Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Ako nakupovať zo zahraničných e-shopov?

Dano32
Dano32 2008-07-27 17:35:35+02
Zdravím všetkých skúsených fotografov. Prosím, poraďte ako kúpiť zrkadlovku zo zahraničných internetových obchodov (Anglicko, USA, alebo ??). Cena je tam neporovnateľne výhodnejšia a z fóra, čo som tu čítal, mi nie je jasné, ako dokážete kupovať dokonca z Hongkongu :-). Snívam o Nikone D300 + 18-200 AF-S DX VR. Moc moc ďakujem za vaše rady a tipy.
 
om1ci
2017-06-08 07:07:16+02
príspevok od: jan21
A ty mas osobnu skusenosť dovozu/nákupu mimo eu teraz s novými pravidlami?
Mňa to asi čaká a tak zháňam realne info a postupy.
nemam, ale myslim ze toto sa tyka iba nakupu pre dalsi predaj resp pre podnikatela, ako ked si v minulosti musel vypisovat JCD.
Ak si to dovezies, nechas poslat, pre osobnu potrebu, nie je treba vyplnovat ani tento elektronicky formular.
Najlepsie je zavolat niekam na preclievaciu pobocku a budes mat spravne info,



moja predosla poznamka smerovala k spravaniu sa toho Petra, on tam vlastne telefonoval uz s umyslom zdrbat colnika, pohadat sa ..ukazat aky je on frajer.
 
jan21
2017-06-09 06:28:24+02
príspevok od: om1ci
nemam, ale myslim ze toto sa tyka iba nakupu pre dalsi predaj resp pre podnikatela, ako ked si v minulosti musel vypisovat JCD.
Ak si to dovezies, nechas poslat, pre osobnu potrebu, nie je treba vyplnovat ani tento elektronicky formular.
Najlepsie je zavolat niekam na preclievaciu pobocku a budes mat spravne info,



moja predosla poznamka smerovala k spravaniu sa toho Petra, on tam vlastne telefonoval uz s umyslom zdrbat colnika, pohadat sa ..ukazat aky je on frajer.
Hej
...je novinár, bloger.
 
z80
2017-06-09 07:41:30+02
príspevok od: om1ci
nemam, ale myslim ze toto sa tyka iba nakupu pre dalsi predaj resp pre podnikatela, ako ked si v minulosti musel vypisovat JCD.
Ak si to dovezies, nechas poslat, pre osobnu potrebu, nie je treba vyplnovat ani tento elektronicky formular.
Najlepsie je zavolat niekam na preclievaciu pobocku a budes mat spravne info,



moja predosla poznamka smerovala k spravaniu sa toho Petra, on tam vlastne telefonoval uz s umyslom zdrbat colnika, pohadat sa ..ukazat aky je on frajer.
Byrokraticka preclievacia procedura "vdaka" byrokratom z Bruselu sa uz netyka len dovozu na podnikanieie ale aj na osobnu spotrebu (od maja tohto roku):
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_obcania-precl-zvladaju
Nazov toho clanku je krasna propaganda, Hovori o tom, ze obcania system preclievania zvladaju a v texte sa pise "registráciu zvládlo aj 6 fyzických osôb nepodnikateľov. Tie spolu podali 10 colných vyhlásení, pričom polovica zo zásielok je už v rukách majiteľov.", ze cely ten byrokraticky cirkus bolo schopnych absolvovat SEST ludi.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()