Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nakup fototechniky z USA , male drobnoti ako Pamatove karty ????

Lubosza85
2011-05-11 12:07:16+02
Dobry chcem sa spytat ci mate skusenosti s nakupom drobnej techniky na fotenie z USA , viem precital som si co vsetko treba urobit ked pride tovar na slovensko len som nikde nanasiel ci sa to vztahuje aj na taketo drobnosti , mna skor trapi ze vec co chcem stoji 20 dolarov a naklady na clo a DPH su asi 15 eur , + dovoz , treba ozaj toto vsetko absolvovat , da sa to nie ako obísť , ak by mi to poslal niekdo ako balik domov a nie z obchodu , dakujem za ochotu , skor ma zuaujima skusenosti .
 
bAger
2011-05-11 12:20:01+02
príspevok od: Lubosza85
Dobry chcem sa spytat ci mate skusenosti s nakupom drobnej techniky na fotenie z USA , viem precital som si co vsetko treba urobit ked pride tovar na slovensko len som nikde nanasiel ci sa to vztahuje aj na taketo drobnosti , mna skor trapi ze vec co chcem stoji 20 dolarov a naklady na clo a DPH su asi 15 eur , + dovoz , treba ozaj toto vsetko absolvovat , da sa to nie ako obísť , ak by mi to poslal niekdo ako balik domov a nie z obchodu , dakujem za ochotu , skor ma zuaujima skusenosti .
do hodnoty 23 eur (tovar + postovne) sa clo ani dph neplati, do hodnoty 120 eur myslim sa plati iba dph a nad tuto hodnotu sa plati aj clo aj dph
 
uncle_roxor
2011-05-11 12:27:14+02
podobna tema sa tu preberala uz niekolko krat, vacsinou ale v kontexte nakupu drahsich veci - fotakov a skiel. niektori predajci su ochotni posielat baliky oznacene ako darcek - gift, ini nie ... ale ani to ti celkom nezarucuje, ze ti ho neotvoria a nevyrubia clo.

inac skusal si pozerat dajme tomu britsky amazon? ja v poslednej dobe nakupujem karty len odtial a nemozem povedat jedno krive slovo ... pokial mas niekoho, aby ti vec doniesol z UK, tak nieje co riesit, pokial nie, tak bude zavisiet od vysky postovneho ci sa ti to oplati
 
Miro Bartánus
2011-05-11 12:53:05+02
Drobnosti sa oplatia z Hong Kongu / Číny. Majú väčšinou Free PP. Kupoval som Sanyo Eneloop, nejaké káble, odrazky atď. Veci ktoré nebudeš chcieť reklamovať. Treba brať do úvahy hodnotenia predajcu a neísť pod 99%.
 
tomis.ales
2011-05-11 13:37:49+02
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_35O/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_317/_me/7_0_M6-7_0_R5-7_0_O9/_s.7_0_A/7_0_35O
Vsetko, co potrebujes vediet o dovozu tovaru z krajin mimo EU.
Mne prvy balik z USA otvorili, pritom to bolo iba CD. Na druhu stranu, z Ciny mi prisiel vacsi batoh a nikto nic neotvaral. Taku malu blbost ti asi neotvoria, pokial predajca samozrejme neda na obal cenu. Zabudni na nieco ako GIFT alebo COMMERCIAL SAMPLE, to u nasich colnikov neplati, ich to podla zakona ani nemoze zaujimat.
Ak ti to otvoria a budes to mat cez cenu, budes musiet ist do BA alebo KE si vypisat papiere a vyzdvihnut a zaplatit. Alebo si na to najmes spedicku, napr. UPS...
 
xmartankox
2011-05-11 14:27:38+02
príspevok od: tomis.ales
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_35O/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_317/_me/7_0_M6-7_0_R5-7_0_O9/_s.7_0_A/7_0_35O
Vsetko, co potrebujes vediet o dovozu tovaru z krajin mimo EU.
Mne prvy balik z USA otvorili, pritom to bolo iba CD. Na druhu stranu, z Ciny mi prisiel vacsi batoh a nikto nic neotvaral. Taku malu blbost ti asi neotvoria, pokial predajca samozrejme neda na obal cenu. Zabudni na nieco ako GIFT alebo COMMERCIAL SAMPLE, to u nasich colnikov neplati, ich to podla zakona ani nemoze zaujimat.
Ak ti to otvoria a budes to mat cez cenu, budes musiet ist do BA alebo KE si vypisat papiere a vyzdvihnut a zaplatit. Alebo si na to najmes spedicku, napr. UPS...
Mne colnik asi pred 2 tyzdnami ponukol moznost ze mi to mozu poslat na dobierku (v cene colneho dlhu/dph samozrejme)
 
xmartankox
2011-05-11 14:29:21+02
P.S. Cize by nebolo treba nikam chodit, iba zavolat, poslat potvrdenie o tom kolko si za to zaplatil a na svojej poste si vyzdvihut dobierku...
 
tomis.ales
2011-05-11 15:52:54+02
príspevok od: xmartankox
P.S. Cize by nebolo treba nikam chodit, iba zavolat, poslat potvrdenie o tom kolko si za to zaplatil a na svojej poste si vyzdvihut dobierku...
Aj mne raz doviezla UPS tovar z USA. Ako na dobierku som zaplatil clo a DPH. Ale to bolo UPS posielane uz z USA, myslim.
A ano, mas pravdu vraj staci poslat nejake tie potvrdenia o zaplateni a da sa to aj tak. Bracho to tak urobil. Takze da sa to aj jednoduchsie.
 
keko
2011-05-11 16:01:10+02
Akurat som sa vratil z colnice. Upotenych a frflajucich colnikov, vypisovanie sekov, behanie na stvrte poschodie a naspat mam zas na nejaky cas az po krk.
Nuz setrit sa naozaj vyplati. Ved vybavit vyvoz kvoli reklamacii ... prajem vela zabavy a bohatych zivotnych skusenosti.


Vyhybanie sa daniam (clo je dan) je trestny cin uz pomerne od nizkej sumy
 
xmartankox
2011-05-11 16:10:59+02
príspevok od: keko
Akurat som sa vratil z colnice. Upotenych a frflajucich colnikov, vypisovanie sekov, behanie na stvrte poschodie a naspat mam zas na nejaky cas az po krk.
Nuz setrit sa naozaj vyplati. Ved vybavit vyvoz kvoli reklamacii ... prajem vela zabavy a bohatych zivotnych skusenosti.


Vyhybanie sa daniam (clo je dan) je trestny cin uz pomerne od nizkej sumy
predpokladam ze si bol na tomasikovej... Ja som mal stastie, bol tam mily a ochotny ujo, keby vsetci boli ako on, nikto by nikdy nefrflal na statnu spravu.

Dokonca som si zabudol potvrdenie o vyske platby, zavolal ma dnu, pustil ku kompu, ze mozem sa prihlasit na mail aj tam a vytlacit u nich. No a na zaver dal to co som spomenul, ze sak nemuseli sme kvoli tomu chodit do BA, ze nabuduce mozeme aj dobierkou.
U mna ma velke megavelke obrovske plus ten chlapik. Skoda ze som zabudol meno.
 
keko
2011-05-11 18:04:51+02
príspevok od: xmartankox
predpokladam ze si bol na tomasikovej... Ja som mal stastie, bol tam mily a ochotny ujo, keby vsetci boli ako on, nikto by nikdy nefrflal na statnu spravu.

Dokonca som si zabudol potvrdenie o vyske platby, zavolal ma dnu, pustil ku kompu, ze mozem sa prihlasit na mail aj tam a vytlacit u nich. No a na zaver dal to co som spomenul, ze sak nemuseli sme kvoli tomu chodit do BA, ze nabuduce mozeme aj dobierkou.
U mna ma velke megavelke obrovske plus ten chlapik. Skoda ze som zabudol meno.
Ale ano, chodievam tam pravidelne. Ale o 12:29 sa zrazu vsetci spotia a aj ked reaguju privetivo, urcite to nie je prostredie vhodne pre instituciu EU.
Bol som vybavovat plyn na Plynarenskej ulici. Hrozne vela vybavovania, extremne vela cakania, ale baby profesionalky, klimatizovana expozitura, perfektne upravena a vydedignovna. Aj ked som bol upoteny spociatku ja, pri cakani som sa uvolnil a skludnil. Alebo zdravotna poistovna (ta Racianskej). Sice na prvom poschodi, ale cista, pekna, klimatizovana, baba perfektne zvladla narocnejsi aministrativny ukon... Danovy urad BAII, alebo Ustredne danove riaditelstvo ... Je vela pripadov, ako to ma vyzerat. Colnica na Tomasikovej taka nie je. Aj ked su ujkovia celkom vpoho (kym sa neblizi zaverecna).
 
Marcel Rebro
2011-05-11 18:08:04+02
príspevok od: keko
Akurat som sa vratil z colnice. Upotenych a frflajucich colnikov, vypisovanie sekov, behanie na stvrte poschodie a naspat mam zas na nejaky cas az po krk.
Nuz setrit sa naozaj vyplati. Ved vybavit vyvoz kvoli reklamacii ... prajem vela zabavy a bohatych zivotnych skusenosti.


Vyhybanie sa daniam (clo je dan) je trestny cin uz pomerne od nizkej sumy
ak nenakupujes obchodny tovar, moze vsetko vybavit mailom a tovar ti zaslu kurierom / dobierkou. clo a DPH zaplatis pri prevzati ... je to na zadnej strane Ozanmeni o ulozeni zasielky ci ako sa vola ten papier
 
keko
2011-05-11 18:15:32+02
príspevok od: Marcel Rebro
ak nenakupujes obchodny tovar, moze vsetko vybavit mailom a tovar ti zaslu kurierom / dobierkou. clo a DPH zaplatis pri prevzati ... je to na zadnej strane Ozanmeni o ulozeni zasielky ci ako sa vola ten papier
To je pre mna nove, uz som to tu cital, nabuduce to urcite vyuzijem. Podla mna je toto asi najlepsi krok v ustrety eBay a Amazon positive ludi
 
Marcel Rebro
2011-05-11 18:17:34+02
príspevok od: keko
To je pre mna nove, uz som to tu cital, nabuduce to urcite vyuzijem. Podla mna je toto asi najlepsi krok v ustrety eBay a Amazon positive ludi
staci preposlat mail z Paypala, cislo zasielky aadresu trvaleh bydliska .... a Tomasikova never more ...
 
xmartankox
2011-05-11 20:32:40+02
príspevok od: keko
Ale ano, chodievam tam pravidelne. Ale o 12:29 sa zrazu vsetci spotia a aj ked reaguju privetivo, urcite to nie je prostredie vhodne pre instituciu EU.
Bol som vybavovat plyn na Plynarenskej ulici. Hrozne vela vybavovania, extremne vela cakania, ale baby profesionalky, klimatizovana expozitura, perfektne upravena a vydedignovna. Aj ked som bol upoteny spociatku ja, pri cakani som sa uvolnil a skludnil. Alebo zdravotna poistovna (ta Racianskej). Sice na prvom poschodi, ale cista, pekna, klimatizovana, baba perfektne zvladla narocnejsi aministrativny ukon... Danovy urad BAII, alebo Ustredne danove riaditelstvo ... Je vela pripadov, ako to ma vyzerat. Colnica na Tomasikovej taka nie je. Aj ked su ujkovia celkom vpoho (kym sa neblizi zaverecna).
Ja som tam bol zrovna ze pred zaverecnou (prisli sme 14:00, zaverecna je 14:30)
Asi som mal prosto stastie.
Ale silno suhlasim, ze to prostredie je deprimujuce, a takto by to urcite vyzerat nemalo.Malicke okienko, chlapik daleko, odovzdavanie zasielok v "kumbale", atd.
Dufam ze tam tak skoro zas nepojdem, leti mi jedna zasielka tak na hrane vycislenia DPH
 
keko
2011-05-11 20:37:20+02
príspevok od: xmartankox
Ja som tam bol zrovna ze pred zaverecnou (prisli sme 14:00, zaverecna je 14:30)
Asi som mal prosto stastie.
Ale silno suhlasim, ze to prostredie je deprimujuce, a takto by to urcite vyzerat nemalo.Malicke okienko, chlapik daleko, odovzdavanie zasielok v "kumbale", atd.
Dufam ze tam tak skoro zas nepojdem, leti mi jedna zasielka tak na hrane vycislenia DPH
No ja som nemal pribalenu fakturu, takze som tam musel. Dokladoval som vytlacenymi strankami z eBay a PayPal. Ale na buduce si to neham poslat dobierkou, ako som sa to dneskaj tu docital
 
martinkoegres
2011-05-11 21:11:25+02
Ja kupujem z ebay.com, kamarát odtiaľ kúpil aj 60D s battery gripom. Nikto nám nikdy nič neotváral, neodbaľoval, vždy všetko prišlo nepoškodené, bez cla a hlavne lacnejšie ako na Slovensku
 
xitanaf
2011-05-11 21:51:42+02
Mne isli z USA hodinky, tenisky, handry, suciastky na auto a podobne somarinky ale riesil som to, tak ze kamosov brat kt. tam bol na stud. pobyte to na zaklade mnou zaslanych link objednal, potom vsetko odbalil z orig obalov, natlacil do baliku a poslal na slovensko ako sukromna osoba. Mozno preto to nikdy nik neotvaral...
 
Fatty
2011-05-14 16:05:38+02
kupoval som teraz objektiv z Japonska a v Track&Trace je status - na colnici, chýba faktúra...
hrozí mi platenie cla a DPH?

inak, je to od rovnakého predajcu čo asi pred rokom a vtedy nebol nijaký problém, prišlo mi pekne priamo domov...
 
keko
2011-05-14 16:15:51+02
príspevok od: Fatty
kupoval som teraz objektiv z Japonska a v Track&Trace je status - na colnici, chýba faktúra...
hrozí mi platenie cla a DPH?

inak, je to od rovnakého predajcu čo asi pred rokom a vtedy nebol nijaký problém, prišlo mi pekne priamo domov...
No vzdy hrozi clo a DPH. Nemysli, ze ked tam nie je faktura, ze si nezozenu cenu na objektiv. Staci niektory zo slovenskych portalov a DPH a clo budu na svete. Este budes rad dokladovat, kolko si za to zaplatil (ide to pomocou vypisov z uctu a stiahnutych stranok z obchou, pripadne mailova komunikacia s predavajucim), aby si platil co najmenej. A nesnaz sa napajedit colnika naivnym tvrdenim, ze dopravne je v cen ...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()