Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

kabel na prepojenie pc a zrkadlovky

Marek
2013-04-16 17:12:29+02
Ahojte,prosim vas aky kabel potrebujem na prepojenie zrkadlovky Nikon D80 s pc:Jedna sa mi o zivy nadhlad po odfotografovani na PC.Je k tomu potrebny aj nejaky specialny softver?Dakujem
 
ROBAN
2013-04-16 20:44:37+02
PC-USB, NIKON-taky, aku mas koncovku.

ano je potrebny soft na to.
 
dalay-lamma
2013-04-16 21:08:36+02
Ahoj, oficialny soft od Nikonu na podobne ucely je tento: http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Imaging-Software/25366/Camera-Control-Pro-2.html . Je dost drahy, ale da sa stiahnut aj casovo obmedzena skusobna verzia.

Mali by existovat aj alternativy zdarma, tu sa to napr. prebera: http://thephotogeek.com/choosing-nikon-dslr-camera-tethered-shooting-software/

Kabel by myslim mal stacit aj ten, co si mal v baleni s fotoaparatom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-16 21:09:06+02
Zivy nahlad nemozes mat. Nikon D80 nema takuto funkciu. Ovladat sa da mozno z PC, pomocou softveru Nikon Camera control Pro, ale bez nahladu. Fotoaparat sa prepaja standardnym USB kablom, ktory bol v baleni fotoaparatu. Zivy nahlad podporuju len fotaky vyssej triedy s CMOS snimacom (od D90 vyssie).

http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Imaging-Software/25366/Camera-Control-Pro-2.html#tab-ProductDetail-ProductTabs-CompatibleWith
 
ROBAN
2013-04-16 21:18:36+02
príspevok od: dalay-lamma
Ahoj, oficialny soft od Nikonu na podobne ucely je tento: http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Imaging-Software/25366/Camera-Control-Pro-2.html . Je dost drahy, ale da sa stiahnut aj casovo obmedzena skusobna verzia.

Mali by existovat aj alternativy zdarma, tu sa to napr. prebera: http://thephotogeek.com/choosing-nikon-dslr-camera-tethered-shooting-software/

Kabel by myslim mal stacit aj ten, co si mal v baleni s fotoaparatom.
To len nikon moze spoplatnit svoje softy pre ludi co si kupia nikon.
 
dalay-lamma
2013-04-16 21:37:54+02
príspevok od: ROBAN
To len nikon moze spoplatnit svoje softy pre ludi co si kupia nikon.
No, je pravda, ze Canon pribaluje podobny soft k zrkadlovkam a nepyta zan 200 $ ...
 
dynnamic
2013-04-16 21:45:08+02
http://digicamcontrol.com/
 
stafa
2013-04-16 22:04:01+02
príspevok od: dynnamic
http://digicamcontrol.com/
Ale Live View to u D80 nepodporuje, ako vyssie spomenute...
 
dynnamic
2013-04-16 22:19:04+02
príspevok od: stafa
Ale Live View to u D80 nepodporuje, ako vyssie spomenute...
pardon
 
ROBAN
2013-04-17 21:21:56+02
príspevok od: dalay-lamma
No, je pravda, ze Canon pribaluje podobny soft k zrkadlovkam a nepyta zan 200 $ ...
Presne tak. To co vy si kupite za 200, my mame na pribalenom pc.
 
Neschopko
2013-04-17 22:08:24+02
príspevok od: ROBAN
Presne tak. To co vy si kupite za 200, my mame na pribalenom pc.
To čo si my môžeme dobrovolne dokúpiť, vy máte započítane v cene foťáku
 
ROBAN
2013-04-17 22:11:50+02
príspevok od: Neschopko
To čo si my môžeme dobrovolne dokúpiť, vy máte započítane v cene foťáku
Really not.
 
dalay-lamma
2013-04-17 22:22:47+02
príspevok od: ROBAN
Presne tak. To co vy si kupite za 200, my mame na pribalenom pc.
Myslim, ze hadat sa o znackach spotrebneho tovaru nema zmysel
 
dodo_bb
2013-04-17 23:50:12+02
príspevok od: ROBAN
Presne tak. To co vy si kupite za 200, my mame na pribalenom pc.
Canon pribaluje k foťákom už aj PC ? To je bomba, keby tak ešte pridával ku objektívom zdarma aj slnečné clony, tak asi konvertujem
 
Martin Školiak
2013-04-18 08:54:29+02
príspevok od: dodo_bb
Canon pribaluje k foťákom už aj PC ? To je bomba, keby tak ešte pridával ku objektívom zdarma aj slnečné clony, tak asi konvertujem
Ku všetkým objektívom Canon som mal zatiaľ slnečnú clonu. Som zvedavý či konvertuješ?
 
dodo_bb
2013-04-18 10:24:42+02
príspevok od: Martin Školiak
Ku všetkým objektívom Canon som mal zatiaľ slnečnú clonu. Som zvedavý či konvertuješ?
A aj to PC ?
 
dodo_bb
2013-04-18 10:34:13+02
Inak k veci - USB prepojenie s PC má problém trošku s dĺžkou kábla - nemôže byť dlhší ako cca 1,5 - 2 metre a je nutný neohrabaný notebook. To môže byť niekedy problém. Keďže ja potrebujem živý náhľad na väčšiu vzdialenosť a aj mimo interiéru, riešil som to pomocou externého 7" monitoru (môže byť aj väčší, v podstate hocaký, tento môj má možnosť práce aj na baterku). Prepojenie foto a monitoru som riešil HDMI káblom, ktorý funguje aj na vzdialenosť 10 - 15 metrov. Na monitore vidím náhľad, exponujem pomocou rádiospúšte. Nie je však možné na fotoaparáte nič nastaviť, čo mne osobne nijak nevadí... Tento monitor jeurčený a hojne používaný pri točení videa pomocou zrkadlovky, v zostave monitoru je aj malá guľová hlava s upnutím do sánok blesku na zrkadlovke.
 
FerdoD
2013-04-18 10:56:10+02
príspevok od: dodo_bb
Inak k veci - USB prepojenie s PC má problém trošku s dĺžkou kábla - nemôže byť dlhší ako cca 1,5 - 2 metre a je nutný neohrabaný notebook. To môže byť niekedy problém. Keďže ja potrebujem živý náhľad na väčšiu vzdialenosť a aj mimo interiéru, riešil som to pomocou externého 7" monitoru (môže byť aj väčší, v podstate hocaký, tento môj má možnosť práce aj na baterku). Prepojenie foto a monitoru som riešil HDMI káblom, ktorý funguje aj na vzdialenosť 10 - 15 metrov. Na monitore vidím náhľad, exponujem pomocou rádiospúšte. Nie je však možné na fotoaparáte nič nastaviť, čo mne osobne nijak nevadí... Tento monitor jeurčený a hojne používaný pri točení videa pomocou zrkadlovky, v zostave monitoru je aj malá guľová hlava s upnutím do sánok blesku na zrkadlovke.
Kábel podľa špecifikácie k USB môže mať maximálnu dĺžku 5m a zariadenia bežne fungujú.Zostáva len otázka či sa dá niekde zohnať takto dlhý USB kábel s patričnou koncovkou pre foťák.Aj keď by sa dal síce použiť aj bežný USB predlžovací kábel + origo káblik k foťáku Netvrdím, že je to praktické, ale fungovať by to malo
 
lubomirzvolensky
2013-04-18 11:04:56+02
USB kabel mam 10 metrovy a chodi v poriadku. Ethernet co ma standard tusim 105m (nechce sa mi hladat) prevadzkujem medzi dvomi intelackymi kartami pro/1000 na vzdialenosti presne 512 metrov zakopany v zemi medzi budovami a chodi v absolutne v poriadku.

Ked mas problem zohnat taky dlhy USB kabel co ma koncovky vhodne do fotaku, vyskusaj prachsprostu usb predlzovacku. Pocitac, usb predlzovacka 10m, usb kabel do fotaku 1.5m.

Ja len reku prispejem troskou do mlyna...
 
dodo_bb
2013-04-18 11:30:43+02
príspevok od: lubomirzvolensky
USB kabel mam 10 metrovy a chodi v poriadku. Ethernet co ma standard tusim 105m (nechce sa mi hladat) prevadzkujem medzi dvomi intelackymi kartami pro/1000 na vzdialenosti presne 512 metrov zakopany v zemi medzi budovami a chodi v absolutne v poriadku.

Ked mas problem zohnat taky dlhy USB kabel co ma koncovky vhodne do fotaku, vyskusaj prachsprostu usb predlzovacku. Pocitac, usb predlzovacka 10m, usb kabel do fotaku 1.5m.

Ja len reku prispejem troskou do mlyna...
Možno to funguje, skúšal som originál kábel a 2 m predlžovačku a mne to teda nefungovalo. Možno som mal blbú predlžovačku Mne ale najviac vadila na tomto riešení práve nutnosť mať PC či notebook, tak som hľadal prenos len obrazu. To ide bez dĺžkových obmedzení a je to robustnejšie riešenie ako USB či sieťové káble (používam to mimo ateliéru). Mám aj WIFI riešenie, ktoré mi prenáša liveview na cca 250 - 300 metrov priamej viditeľnosti na externý monitor a odpaľuje spúšť... Ale to je asi extrémne riešenie, ktoré tu nebolo očakávané Tiež som len chcel ukázať, že existujú aj iné riešenia ako klasický USB + PC. Záleží na potrebách a predstavách o funkčnosti
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()