Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Pravdepodobne poškodená SD karta

eka88
2015-08-05 13:38:52+02
Zdravím vospolok,
viem, že takýchto fór existuje naozaj dosť, ale už som tomu venovala veľmi veľa času a stále žiaden výsledok. Môj problém je trošku komplexnejší...
Problém je taký, že keď fotím na SD kartu, tak normálne ukladá fotky, ale v nejakom bode mi začne písať keď si chcem pozrieť fotky "Nejde zobraziť súbor" a keď ich dám do PC majú tieto fotky normálnu veľkosť, ale nedajú sa otvoriť, píše, že je to "Neznámy formát".
Našťastie som si to stále všimla celkom skoro, takže o veľa fotiek som až tak neprišla, ale niektoré by som skutočne chcela.
Raz som už kartu formátovala, zase všetko bolo ok a teraz sa mi to stalo znova, že je problém so zápisom na SD.
Ak už nejde zachrániť tie súbory, viete mi poradiť v čom môže byť chyba? Či sa dá nájsť aspoň program, ktorý by našiel a zablokoval chybné sektory na karte alebo niečo také?
Vopred Vám ďakujem za akúkoľvek radu, už som zúfalá
 
Fuser
2015-08-05 13:50:08+02
A nefotis nahodou do RAW_u ?
Kedze nepises aky mas fotak, tak ti nepoviem koncovku soborov. A aky program pouzivas?
A co tak tolko NESETRIT a kupit si novu kartu ak predpokladas, ze je ZLA.
 
jan21
2015-08-05 16:14:30+02
príspevok od: eka88
Zdravím vospolok,
viem, že takýchto fór existuje naozaj dosť, ale už som tomu venovala veľmi veľa času a stále žiaden výsledok. Môj problém je trošku komplexnejší...
Problém je taký, že keď fotím na SD kartu, tak normálne ukladá fotky, ale v nejakom bode mi začne písať keď si chcem pozrieť fotky "Nejde zobraziť súbor" a keď ich dám do PC majú tieto fotky normálnu veľkosť, ale nedajú sa otvoriť, píše, že je to "Neznámy formát".
Našťastie som si to stále všimla celkom skoro, takže o veľa fotiek som až tak neprišla, ale niektoré by som skutočne chcela.
Raz som už kartu formátovala, zase všetko bolo ok a teraz sa mi to stalo znova, že je problém so zápisom na SD.
Ak už nejde zachrániť tie súbory, viete mi poradiť v čom môže byť chyba? Či sa dá nájsť aspoň program, ktorý by našiel a zablokoval chybné sektory na karte alebo niečo také?
Vopred Vám ďakujem za akúkoľvek radu, už som zúfalá
Aky je to fotoaparát?
Stáva sa to keď je vo fotoapráte väčšia karta ako je podporovaná v dobe technického navrhu. Takže:
1) skúsiť novy firmware do fotáku, či je, popr. naištalovať
2) skúsiť menšiu kartu (radšej dve-tri menšie a rýchlejšie ako jednu veľkú...overená prax )
3) pri foteni, ked fotoaparát umožnuje vytvarať viac priečinkov, adresárov, vytvoriť aj keď každý deň, akciu t.j. aby v adresáre na karte bolo menej fotiek, podľa situacie ale tak cca 200.

ps: ked je chyba na karte, nizkoúrovňové formátovanie ju odhalí a radšej takú kartu zahodiť ako prísť o obrázky na nej!
 
eka88
2015-08-05 21:36:55+02
Fotoaparát je Sony Cyber-Shot DSC-HX60
a je pravda, že pamäťovka je až 64GB. Najhoršie je to, že to naformátujem, všetko ide a potom to nejde, takže to overím, ide to a potom som niekde a zistím, že to nejako nefunguje.
A adresáre vytvára každý deň. Asi zvážim kúpu novej karty, ja len pre istotu, či sa to náhodou nedá...
 
Paulie
2015-08-06 00:18:30+02
Kartu si formátovala vo foťáku, či v PC?
 
jan21
2015-08-06 10:44:32+02
príspevok od: eka88
Fotoaparát je Sony Cyber-Shot DSC-HX60
a je pravda, že pamäťovka je až 64GB. Najhoršie je to, že to naformátujem, všetko ide a potom to nejde, takže to overím, ide to a potom som niekde a zistím, že to nejako nefunguje.
A adresáre vytvára každý deň. Asi zvážim kúpu novej karty, ja len pre istotu, či sa to náhodou nedá...
Tak kukni na podporu k foťáku:
http://www.sony.sk/support/sk/product/DSC-HX60#Manuals kde je
.) firmvér ver. 2.10,
.) softwér na opravu karier "Memory Card File Rescue ",
.) zoznam podporovaných kariet (vacsina 64GB ma obmedzenia!)..

...a mnoho ostatného
 
flico.sk
2015-08-06 19:48:04+02
Zdravím.
A nie je náhodou tá 64GB karta výhodná kúpa z Čínsky e-shopov? Ak áno, tak jej reálna kapacita je 8GB (jednu takú mám doma) i keď sa tvári že je 64GB.

Ak je zakúpená v SK, tak je treba skúsi na ňu zapisovať nejkaké súbory na PC/NTB a následne ich prečítať či su OK, prípadne binárne porovnať s tými, čo sú na HDD. Ak bude nejaký problém, tak reklamovať u predajcu s následným predvedením.
 
Jožo
2015-08-12 13:22:28+02
Ja robím nasledovne:Fotky stiahnem cez čítačku,následne vložím do foťáku a naformátujem,nemažem.
 
juko
2015-08-12 17:44:50+02
Môžeš tie fotky prezerať priamo vo foťáku, alebo nejdú ani tam?
Skúšala si otvoriť ju v inom počítači, prípadne s inou čítačkou?
Aká je značka tej karty?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()