o skúsenosti z prvej ruky - či je ten antireflex funkčný a na kolko, atd.

-trošku sa urobiť sprostým niekedy nezaškodí, človek síce dostane vynadané, ale nájde sa aj pár konkrétnych odpovedí, takže to prinesie ovocie
 
Granko
2011-02-15 12:51:34+01
príspevok od: Fatty
hej hej...vďaka, čestne priznávam že som bol lenivý hladať, resp. prelúskavať sa medzi google výsledkami sa mi nechce ...išlo mi skôr o skúsenosti z prvej ruky - či je ten antireflex funkčný a na kolko, atd.

-trošku sa urobiť sprostým niekedy nezaškodí, človek síce dostane vynadané, ale nájde sa aj pár konkrétnych odpovedí, takže to prinesie ovocie
Funkčný je - na PDA-čku mám antireflexnú fóliu a bez nej by som ho asi vyhodil, lebo na slnku je obyčajné sklo ako zrkadlo. Síce každý narcis sa poteší, že sa vidí aj pri práci s technikou, kde je displej, no nakoľko ja razím cestu - keď sa kukám na displej, chcem vidieť obraz v ňom a nie všetko, čo je pred ním, volím cestu matného displeja - na mobile, na pda-čku, na notebooku, na monitore a pokiaľ to ide i na foťáku.

Ono urobiť sa trochu sprostým nestojí žiadnu námahu, len ak to človek urobí viackrát, minie sa to účinku, nakoľko po druhýkrát už nedostane odpoveď.
 
Fatty
2011-02-15 13:14:46+01
príspevok od: Granko
Funkčný je - na PDA-čku mám antireflexnú fóliu a bez nej by som ho asi vyhodil, lebo na slnku je obyčajné sklo ako zrkadlo. Síce každý narcis sa poteší, že sa vidí aj pri práci s technikou, kde je displej, no nakoľko ja razím cestu - keď sa kukám na displej, chcem vidieť obraz v ňom a nie všetko, čo je pred ním, volím cestu matného displeja - na mobile, na pda-čku, na notebooku, na monitore a pokiaľ to ide i na foťáku.

Ono urobiť sa trochu sprostým nestojí žiadnu námahu, len ak to človek urobí viackrát, minie sa to účinku, nakoľko po druhýkrát už nedostane odpoveď.
OK, dík... ešte prezrad značku fólie aby sme sa niekam posunuli

inak, je mi jasné že každá fólia viac-menej zhorší LCD (rozostrí, príp. pokaká farby) - ide už len o to ktorá menej ako viac
 
Granko
2011-02-15 13:18:38+01
príspevok od: Fatty
OK, dík... ešte prezrad značku fólie aby sme sa niekam posunuli

inak, je mi jasné že každá fólia viac-menej zhorší LCD (rozostrí, príp. pokaká farby) - ide už len o to ktorá menej ako viac
ja mám 3M. Ale to nie je o značke. A dupľom nie o tom, že značková ti obraz rozostrí viac ako neznačková. Rozdiel nepoznať.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()