Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Automaticky upload fotiek zo zrkadlovky 600D do PC? - eye-fi?

felipe25
2014-02-04 23:05:14+01
Zdravim.

Kto mi poradi, ako si mozem zjednodusit to, ze ked nafotim par foto na zrkadlovke 600D, aby som vzdy nemusel pracne zapajat fotak, alebo vyberat sd kartu, a kopirovat fotky do PC.
V mobile som si zvykol na skvelu vec akou je dropbox, co nafotim, sa automaticky, bez mojho zasahu nahra na dropbox, a fotku mam dostupnu vsade, kde dropbox mam. Bezdrotovo.

To iste, - kludne staci, aby sa fotky nahrali do priecinka Canon 600D na disku D chcem mat aj pri zrkadlovke. Neviem, co zvolit. Ma niekto skusenosti s Eye-Fi SD kartami? myslim, ze tie tak nejak funguju. Pripadne, transcend SD WIFI? Ma niekto realne skusenosti, ako to funguje? Teda, nafotim fotky, zapnem SD-WIFI v menu, a ked som doma, fotky sa same stiahnu to PC?

Dik za odpoved.
Eye-Fi karty uz neviem v obchodoch najst, iba tie transcend sd wifi....
Ale ked ma niekto iny napad, sem s nim.
 
total empty
2014-02-05 01:13:25+01
Aj tak si myslím, že najrýchlejšie si stiahneš giga dát tak, že šupneš SDHC kartu do počítača.
Ja na to nie som lenivý A tie vychytávky ako wi-fi export ma nejak neberú.
A samo sa asi nič nespravý, pokiaľ to nenaprogramuješ.
Ja osobne nevidím zmysel v tom, že som niekde na fotení,a hneď surovú jpeg exportnem napr. na Facebook, neupravenú z kilopixalami a megabajtami, nakoniec aj tak je u mňa priorita upraviť raw.
Zbytočne si komplikuješ život.
 
bear
- moderator
2014-02-05 08:15:04+01
EyeFi funguje, ale je to skor na pouzitie v terene (mam to nastavene tak, ze mi do mobilu/tabletu prenasa fotky co vo fotaku zamknem proti zmazaniu). Eye-fi karta je pomalsia ako bezna (dobra) SD karta. Ak fotis len JPG, tak je to este OK, ak to, ale po prenose nevypnes, tak Ti to zozeie baterku (ak nie hned, tak rychlo pri nasledujucom foteni).

Skus si to porovnat:

Klasicky postup ked prides domov:

1) vyberies kartu a baterku
2) skopirujes fotky a das nabit baterku
3) kartu vlozis naspat do fotoaparatu
4) ked je baterka dobita vlozis ju naspat do fotoaparatu

S eye-fi kartou:

1) aktivujes eye-fi v menu fotoaparatu (ak to mas stale aktivne zivotnost baterky je vyrazne kratsia)
2) cakas niekolkonasobne dlhsie, kym sa fotky skopiruju
3) vypnes eye-fi funkciu v menu
4) vyberies a das nabijat baterku
5) po nabiti (ktore trva dlhsie) vlozis baterku do fotaku
 
felipe25
2014-02-05 11:39:19+01
Tie porovnania beriem, avsak, ja neplanujem prenasat 150fotiek cez tu kartu.. ale ked nieco doma nafotim, par fotiek, dajme tomu 15-20, naozaj sa mi nechce vzdy vyberat kartu, citacka atd. Aj ked doteraz som to samozrejme vzdy robil, ale rad by som si to zautomatizoval.
Do tych 50€ som ochotny investovat, pozeram na toto:
http://www.sunnysoft.sk/zbozi/150PTC-006/transcend-sdhc-32gb-pametova-karta-cl10-wi-fi-802-11b-g-n-az-3-zarizeni.html

neviem vsak, ake je to v porovnani s eye-fi - tie sa uz kupit nedaju. Zaujima ma jedine - vsade propaguju ze ta karta je dobra v tom, ze umoznuje poslat fotky ihned do mobilu - ja ich vsak nechcem mat v mobile, ale v PC, v jednom priecinku ktory nastavim. Teda, ci je mozne, aby ta karta uploadla fotky rovno do PC. Ak ju niekto ma, napiste, dik. Neverim ze nik na svk tento typ nema
 
radoadamek
2014-02-05 14:02:37+01
mal som eye fi kartu takze mam osobnu skusenost a poviem ti po prve su dost drahe, myslim ze som za nu dal 33€ bez dph a poviem ti nevyuzil som ju.....najprv som plakal ze ju neviem rozchodit a potom ked som ju rozchodil ( prenos do PC) som plakal ze neviem rozchodit prenos do mobilu no a ked som vsetko rozchodil som bol sklamany prenosom, myslel som ze cvaknem a je to na PC lae prenos jednej fotky trval cca 7 sekund...tak som rad ze uz kartu nemam
ako pisu chlapci vyssie, pekne vytiahnut a sup do PC
 
miki33
2014-02-05 19:36:09+01
asi najrozumensie je fakt si to stiahnut "rucne". My sme si raz robili automaticke stahovanie foto z DSLR prostrednictvom RaspberryPC cez WiFi, a to sa uploadovalo na nas FTP server a hned zobrazovalo webe. Potrebovali sme mat cvaknute foto okamzite "online" tak sme boli pocas akcie bezdrotovy. Da sa to spravit//nastavit tak ze to stiahne vsetky foto a posle cez wifi niekde, ale rychlejsie je to cez citacku.
 
felipe25
2014-02-05 20:49:45+01
radoadamek:
ano, lenze eye-fi sa uz neda zohnat
dostupne si jedine transcend 32gb wifi sd za cca 50€, class 10.
To premna nieje drahe, ked som za zrkadlovku dal 500€. Na nete po slovensky a cesky nic nieje. Preto hladam niekoho, kto ma hlavne realne skusenosti s Transcend SD Wi-Fi. Nie Eye-Fi, pritom som nenasiel vyssiu ako 8GB kartu. Podla toho co citam, je transcend novinka, a nema to nic s eye-fi.
 
bear
- moderator
2014-02-05 23:41:33+01
Eye-Fi tusim kupil Sandisk. Ja mam este original Eye-FI a neviem ci este niekto iny ma tak priserny SW.
 
tadzesi
2014-02-06 07:48:57+01
Ludska lenivost je nositelkou pokroku, ale toto nieje ten pripad. Tvrdohlavo tu eye-fi chces. Tak si ju kup a bude ti stat na polici v hrnci ako kazdemu co ti tu napisal. Teba len asi bude mrziet ze si ju kupil za 50e a lezi ti v sufliku ako kazdemu = aj mne. Vitaj v dospelackom svete kde sa za kazdu skusenost plati.

Iny napad je kupit si Nikona a k nemu wifi modul v cene tej karty. Ale to asi neprejde kedze si uz dal celychh 500e do profi fotaku
 
felipe25
2014-02-06 08:32:03+01
Nie, ja nechcem eye-fi... kedze podla toho co citam, je to otrasne pomale, atd.
Ja chcem novinku: transcend sd wi-fi, to nema s eye-fi nic spolocne. tak neviem preco to citam uz 8my krat
Nikto nema skusenost s transcend sd wifi class10 32gb?
eye-fi bolo ovela viac predrazene, ako je toto... tam ste zaplatili niekolkonasobok ceny, za ktoru ste mohli mat rychku 8gb kartu, pri tejto karte cena je 2-2,5x vyssia.
ja sa pytam len pre jedine, ci dokazem uplodovat fotky priamo do PC, nie do mobilu. pretoze ak to ide len do mobilu, bude mi to zbytocne. preco? Lebo si nevybijem najprv fotak, a nasledne aj mobil, ktory urobi najprv stahovanie, a potom upload na dropbox fotiek ktore prijme z fotaku... To nechcem, a nechce sa mi verit, ze to ta karta nevie.
 
total empty
2014-02-06 12:09:14+01
príspevok od: felipe25
Nie, ja nechcem eye-fi... kedze podla toho co citam, je to otrasne pomale, atd.
Ja chcem novinku: transcend sd wi-fi, to nema s eye-fi nic spolocne. tak neviem preco to citam uz 8my krat
Nikto nema skusenost s transcend sd wifi class10 32gb?
eye-fi bolo ovela viac predrazene, ako je toto... tam ste zaplatili niekolkonasobok ceny, za ktoru ste mohli mat rychku 8gb kartu, pri tejto karte cena je 2-2,5x vyssia.
ja sa pytam len pre jedine, ci dokazem uplodovat fotky priamo do PC, nie do mobilu. pretoze ak to ide len do mobilu, bude mi to zbytocne. preco? Lebo si nevybijem najprv fotak, a nasledne aj mobil, ktory urobi najprv stahovanie, a potom upload na dropbox fotiek ktore prijme z fotaku... To nechcem, a nechce sa mi verit, ze to ta karta nevie.
Rob čo chceš,pýtal si sa, tak si dostal odpoveď.
Mňa kamera dvakrát upozorní, že pri ťahovaní dát si mám vybrať baterku a napojiť adapter.Keď som to ignoroval, plne nabitú baterku mi zožralo pri prenose asi 40 giga za polhodiny.Riskuješ strátu a poškodenie dát.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()