Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Skusenosti s Gulovymi hlavami

garyfisher
2014-03-13 13:36:36+01
Zdravim,

chcel by som si zadovazit kvalitnu gulovu hlavu.
Ma niekto skusenosti s RRS BH 55 alebo Arca Swiss Z1?
 
kasko
2014-03-13 14:12:17+01
príspevok od: garyfisher
Zdravim,

chcel by som si zadovazit kvalitnu gulovu hlavu.
Ma niekto skusenosti s RRS BH 55 alebo Arca Swiss Z1?
s ani jednou skusenosti nemam, ale pozeral som obe hlavy, ked som zhanal nieco poriadne ja. Nakoniec som kupil Feisol CB-70D - hlavne kvôli cene !!! Parametrovo su skoro vsetky rovnako na tom. Na co zhanas vôbec taku kravu hlavu?
 
miki33
2014-03-13 14:14:09+01
Myslim ze ta Z1 bude peckova, akurat troska pozor aky bude system na pripevnenie dosticky k hlave. Ja mam gulovu arca-swiss P0, ale system na pripevnenie dosticky nie je dobry (foto v prilohe).

Prvy 1-2 roky to fungovalo super, ale teraz, ked zatlacim tu "packu" tak sa samovolne uvolny a potom je to labilne a fotoaparat lieta (niekedy sa bojim ze mi vypadne fotak ked sa zabudnem).
Musim si nasetrit a vymenit za iny system pripevnenia dosticky.

Mozno len moja skusenost. Inak arca swiss su hlavy co vydrzia dlhe roky.
 
garyfisher
2014-03-13 14:23:06+01
príspevok od: miki33
Myslim ze ta Z1 bude peckova, akurat troska pozor aky bude system na pripevnenie dosticky k hlave. Ja mam gulovu arca-swiss P0, ale system na pripevnenie dosticky nie je dobry (foto v prilohe).

Prvy 1-2 roky to fungovalo super, ale teraz, ked zatlacim tu "packu" tak sa samovolne uvolny a potom je to labilne a fotoaparat lieta (niekedy sa bojim ze mi vypadne fotak ked sa zabudnem).
Musim si nasetrit a vymenit za iny system pripevnenia dosticky.

Mozno len moja skusenost. Inak arca swiss su hlavy co vydrzia dlhe roky.
Vdaka za radu. Ja urcite kupim drziak so srobom, packove systemy sa mi nepozdavaju.
 
bear
- moderator
2014-03-13 14:27:29+01
http://www.ronmartblog.com/2011/08/tripod-ball-headsalternatives-to-rrs-bh.html

Ja mam Benro B3 a B4.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-03-13 14:46:34+01
Ja pouzivam Markins.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()