Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Je fotak v brasni skutocne v bezpeci?

North510
2013-08-26 01:22:58+02
Uvazujem nad kupou malej brasne na nikon d7100 + 16-85mm na turistiku, nieco co mozem nosit na pleci a ked leziem vlozit do ruksaku. Pozdavaju sa mi brasne pistoloveho tvaru, jedine co mi nesedi je ze cely fotak stoji na objektive, tym padom vsetky vibracie, otrasy atp. sa don prenasaju a obavam sa aby po par rokoch nedoslo k mechanickemu poskodeniu objektivu. Myslim si ze je lepsie ked je fotak po leziacky, ako postojacky, akurat taku brasnu tazko zohnat (tie co som nasiel su vzdy vecie, pretoze maju kadejake priestory na prislusenstvo atp.) Co myslite, su pistolove brasne hrozbou?
 
blahoslav J B Art
2013-08-26 03:33:07+02
príspevok od: North510
Uvazujem nad kupou malej brasne na nikon d7100 + 16-85mm na turistiku, nieco co mozem nosit na pleci a ked leziem vlozit do ruksaku. Pozdavaju sa mi brasne pistoloveho tvaru, jedine co mi nesedi je ze cely fotak stoji na objektive, tym padom vsetky vibracie, otrasy atp. sa don prenasaju a obavam sa aby po par rokoch nedoslo k mechanickemu poskodeniu objektivu. Myslim si ze je lepsie ked je fotak po leziacky, ako postojacky, akurat taku brasnu tazko zohnat (tie co som nasiel su vzdy vecie, pretoze maju kadejake priestory na prislusenstvo atp.) Co myslite, su pistolove brasne hrozbou?
tak ja pistolovu brasnu pouzivam na moju zrkadlovku uz 6 rokov, pri presune je v ruksaku, vyberam ju az na mieste, alebo ked vyrazam von nalahko, zatial som si nevsimol ziaden problem s objektivmi
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-08-26 09:27:45+02
príspevok od: North510
Uvazujem nad kupou malej brasne na nikon d7100 + 16-85mm na turistiku, nieco co mozem nosit na pleci a ked leziem vlozit do ruksaku. Pozdavaju sa mi brasne pistoloveho tvaru, jedine co mi nesedi je ze cely fotak stoji na objektive, tym padom vsetky vibracie, otrasy atp. sa don prenasaju a obavam sa aby po par rokoch nedoslo k mechanickemu poskodeniu objektivu. Myslim si ze je lepsie ked je fotak po leziacky, ako postojacky, akurat taku brasnu tazko zohnat (tie co som nasiel su vzdy vecie, pretoze maju kadejake priestory na prislusenstvo atp.) Co myslite, su pistolove brasne hrozbou?
Je to bezpecne pre telo, vadit by to mohlo len niektorym objektivom, canon 50f1,4 a mozno aj Nikonu 24-70, ktore maju blbu konstrukciu, ale tym vadi vsetko...
 
alkaline
2013-08-26 09:51:10+02
...možno môj názor vyznie naivne...
...no domnievam sa že v prípade seriózneho výrobcu...
...je táto hrozba braná v úvahu už v štádiu návrhu...
...používam pištolové púzdro práve s obľúbeným nikkor 24-70...
...ťažká pohoda...
...naviac...
...ak sa pozrieme v čom vláčia nádobíčko profi reportážnici...
...tak podľa mňa ich sklá vo veľkých brašniach zažívajú toho o hodine viac...
...ši myšlím ja...

 
dodo_bb
2013-08-26 10:39:10+02
Mám pištolovú brašnu case logic, má v hornej časti koženkovú odopínateľnú prepážku s otvorom na objektív (nazývajú to DSLR suspension system), Telíčko leží pohodlne na prepážke a objektív si visí do prázdna pod prepážku Faktom ale je, že tento spôsob nosenia zas enormne namáha bajonet
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()