Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

kabel na prepojenie pc a zrkadlovky

Marek
Marek 2013-04-16 17:12:29+02
Ahojte,prosim vas aky kabel potrebujem na prepojenie zrkadlovky Nikon D80 s pc:Jedna sa mi o zivy nadhlad po odfotografovani na PC.Je k tomu potrebny aj nejaky specialny softver?Dakujem
 
MartinMM
2013-04-18 13:25:43+02
"Compatible with WiFi operation: In addition to supporting USB cable connections, Camera Control Pro offers compatibility with the optional wireless transmitter models WT-2a, WT-3a and WT-4A. When attached to a digital SLR, the WT-2a, WT-3a and WT-4A enable remote shooting and setting via a wireless LAN over WiFi."

Ide to aj cez wifi . Treba sa len prekliknut a poriadne citat
a soft sa podla mna da stiahnut aj free ked clovek trosku pohlada a ked sa mu bude pacit tak si ho moze kupit aby podporil vyvoj novsej verzie
 
Marek
2013-04-18 15:12:43+02
príspevok od: Karol Srnec
Zivy nahlad nemozes mat. Nikon D80 nema takuto funkciu. Ovladat sa da mozno z PC, pomocou softveru Nikon Camera control Pro, ale bez nahladu. Fotoaparat sa prepaja standardnym USB kablom, ktory bol v baleni fotoaparatu. Zivy nahlad podporuju len fotaky vyssej triedy s CMOS snimacom (od D90 vyssie).

http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Imaging-Software/25366/Camera-Control-Pro-2.html#tab-ProductDetail-ProductTabs-CompatibleWith
jaj,ja som to trosku zle napisal,nie zivy nadhlad ale aby sa mi foto objavilo hned po odfoteni pre kontrolu na monitori.
 
Marek
2013-04-18 15:13:11+02
dakujem vsetkym za radu!
 
dodo_bb
2013-04-18 15:14:51+02
príspevok od: MartinMM
"Compatible with WiFi operation: In addition to supporting USB cable connections, Camera Control Pro offers compatibility with the optional wireless transmitter models WT-2a, WT-3a and WT-4A. When attached to a digital SLR, the WT-2a, WT-3a and WT-4A enable remote shooting and setting via a wireless LAN over WiFi."

Ide to aj cez wifi . Treba sa len prekliknut a poriadne citat
a soft sa podla mna da stiahnut aj free ked clovek trosku pohlada a ked sa mu bude pacit tak si ho moze kupit aby podporil vyvoj novsej verzie
Ide, viem. Len tá wifina stojí hodne a podporuje to len značku NIKON. Preto som volil wifinu v cene cca 100 - 150 €, ktorá prenáša síce len obraz, ale je nezávislá od značky (používam to na rôzne typy foťákov a nielen od Nikonu)
 
ROBAN
2013-04-18 16:30:52+02
príspevok od: dodo_bb
Canon pribaluje k foťákom už aj PC ? To je bomba, keby tak ešte pridával ku objektívom zdarma aj slnečné clony, tak asi konvertujem
Nie len pc. Mekbúky! (pc - cd, je normalne ze sa clovek pomyli. Ta nie?)
 
dalay-lamma
2013-05-13 13:47:37+02
Trochu starsia tema, ale mohlo by to niekomu pomoct: http://petapixel.com/2013/05/12/free-nikon-dslr-tethering-software-for-pcs-tablets-and-smartphones/
 
Scotty
2016-07-17 19:44:36+02
Zdravím. Potreboval by som vidieť obraz z foťáka na monitore, keď že nechcem dávať peniaze za nikoňácky soft skúsil som teda digicamcontrol, čítal som že funguje. Problém je v tom že keď som prepojil zrkadlovku s notebookom cez HDMI tak sa nič nezobrazilo a soft zrkadlovku nevedel identifikovať. Je to problém softu alebo kábla? Ďakujem za info.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-17 20:13:57+02
príspevok od: Scotty
Zdravím. Potreboval by som vidieť obraz z foťáka na monitore, keď že nechcem dávať peniaze za nikoňácky soft skúsil som teda digicamcontrol, čítal som že funguje. Problém je v tom že keď som prepojil zrkadlovku s notebookom cez HDMI tak sa nič nezobrazilo a soft zrkadlovku nevedel identifikovať. Je to problém softu alebo kábla? Ďakujem za info.
HDMI? Ten sa pripaja k TV. Zivy nahlad a ovladanie fotaku sa robi cez USB alebo FIreWire (u niektorych fotakov).
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()