Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Statív pre fotenie krajiniek, cestovateľský

alaica
2012-10-21 11:54:25+02
Zdravím Vás, chchela by som Vás poprosiť o radu. VYberám statív, za rozumnú cenu slušná kvalita, pre fotenie krajiniek a na cesty, túry, ľahký, aby som nemusela rozmýšľať, či ho brať, či nie, a pritom pevný. Celkom ma oslovila značka Triopo, titánový statív aj s hlavou , max. výšky 153cm váži 1.8 kg. Karbónové sú už ľahšie, ale momentálne som nejaký zaujímavý nenašla dostupný. Aká je optimálna max. výška statívu? Postačuje napr. 145cm?
 
inkubbus
2012-10-21 12:14:56+02
Max. Vyska stativu? Asi taka aby sa ti s nim pohodlne pracovalo a nemusela si sa pri nom hrbit. Lebo ak budes chciet niekedy nizky stativ pouzit tak aby si mala fotak vo vyske oci, tak budes musiet vysunut aj stredovy stlpik a tym uz sa straca stabilita.
 
Janet
2012-10-21 12:21:54+02
príspevok od: alaica
Zdravím Vás, chchela by som Vás poprosiť o radu. VYberám statív, za rozumnú cenu slušná kvalita, pre fotenie krajiniek a na cesty, túry, ľahký, aby som nemusela rozmýšľať, či ho brať, či nie, a pritom pevný. Celkom ma oslovila značka Triopo, titánový statív aj s hlavou , max. výšky 153cm váži 1.8 kg. Karbónové sú už ľahšie, ale momentálne som nejaký zaujímavý nenašla dostupný. Aká je optimálna max. výška statívu? Postačuje napr. 145cm?
Osobne mám tento a je slušne stabilný, ľahký a skladný http://stativy.heureka.sk/velbon-ultra-luxi-m/ Teraz je drahší, ja som ho kúpila v akcii, ak sa rozhodneš pre kúpu, tak myslím, že budeš spokojná, príležitostne sa pomestí aj do väčšej dámskej kabelky !
 
alaica
2012-10-21 12:34:34+02
príspevok od: inkubbus
Max. Vyska stativu? Asi taka aby sa ti s nim pohodlne pracovalo a nemusela si sa pri nom hrbit. Lebo ak budes chciet niekedy nizky stativ pouzit tak aby si mala fotak vo vyske oci, tak budes musiet vysunut aj stredovy stlpik a tym uz sa straca stabilita.
no meriam 165cm, tak by som mala mat stativ tak 155cm? to by malo logiku
 
calimero
2012-10-21 12:41:04+02
príspevok od: alaica
no meriam 165cm, tak by som mala mat stativ tak 155cm? to by malo logiku
Ak merias 165cm, oci mas zhruba vo vyske 155cm, vyska samotneho aparatu ti prida dalsich 10cm, takze teoreticky staci stativ 145cm aj s hlavou. Navyse, pri foteni zo stativu sa vacsinou foti v miernom predklone. Ale na druhej strane, ako je pisane vyssie, stativ ma vacsiu stabilitu vtedy, ked netreba vysuvat stredovy stlpik. Tak si vyber
 
alaica
2012-10-21 12:43:04+02
príspevok od: Janet
Osobne mám tento a je slušne stabilný, ľahký a skladný http://stativy.heureka.sk/velbon-ultra-luxi-m/ Teraz je drahší, ja som ho kúpila v akcii, ak sa rozhodneš pre kúpu, tak myslím, že budeš spokojná, príležitostne sa pomestí aj do väčšej dámskej kabelky !
Vyzerá zaujímavo, ale ta max. výška 137cm je aj po vysunutí stredovej tyče? Nie je ti to málo? Ja mám síce len 165cm, no neviem.... ale v zloženom stave 35 cm, to je už ale naozaj taký vetší dáždnik, to je super....a s hlavou sa ti pracuje dobre?
 
Janet
2012-10-21 13:36:57+02
príspevok od: alaica
Vyzerá zaujímavo, ale ta max. výška 137cm je aj po vysunutí stredovej tyče? Nie je ti to málo? Ja mám síce len 165cm, no neviem.... ale v zloženom stave 35 cm, to je už ale naozaj taký vetší dáždnik, to je super....a s hlavou sa ti pracuje dobre?
Ja mám výšku 164 a postačuje, to je výška stat. bez vysunutia, je ľahko rozložiteľný aj otáčanie foťaka na hlave v pohode.
 
Rastislav
2013-10-01 15:49:59+02
http://www.pentaxforums.com/reviews/sirui-t-025x-travel-tripod-review/introduction.html
 
retepv77
2013-10-01 17:44:58+02
http://www.ebay.co.uk/itm/271142482350?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649...mozem odporucit...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-10-02 15:48:03+02
príspevok od: alaica
Zdravím Vás, chchela by som Vás poprosiť o radu. VYberám statív, za rozumnú cenu slušná kvalita, pre fotenie krajiniek a na cesty, túry, ľahký, aby som nemusela rozmýšľať, či ho brať, či nie, a pritom pevný. Celkom ma oslovila značka Triopo, titánový statív aj s hlavou , max. výšky 153cm váži 1.8 kg. Karbónové sú už ľahšie, ale momentálne som nejaký zaujímavý nenašla dostupný. Aká je optimálna max. výška statívu? Postačuje napr. 145cm?
nepíšeš nosnosť a max. rozmery zloženého, za seba ti odporúčam velbon sherpa 800 - teraz sme kupili 3 kusy (hlinikkove) do školy a su dobre jednoducho a robustne urobené , sú podstatne ľahšie ako Manfrotto 055 XProB so základnou (palstovou) pákovou hlavou. Kupovali sme ich na bežné fotenie a do krajiny na krajinárske kurzy pre študákov. Su knim aj puzdrá v cene a tie hlavy sú veľmi kvalitné, žiadny vanguard ani iná čína...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()