Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Neoriginálne batérie pre CSC Olympus

dodo023
2015-03-06 17:14:03+01
Zdravím Vás. Rád by som sa opýtal, či tu nemá niekto skúsenosti s neoriginálnymi batériami do CSC Olympus typu BLS-5. Originálne stoja 50 eur čo je dosť, tak som premýšľal aj nad takýmto riešením... Nie je problém ich nabíjať v originálnej nabíjačke? Fungujú dobre? Aká je približne výdrž oproti originálnym? Oplatí sa ich vôbec kupovať?
 
JohnNewton
2015-03-06 17:21:11+01
Neviem sa vyjadriť k Olympusu, ale s neorginálnymi batériami na iné značiky mám len dobré skúsenosti ( na Nikon, Panasonic, Fuji )
 
dodo023
2015-03-06 17:29:43+01
Je aj nejaká firma ktorá ich vyrába pre rôzne druhy značiek fotoapáratov? Alebo každú máte od iného výrobcu?
 
z80
2015-03-06 17:34:58+01
príspevok od: dodo023
Zdravím Vás. Rád by som sa opýtal, či tu nemá niekto skúsenosti s neoriginálnymi batériami do CSC Olympus typu BLS-5. Originálne stoja 50 eur čo je dosť, tak som premýšľal aj nad takýmto riešením... Nie je problém ich nabíjať v originálnej nabíjačke? Fungujú dobre? Aká je približne výdrž oproti originálnym? Oplatí sa ich vôbec kupovať?
Mam s nimi vynikajucu skusenost (vlastnim 2ks) - funguju bez problemov. Pouzivam ich v E-PM2 a Stylus 1.
Konkretne mam tento typ, ktory ma 2x vyssiu kapacitu ako original (a asi 10x nizsiu cenu) a realne sa s tou baterkou da nafotit asi 2x viac fotiek. Jediny problem je, ze baterky sa nedaju prepravovat letecky, takze dodavka z Ciny (po objednavke na ebay) trva 2-3 mesiace. Olympus nastastie nerobi take svinstva ako Nikon, ktory updatom firmware zakazuje neoriginalne baterky (a preto nemam v mojej D5100 posledny firmware).
 
kaukaz
2015-03-06 17:48:44+01
príspevok od: dodo023
Je aj nejaká firma ktorá ich vyrába pre rôzne druhy značiek fotoapáratov? Alebo každú máte od iného výrobcu?
HAHNEL
Ansmann
Phottix
napriklad, neraz lepsie ako original
 
dodo023
2015-03-06 18:15:07+01
príspevok od: z80
Mam s nimi vynikajucu skusenost (vlastnim 2ks) - funguju bez problemov. Pouzivam ich v E-PM2 a Stylus 1.
Konkretne mam tento typ, ktory ma 2x vyssiu kapacitu ako original (a asi 10x nizsiu cenu) a realne sa s tou baterkou da nafotit asi 2x viac fotiek. Jediny problem je, ze baterky sa nedaju prepravovat letecky, takze dodavka z Ciny (po objednavke na ebay) trva 2-3 mesiace. Olympus nastastie nerobi take svinstva ako Nikon, ktory updatom firmware zakazuje neoriginalne baterky (a preto nemam v mojej D5100 posledny firmware).
Ďakujem, a nie je ich problém nabíjať v originálnej nabíjačke?
 
dodo023
2015-03-06 18:16:10+01
príspevok od: kaukaz
HAHNEL
Ansmann
Phottix
napriklad, neraz lepsie ako original
Ďakujem veľmi pekne.
 
Paulie
2015-03-06 18:18:55+01
Avacom má tiež slušnú ponuku.
Mám k XZ-2 jednu neorigo z DX.com. Batéria dorazila do 3 týždňov, výdrž cca rovnaká ako originál a nabíjam ju priamo vo foťáku. Zatial nebol žiadny problém, teplota počas nabíjania tiež OK.
 
z80
2015-03-06 18:25:26+01
príspevok od: dodo023
Ďakujem, a nie je ich problém nabíjať v originálnej nabíjačke?
Original nabijacka ich nabija v pohode, len nabijanie trva o nieco dlhsie, lebo maju vyssiu kapacitu.
 
dodo023
2015-03-06 18:40:10+01
príspevok od: z80
Original nabijacka ich nabija v pohode, len nabijanie trva o nieco dlhsie, lebo maju vyssiu kapacitu.
Pýtam sa preto, lebo som čítal na zahraničnom fóre že niektoré druhy neoriginálnych batérií sa nenabíjajú v originálnej. A neprehrieva sa vo fotoaparáte?
 
bonifacko
2015-03-06 18:44:35+01
Tiež mam neoriganalnu baterku do PEN-ov a je to v pohode.
 
z80
2015-03-06 19:20:08+01
príspevok od: dodo023
Pýtam sa preto, lebo som čítal na zahraničnom fóre že niektoré druhy neoriginálnych batérií sa nenabíjajú v originálnej. A neprehrieva sa vo fotoaparáte?
Nie, neprehrieva.
Ako som pisal vyssie, Olympus nema az take prisne kontroly na neoriginalne baterie ako trebars Nikon (a to sa tyka fotakov aj nabijaciek). Nikon baterka ma napriklad o jeden kontakt viac ako BLS-5, pravdepodobne na komunikaciu cipu v baterke s fotakom/nabijackou.
 
bonifacko
2015-03-06 20:02:46+01
príspevok od: dodo023
Zdravím Vás. Rád by som sa opýtal, či tu nemá niekto skúsenosti s neoriginálnymi batériami do CSC Olympus typu BLS-5. Originálne stoja 50 eur čo je dosť, tak som premýšľal aj nad takýmto riešením... Nie je problém ich nabíjať v originálnej nabíjačke? Fungujú dobre? Aká je približne výdrž oproti originálnym? Oplatí sa ich vôbec kupovať?
Inak, BLS-5 mali staršieho bračeka BLS-1 a aj tie som uspešne používal do novších penov, napr. E-PL5 a podobne.
 
z80
2015-03-06 20:49:59+01
príspevok od: bonifacko
Inak, BLS-5 mali staršieho bračeka BLS-1 a aj tie som uspešne používal do novších penov, napr. E-PL5 a podobne.
BLS-1 ma dokonca o jeden kontakt menej ako BLS-5 (3 vs. 4 kontakty) a aj tak to vo fotaku funguje, lebo ten kontakt sa pouziva len pri nabijani.
 
rudop78
2015-03-06 20:56:03+01
príspevok od: z80
Mam s nimi vynikajucu skusenost (vlastnim 2ks) - funguju bez problemov. Pouzivam ich v E-PM2 a Stylus 1.
Konkretne mam tento typ, ktory ma 2x vyssiu kapacitu ako original (a asi 10x nizsiu cenu) a realne sa s tou baterkou da nafotit asi 2x viac fotiek. Jediny problem je, ze baterky sa nedaju prepravovat letecky, takze dodavka z Ciny (po objednavke na ebay) trva 2-3 mesiace. Olympus nastastie nerobi take svinstva ako Nikon, ktory updatom firmware zakazuje neoriginalne baterky (a preto nemam v mojej D5100 posledny firmware).
Mam nikon d7000 s poslednym firmware a bateriu hahnel, a vsetko ide o.k. Inak hahnel som pouzival aj v oly e410 a vydrz ako original, to iste aj teraz v nikone.
 
bonifacko
2015-03-06 21:02:16+01
príspevok od: z80
BLS-1 ma dokonca o jeden kontakt menej ako BLS-5 (3 vs. 4 kontakty) a aj tak to vo fotaku funguje, lebo ten kontakt sa pouziva len pri nabijani.
Presne!
Predpokladam ale, že BLS-5 sa asi nenabije v nabijačne pre BLS-1. Ten 4.kontakt je zrejme nejaky kontrolny.
 
z80
2015-03-07 08:59:28+01
príspevok od: rudop78
Mam nikon d7000 s poslednym firmware a bateriu hahnel, a vsetko ide o.k. Inak hahnel som pouzival aj v oly e410 a vydrz ako original, to iste aj teraz v nikone.
Na D7000 ako poloprofesionalnom fotaku to mozno nerobia, ale na D5100 neoriginalne baterky blokovali.
http://petapixel.com/2013/12/09/new-nikon-firmware-kills-3rd-party-battery-compatibility-several-models/
 
z80
2015-03-07 09:07:11+01
príspevok od: bonifacko
Presne!
Predpokladam ale, že BLS-5 sa asi nenabije v nabijačne pre BLS-1. Ten 4.kontakt je zrejme nejaky kontrolny.
Oficialne nie, ale neoficialne to vraj funguje a BLS-1 nabijacka nabija BLS-5 baterky.
Ten 4. kontakt sluzi na to aby nabijacka zistila presny stav nabitia baterky, lebo ekoteroristi v Japonsku presadili zakon, ktory zakazuje predavat nabijacky, ktore po nabiti baterky pokracuju v udrzovacom nabijani baterky (nabijacka sa musi povinne po ukonceni nabijania vypnut).
 
blahoslav J B Art
2015-03-07 09:19:59+01
príspevok od: z80
Oficialne nie, ale neoficialne to vraj funguje a BLS-1 nabijacka nabija BLS-5 baterky.
Ten 4. kontakt sluzi na to aby nabijacka zistila presny stav nabitia baterky, lebo ekoteroristi v Japonsku presadili zakon, ktory zakazuje predavat nabijacky, ktore po nabiti baterky pokracuju v udrzovacom nabijani baterky (nabijacka sa musi povinne po ukonceni nabijania vypnut).
podla mna je to dobre, ze nabijacka zisti stav baterie ... teraz som prave vybral z nabijacky bateriu na PEN E-PL5/E-M10 original, bola trochu vybita, kedze prave idem fotit, tak nabijanie trvalo kratko, nie cely cyklus
 
z80
2015-03-07 09:44:22+01
príspevok od: blahoslav J B Art
podla mna je to dobre, ze nabijacka zisti stav baterie ... teraz som prave vybral z nabijacky bateriu na PEN E-PL5/E-M10 original, bola trochu vybita, kedze prave idem fotit, tak nabijanie trvalo kratko, nie cely cyklus
Zistit stav baterie sa dalo aj bez toho kontaktu, len to nebolo az take presne. Sluzi hlavne na to, aby sa nabijacka vypla ked je bateria uplne nabita a tak setrila energiu, lebo to tak nariaduje zakon v Japonsku.
Bolo by lepsie, keby sa zakonodarci radsej zaoberali uzitocnejsimi zalezitostami, ako napriklad standartizaciou bateriek, aby som nemusel mat ku kazdemu modelu fotaku iny typ baterky a samozrejme aj inu nabijacku.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()