Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

stara dobra minolta (alebo poradte dslr:)

horol
2008-07-25 21:32:00+02
ahojte, patrim do skupiny starych minoltakov a dost ma mrzi co sa udialo pri vstupe do digi sveta (k-m a teraz sony). cakam cakam, ako sa to cele pohne, ale nie som prilis spokojny :). sony konecne vydala rozumne telo (alpha700) pri ktorom mi srdce poskocilo, ale co ma trapi viac su objektivy... canon ma celkom rozumnu radu f2.8 a lacnejsich f4 objektivov, ktorou pokryva cely rozsah od sirokacov az po ultra zoomy, lenze tie ich tela mi nijak raz nesedia do ruky (proste som minoltak:). uvazujem nad prechodom na nikon (d200, d300, mozno lacnejsi d80 a neskor full frame), ktory sa ovladanim najviac blizi minolte. co sa tyka tiel (sony, canon, nikon), tam je to jasne. technicke parametre su velmi porovnatelne. skor sa mi jedna o ergonomiu a ta mi na canone nesedi. keby mal sony rozumnu radu objektivov (nechcem ich DT, co po prechode na full frame?) zostavam pri sony. preto uvazujem nad prechodom na nikon. bude mi vsak luto nechat len tak minoltacke veci (blesk, asi dva dobre objektivy a jeden kitovy). riesil niekto nieco podobne a vyriesil tuto dilemu?:) viem ze pan nikon je tu dlhe roky (a porovnavam tuto znacku s minoltou). ako je to s objektivmi pre nikon? (ked neuvazujem tretie strany sigma, tamron,...) je to porovnatelne s canonom? (hlavne f4 skla. za 70-200/f2.8 nechcem dat 100litrov:) dik za vas nazor.
 
Ferdo
2008-07-26 00:40:06+02
horol telo A700 je minimalne take dobre ako stare dobre Minolty. Ked mas slusne skla, ostan pri nej. Skla Sony sa daju zohnat mino EU za slusnu cenu. Nuz som zvedavy kedy sa Sony spamata a ceny ich prislusenstva v EU budu na priblizne rovnakej urovni ako Canon/Nikon. Ked si pozres USA, Sony CZ 24-70/2.8 je za zhruba rovnaku cenu ako Nikkor 24-70/2.8. Ja som tuto dilemu riesil pred niekolkymi mesiacmi, mal som staru Minoltu 5D a asi 4 celkom slusne skla a potom co som chytil do ruk A700, uz som ho nechcel pustit :) Prechod na inu znacku by ma stal priliz vela. No a skla ci ine prislusenstvo riesim nakupom mimo slovenska... oplati sa :)
 
2008-07-26 12:48:53+02
horol:
ako vidim, nemas priliz vela prislusenstva. vypocitaj si, co chces kupit, pozri si ponuku v bazaroch a novych objektivov, skoc do obchodu a osahaj si nejake nikony, sony fotaky, skus ovladanie a rozhodni sa.
kazdy tu vie, ze sony nemam kvoli ich trhovej politike rad. nestaraju sa o zakaznika, ide im len o zisk. nikon naproti tomu v poslednej dobe pocuva hlavne zakaznikov a prichadza s jednym telom lepsim, nez druhym (D3, D300 a D700 valcuju konkurenciu). navyse sa pridali aj objektivy a ak je pravda, co sa posuskava a nikon pride s radou af-s F1.4 sirokacov a zakladakov (24/1.4, 35/1.4 a 50/1.4), tak sa canon moze naozaj bat ;)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()