Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Puzdro na kruhove filtre

DonJon
2013-05-29 12:15:33+02
Ahojte,
uz dost dlho sa snazim najst nejake puzdo na filtre, ktore by splnalo moje poziadavky ale zatial neuspesne. Asi najlepsiu ochranu ponukaju stvorcove plastove krabicky od B+W filtrov
alebo kruhove obaly co dava Hoya ku svojej HD rade. Oboje su vsak zbytocne velke a pri vacsom mnozstve filtrov dost neprakticke. Vsetky latkove puzdra a tzv. penazenky co som videl maju uzatvaranie len na suchy zips a pod, co nechrani pred prachom a vlhkostou, taktiez vnutorna vystielka - niekdedy len sietka - sa moze dotykat skla a poskodit ho. Kym sa pustim do DIY, neviete nahodou o nejakom puzdre, co by ponukalo dostatocnu ochranu a zaroven malo aj rozumne rozmery resp. ake obaly na filtre pouzivate vy?
 
vilkoo
2013-05-29 14:11:19+02
skus na MINI-MAX.sk
 
DonJon
2013-05-29 14:42:46+02
Dik, toto som nepoznal... zial puzdra na filtre tam maju len 2 - jeden na stvorcove a ten druhy ma vsetky nedostatky o ktorych som pisal . Inak zbezne som presiel ich sortiment - maju tam dost nebrandovanych doplnkov co kupis na ebay za vyrazne nizsu cenu - myslim krytky na objektivy atd.
 
calimero
2013-05-29 15:17:24+02
Tu mas nieco:
http://www.photonet.sk/shop/puzdra-na-filtre/c_214.html

Mne sa na kruhove filtre najlepsie osvedcil Tamrac MX5388.
 
DonJon
2013-05-29 15:59:22+02
príspevok od: calimero
Tu mas nieco:
http://www.photonet.sk/shop/puzdra-na-filtre/c_214.html

Mne sa na kruhove filtre najlepsie osvedcil Tamrac MX5388.
Na ten som pozeral uz davnejsie a vyzera asi najschpnejsie z puzdier svojho druhu.. len skoda toho zatvarania na suchy zips . Asi som prilis narocny ale na filtroch nesetrim, a preto pozadujem adekvatnu ochranu.
 
vlcimak
2019-03-23 21:02:11+01
Zapasim s podobnym problemom. Do malej fotobrasne s pohotovostnym "kompaktom" a filtrom 67mm do bocneho vrecka by sa mi akurat zmestil. Bohuzial, tieto filtre sa predavaju v krabicke na filter 77 mm a ten uz sa tam nezmesti. Na kompakt pouzivam len polarizacny, ten musim mat vzdy so sebou...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()