Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Fotobatoh - pomoc pri vybere

PeterV
PeterV 2013-04-23 13:09:42+02
Ahojte.
Chystam sa kupit si novy fotobatoh. Jeden znamy ma Vanguard UP-Rise II 45 (http://www.vanguardworld.cz/index.php/pv/products/photo-video/detail-1-1-236-771.html). Vyber je velky a z niecoho treba vychadzat; cize nieco taketo by mi vyhovovalo, ale nie som este pevne rozhodnuty.
Zvnutra batoh vyzera takto:
http://prntscr.com/11sx7j
Ide mi o takuto vec: Ked budem davat dnu zboku fotak s dlhsim objektivom, zmestim sa tam bez toho, aby som musel zrusit ten predel v strednom riadku? Ak by som ho musel zrusit, nebudu potom objektivy ulozene nad nim (ak bude v zvislej polohe pocas nosenia) tlacit svojou vahou dolu... nebude to cele labilne?
Najdlhsi objektiv, ktory pouzvam je Nikon 70-300mm VR F4.5-5.6G AF-S ZOOM NIKKOR.
Dufam, ze som napisal zrozumitelne, o co mi ide.

Rozmerovo aj rozlozenim mi takyto batoh vyhovuje.
Pripadne poradte nieco podobne.

Doteraz som nosieval brasnu na plece. Po par rokoch zodpovedne konstatujem, ze uz len batoh.
 
MarosB
2013-04-24 14:54:20+02
Takze nakoniec som sa rozhodol skor pre FastPack 250 z dovodu ze je trosku mensi a dostupny
Skoda ze len v ciernej farbe
Este si ho pojdem asi niekto pozriet v reale aby som vedel aky je velky a potom uz len pockat na vyplatu a moze sa objednat
 
Risko11
2013-04-25 00:41:33+02
príspevok od: phototomas
som rád ak som mohol pomôcť. Každopádne si najprv dobre porovnaj ceny bo u nás niektorí obchodníci nevedia čo by za Lowepro pýtali

Hodne svetla prajem
Tak do 130GBP to nie je veľa si myslím a na slovensku ceny neviem aké sú ...
 
PeterV
2013-04-25 12:59:05+02
príspevok od: martin milo
up rise I vs II na to neviem odpovedať, na nete som pozeral skôr lowepro batohy, až priamo v prolaike.sk som naďabil na up rise. na nete by som ho kúpil lacnejšie možno o 10€, potreboval som ho však hneď. v batohu mám na tele nasadený tamron 70-300 USD, ktorý je tuším o niečo väčší ako obdobný nikon. vošiel sa mi tam dokonca aj s nasadenou slnečnou clonou, hoci už nadoraz. nosí sa mi veľmi dobre aj so statívom na boku
Martin, pls, absovoval si uz aj dlhsie nosenie tohto ruksaku (niekolko hodin a plny) za tych par dni, co ho mas?
Sedi teda dobre, je pohodlny?

Inak, co pozeram slovensky trh, tak vanguardov tu teda vela nie je. Napriklad taka alza taku znacku ani nepozna....
 
martin milo
2013-04-25 13:18:18+02
príspevok od: PeterV
Martin, pls, absovoval si uz aj dlhsie nosenie tohto ruksaku (niekolko hodin a plny) za tych par dni, co ho mas?
Sedi teda dobre, je pohodlny?

Inak, co pozeram slovensky trh, tak vanguardov tu teda vela nie je. Napriklad taka alza taku znacku ani nepozna....
zatiaľ nie, chystám sa budúci týždeň. skúsenosti mám s nosením cyklo batohov na dlhééé štreky a viem čo to je mať niečo pohodlné na chrbte. lowepro bol v tom zmysle údes. vanguard up rise má spoj aj v mieste hrudníka, nie len pás bederný - to rovnako pomáha pri nosení väčšej záťaže
 
dedo Milan
2013-04-25 13:32:55+02
príspevok od: martin milo
zatiaľ nie, chystám sa budúci týždeň. skúsenosti mám s nosením cyklo batohov na dlhééé štreky a viem čo to je mať niečo pohodlné na chrbte. lowepro bol v tom zmysle údes. vanguard up rise má spoj aj v mieste hrudníka, nie len pás bederný - to rovnako pomáha pri nosení väčšej záťaže
prepáč Martin, verím, že si s batohom prešiel nie jeden kilometer, ale nedá mi, to čo uvádzaš ako niečo naviac u vangardu má tiež lowepro. takže neviem o čo Ti ide. a vyjadrenia ako údes by som až tak veľmi nesilil. možno ten tvoj je iný, ale nie tým čo uvádzaš, takže.......
 
martin milo
2013-04-25 14:06:06+02
príspevok od: dedo Milan
prepáč Martin, verím, že si s batohom prešiel nie jeden kilometer, ale nedá mi, to čo uvádzaš ako niečo naviac u vangardu má tiež lowepro. takže neviem o čo Ti ide. a vyjadrenia ako údes by som až tak veľmi nesilil. možno ten tvoj je iný, ale nie tým čo uvádzaš, takže.......
vyššie uvádzam že som skúšal lowepro pro runer. moje vyjadrenia patria jemu, nie celej značke lowepro.
 
dedo Milan
2013-04-25 15:04:36+02
príspevok od: martin milo
vyššie uvádzam že som skúšal lowepro pro runer. moje vyjadrenia patria jemu, nie celej značke lowepro.
shop.ephoto.sk/katalog/tasky/batohy/lowepro-pro-runner-450-aw.html a toto je potom čo? videl si vôbec ten batoh? prečítaj si to a potom súď, nie len tak od podlahy
 
martin milo
2013-04-26 00:30:58+02
príspevok od: dedo Milan
shop.ephoto.sk/katalog/tasky/batohy/lowepro-pro-runner-450-aw.html a toto je potom čo? videl si vôbec ten batoh? prečítaj si to a potom súď, nie len tak od podlahy
to je pro runner 450. čítať môžem koľko chcem, niet však nad osobnú skúsenosť, keď si ho dám na chrbát. propagačný text povie napríklad aj to, že chevrlolet aveo je super auto
 
PeterV
2013-04-26 07:10:03+02
Martin, pls, este jedna vec. Tu je jeden zaber na UP-Rise 45:
http://prntscr.com/126yrj
Kedze som ten ruksak zatial nevidel osobne, iba takto na obrazkoch, trochu som zmateny. To je otvor zo zadnej casti (ktora je opreta o chrbat)? Lebo je na vysku nejaky polovicny... Cize on sa otvara full zvonku, takto ako na obrazku zvnutra a este zboku, ked vytahujem iba fotak?
 
martin milo
2013-04-26 07:37:24+02
príspevok od: PeterV
Martin, pls, este jedna vec. Tu je jeden zaber na UP-Rise 45:
http://prntscr.com/126yrj
Kedze som ten ruksak zatial nevidel osobne, iba takto na obrazkoch, trochu som zmateny. To je otvor zo zadnej casti (ktora je opreta o chrbat)? Lebo je na vysku nejaky polovicny... Cize on sa otvara full zvonku, takto ako na obrazku zvnutra a este zboku, ked vytahujem iba fotak?
časť pre fototechniku sa otvára v spodnej časti od chrbta, alebo zboku "rýchlo zipsom", kade vytiahneš telo s teleobjektívom. z druhej strany (zo zadu) je otváranie hornej časti batohu kde si dáš čo chceš, plus stredom po celej výške batohu je zips pre ďaľší úložný priestor, je plytký ale dáš tam formát A4. ešte sa dá celý tento priestor zväčšiť odzipsovaním po bokoch, asi o 4cm hĺbky (preto uprise)
 
PeterV
2013-04-26 09:01:39+02
Aha. Tak potom je asi rozdiel oproti UP-Rise II 45 dost zasadny, pretoze tam sa otvara cely ruksak z vonkajsej casti takto:
http://prntscr.com/1276zk

Cize takto, ako je to na obrazku z verzie dva, sa to na jednotke otvorit neda, chapem spravne?
 
BecherArt
2013-04-26 09:02:02+02
príspevok od: martin milo
to je pro runner 450. čítať môžem koľko chcem, niet však nad osobnú skúsenosť, keď si ho dám na chrbát. propagačný text povie napríklad aj to, že chevrlolet aveo je super auto
A na chrbte si ho mal kolko? 5 minut na predajni?
Lebo ako pišeš "pro runera som si dal na chrbát a hneď som ho zložil."
 
martin milo
2013-04-26 09:19:44+02
príspevok od: PeterV
Aha. Tak potom je asi rozdiel oproti UP-Rise II 45 dost zasadny, pretoze tam sa otvara cely ruksak z vonkajsej casti takto:
http://prntscr.com/1276zk

Cize takto, ako je to na obrazku z verzie dva, sa to na jednotke otvorit neda, chapem spravne?
áno chápeš správne
 
PeterV
2013-04-26 21:53:57+02
Objednal som si Vanguard UP-Rise 45

Dakujem vsetkym za rady a pomoc, najma Martinovi.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()